W co wierzą Polacy?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: W co wierzą Polacy?

Postautor: jario » 07 cze 2018, 17:18

" raczej nie spodziewam się po społeczeństwie polskim jakiejś rewolucji duchowej i światopoglądowej, większość polaków, polek jest zindoktrynowana przez kler katolicki"

ja mysle ze ta rewolucja juz jest w trakcie patrzac i porownujac spojrzenie pokolenia 70 latkow-40 latkow i 20 latkow roznice sa wedlug mnie ogromne mimo ze tak malo lat minelo i nie chodzi tu tylko o rewolucje ze katolik przechodzi na przyklad buddyzm ale rowniez swiadomosc w samej grupie spoleczenstwa katolikow coraz wiecej z nich dostrzega co jest nie tak a nie slepo wierzy.
Mozna tez zauwazyc mam takie wrazenie ze coraz wiecej ludzi deklaruje wiare w reinkarnacje ,duchy itp. i coraz wiecej ludzi otwarcie o tym mowi.Ostatnio na przyklad zupelnie przypadkowo w pewnej katolickiej szkole uslyszalem rozmowe kilku nauczycieli w pokoju nauczycielskim o duchach ,o ich wizytach we snie lub po smierci.A cofajac sie w czasie jakies 25 lat kiedy zadalem pytanie o reinkarnacje na lekcji religi zostalem publicznie najpierw wysmiany a potem zlekcewazony.Pamietam tez przypadki grzmiacych z ambony ksiezy na temat ludzi wierzacych w reinkarnacje,kto wie moze i takie przypadki i zdarzaja sie i dzisiaj ale nie do pomyslenia jest zeby 25 lat temu byly mozliwe wyklady i ksiazki takiego ksiedza jak Kaczkowski czy Brune , no przynajmniej jezeli chodzi o polske.Albo chociazby takie malokonseratywne poglady i wypowiedzi papierza obecnego.
W co wierza polacy ?Mysle ze jest na pewno mniej katolikow niz mowia statystyki i coraz wiecej z nas odchodzi od religii i coraz wiecej polakow poszukuje alternatyw.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości