Piękno

Grafika, Muzyka, Wiersze, filmy...
Znalezione w sieci, twórczość własna, co lubimy...

Re: Piękno

Postautor: atalia » 04 gru 2011, 10:25

Ja kocham krajobraz górski o każdej porze roku,szczególnie jesli jest połaczony z wodą...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Piękno

Postautor: 000Lukas000 » 05 gru 2011, 15:19

Jak bym miał powiedzieć, co uważam za piękne, to była by to noc.
Może to z mojego dążenia do odkrywania tajemnic świata, a noc jest właśnie owiana tajemnicą, przynajmniej dla mnie.
Owszem upośledza nam zmysł na którym najbardziej polegamy, ale dzięki temu jesteśmy w stanie więcej dostrzec, bo czy w dzień dostrzeżemy tak wyraźnie gwiazdy?
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Piękno

Postautor: atalia » 05 gru 2011, 15:32

Lubię podróżować nocą-świat jest tak tajemniczy-całkiem inny niz za dnia...wtedy to fascynują mnie rozświetlone okna,latarnie i oczywiscie rozgwiezdzone niebo...wszystko to przesuwa się oknami samochodu lub pociagu owiane jakimś dziwnym czarem...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Piękno

Postautor: tadyszka » 18 lut 2012, 20:22

piękno..
czym jest dla mnie?
tak jak już ktoś napisał wcześniej zachwytem nad życiem..

moje podejście jest bardzo zbliżone do tego z kwiatków św. Franciszka.
czasami mam wrażenie ze posiadam w sobie zachwyt małego dziecka, ciesze się z każdej drobnostki.. która pojawia się.. z każdej istoty..

tak naprawdę nie ma brzydoty.. każda rzecz istota, została stworzona w określonym celu i posiada pewien boski element.. ten boski element powoduje w niej piękno..ropucha nie jest za interesująca, ale dzięki niej nie ma tylu owadów co powoduje ze nie umieramy


miłość tak naprawdę ubiera wszystko w suknie piękna..
taki noworodek- pełen zmęczenia po ciężkich przeżyciach porodu będzie dla nas najpiękniejsza istota..

również piękno( tj tu uroda) może być dla nas egzaminem- ile razy sparzyliśmy się na ludziach oceniając ich po pozorach?


cieszmy się każdym dniem.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Poprzednia

Wróć do Artystycznie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości