Film "Ciało" - Szumowskiej

Grafika, Muzyka, Wiersze, filmy...
Znalezione w sieci, twórczość własna, co lubimy...

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: Hansel » 12 paź 2015, 19:41

danvue pisze:Cytując klasyka: No tak średnio bym powiedział, tak średnio. ;)
?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: Nikita » 13 paź 2015, 13:21

Rezyserzy podejmuja tematy tabu co jest dobre...nie widzialam filmu dlatego trudno mi sie wypowiedziec.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: camillaa » 24 paź 2015, 16:04

Ja też niestety nie oglądałam i bardzo żałuję, a teraz nie mogę znaleźć go nigdzie w sieci żeby zobaczyć. Może ktoś ma link to obejrzenia go?
camillaa
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2015, 15:45

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: cthulhu87 » 16 lis 2015, 13:45

Film jest dostępny na serwisie zalukaj.tv

Obejrzałem wczoraj i bardzo mi się film spodobał. Myślę, że to bardzo dobrze, że wiele rzeczy zostało niedopowiedzianych, a jednocześnie scenariusz pozostawia wrażenie, jakby faktycznie duch się manifestował, choć subtelnie :)

A spirytyzm na pewno nie jest przedstawiony tak, żeby ktoś z nas mógł czuć się obrażony tym, jak potraktowano nasze środowisko. Dobry, mądry film o tym jak ludzie radzą sobie z odejściem bliskich.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: Darel » 08 mar 2016, 10:17

http://film.onet.pl/orly-2016-oto-zwyci ... uje/85l7ql

Orły 2016 wręczone! Najlepszym filmem zostało uznane "Body/Ciało". Film Małgorzaty Szumowskiej triumfował również w trzech innych kategoriach. Podczas gali nie brakowało politycznych akcentów. Zobaczcie, w czyje ręce trafiły statuetki i jak cieszyli się laureaci Polskich Nagród Filmowych Orły 2016.

:D
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: Nikita » 16 mar 2016, 18:23

Dobry film obejrzalam na cda... ale widac, ze temat nie zostal mocno zglebiony.... ze ta wiedza o duchowwosci jets dosc powierzchowna...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: cthulhu87 » 16 mar 2016, 22:31

Cały film na yt :)

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: atalia » 27 mar 2016, 21:04

Na Body/Ciało czekałam już dość długo i wreszcie nadarzyła się okazja.Niestety, z przykrością stwierdzę, ze film mocno mnie rozczarował swoją płytkością, miałkością i jakimś wiejącym z wielu scen banałem. Od osoby, która oglądała go wraz ze mną usłyszałam, ze spirytyzm został tam nieźle ośmieszony. Widać, ze ludzie nieobeznani z tematem mogą tak właśnie go odebrać.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: Nikita » 28 mar 2016, 09:34

Masz racje Atalio...tez zauwazylam, ze rezyserka i caly Team nie zglebil tematu. Taka jest wlasnie wiedza powszechna o duchowosci czyli bardzo powierzchowna...z drugiej strony w tych wszytskich filmach na "te" tematy jakas tam czastka wiedzy sie znajduje. Ostatnio np obejrzalam sobie Linie zycia....co ciekawe pokazano tam, ze zle czyny z przeszlosci wracaja....Prosze jakby ktos chcial sobie obejrzec: http://www.cda.pl/video/226951ab
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Film "Ciało" - Szumowskiej

Postautor: atalia » 28 mar 2016, 10:38

Wiele do myslenia daje ostatnia scena filmu, kiedy ojciec z córką wybuchają śmiechem, tak jakby obśmiewali całą otoczkę duchową śmierci swojej żony/matki.
Osoba oglądająca ten film ze mną tak własnie to odebrała i nie wiem, czy nie takie właśnie było zamierzenie reżyserki.
Chyba takiego PR-u to nie potrzebujemy... :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Artystycznie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości