Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Pawełek » 29 cze 2016, 12:44

stefan12 pisze:Przecież jedynym celem wykreowania tego spaghetti była chęć szydzenia z innych religii, głównie chrześcijańskiej.

Oprócz tego myślę również, że chodziło im by pokazać dystans do religii. Wiele osób ślepo wierzy w daną doktrynę/księgę i mają zamknięty umysł na resztę wierzeń. Wszystko inne jest złe, a tylko oni będą zbawieni itp.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Hansel » 27 paź 2017, 14:53

,,Czy można być jednocześnie chrześcijaninem i pastafarianinem lub ateistą i pastafarianinem?

Oczywiście. Potwór nie jest zazdrosny, nie obraża się. Ponadto, pastafarianinem jesteś wtedy, kiedy czynisz dobro, więc nawet jeżeli uważasz się za wyznawcę innej religii, a czynisz dobro, to jesteś już bardzo blisko zostania pastafarianinem (prawie jakbyś już nim był). Wystarczy tylko wyrazić taką wolę. I nie trzeba rezygnować z dotychczasowej religii. Będąc pastafarianinem możesz również czynnie uczestniczyć w ceremoniach i świętach innych wyznań.,,

https://klps.pl/o-nas.html#niebo
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Nikita » 30 paź 2017, 08:28

a trzeba w ogóle być "Kimś" ? Trzeba przynależeć do jakiejś religii , wyznania , filozofii? Jestem przede wszystkim człowiekiem ...a patrząc głębiej jestem duszą ...nieśmiertelną wieczną atma...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Xsenia » 03 lis 2017, 12:16

Jakąś filozofię musisz wyznawać. Może to być twoja własna, ale w coś musisz wierzyć i musisz mieć "jakieś" poglądy. Bez tego nie jesteś człowiekiem tylko zwierzęciem złożonym z samych instynktów, bez głębszych refleksji.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Hansel » 06 gru 2017, 12:41

Mirek pisze:Wiesz co jest dziwne w tym wszystkim? Nikt nie może go zobaczyć, a wszyscy wiedzą jak wygląda :lol:


https://www.youtube.com/watch?v=FvOHyW_czDc
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości