Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: Nangaparbat » 17 lis 2010, 06:28

tak mi sie napisalo :"))) moze byc gazowany... obojetnie :"))) slowo klucz to spotkanie...najlepiej w Maju przyszlego roku :")))
Nangaparbat
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2010, 01:05
Lokalizacja: Slask

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: sigma » 17 lis 2010, 07:38

Czyli za pół roku :).
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: Nikita » 17 lis 2010, 08:39

chetnie bym sie z Wami spotkala....
;)

Atalio:..moze nie powinnac uzywac slowa filozofia....moze ruch spoleczny bardziej pasuje....ale wydaje mi sie , ze spirytyzm jest troche inny bo opiera sie na innych praktykach....natomiast w rozwoju duchowym ( to moze byc: osobista praktyka, np medytacja, modlitwy, joga i inne) bardziej chodzi o osobiste wewnetrzne doswiadczenia....


W spirytyzmie duchy nam cos przekazuja...a w medytacji medytujacy sam doswiadcza kosmicznego umyslu. Odrazu zaznacze, ze ja tak daleko nie jestem ale mialam kilka bardzo fajnych doznan i doswiadczen...bardzo pozytywnych....i powiem Tobie jeszcze jedna wielka dla mnie rzecz, ze wlasnie dzieki mojej praktyce duchowej poradzilam sobie z wiekszoscia moich problemow, ktore wywodzily sie jeszcze z dziecinstwa...stalam sie lepsza matka dla swojej corki...i ja to widze namacalnie, ze to podzialalo...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: atalia » 17 lis 2010, 09:16

Pojęcie"rozwój duchowy"pojawiło się bodajże wraz z nadejściem New Age`u i jest tak rozległe,że można podpiać pod to niemal wszystko,co rozpoczyna się przyrostkiem para- lub ezo-i prowadzi to niejednokrotnie do rozmaitych nadużyć(vide mój temat "Wrózki telefoniczne").Cóż,nie ma to jak zarobić parę groszy.
Nikito,cieszy mnie to,że dzięki praktyce duchowej poradziłaś sobie z problemami,to bardzo pozytywne zjawisko,ja ze swoimi problemami bardzo cieżkiej natury radzę sobie poprzez czytanie książek i słuchanie Hemi-Synca.Jakoś przeżywam z dnia na dzień.
Pozdrawiam. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: Melys » 17 lis 2010, 10:25

moje drogie panie / aż muszę zabrać głos / nie dogadacie sie.
Rozwój duchowy dla każdego z nas jest / może być / czymś innym. To zbyt osobiste pojęcie. Dla atali to spirytyzm/ droga wyznaczona przez spirytyzm/ to pewne przez życie i jego próby jakie kochana miałaś. Dla Nikity może to być zupełnie coś innego. Jak i dla każdego z nas , czasem to użeranie się z mężem pijakiem, czasem ktoś przypadkowo poznany, czasem medytacja lub czuwanie przy świętym obrazie jak nadmienił cthulhu87.

dla mnie tak samo jak pisze atalia to spirytyzm jest ścieżką rozwoju.
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: atalia » 17 lis 2010, 10:54

Zgadzam się w zupełnosci,ze każdy ma prawo do szukania własnej ścieżki duchowej,moją potrzebę w zupełnosci zaspokaja spirytyzm(zwłaszca po tym,czego się ostatnio dowiedziałam)+nieco Monroe i Moena,ale zwróć uwage ,Melys,jaka przy tej okazji pojawia się zgraja oszustow i naciągaczy,dla których każda okazja jest dobra,by nabić kabzę.Dlatego m.in.tak przemawia do mnie spirytyzm,który w sprawie płatnego mediumizmu zajmuje jednoznaczne stanowisko.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: Nikita » 17 lis 2010, 11:24

No dobrze: spirytyzm tez moze byc podpiety pod rozwoj duchowy....mi tylko chodzilo, ze moja praktyka rozni sie od spirytyzmu....ale jak juz pisalam nie zaprzecza i wrecz uzupelnia....


Monroe i Moen to juz nie spirytyzm ani hemi Sync....to juz takze cos odrebnbego...ale to wszytsko wyrasta na podobnym gruncie....poszukiwan ludzkich pozamaterialnych...sorry pisze w pispiechu bo musze zaraz leciec....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: atalia » 17 lis 2010, 13:30

Co prawda Monroe i Moen to nie spirytyzm kardecjański,ale niemal w ciągłej rozciagłości doświadczalnie potwierdzają oni tę doktrynę.
A ze mnie żaden ortodoks ni fundamentalistka.
Żegnam się z forum na pewien czas-pozdrawiam wszystkich i do miłego! :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: oran » 22 sty 2011, 18:06

Niewiele jeszcze wiem na temat spirytyzmu,ale myślę,że interpretacja duchowości według Moena jest sprzeczna do spirytyzmu,a jeśli przyjąć,że Moen tego wszystkiego naprawdę doświadczył (a nie ulegał halucynacją) to zracji sprzeczności zwykły człowiek ma problem,które z istot duchowych przekazują nam prawdę-co sądzicie na ten temat ? :?:

Serdecznie Pozdrawiam.
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: Odpusty zupełne w Kościele Katolickim

Postautor: atalia » 22 sty 2011, 18:49

Czy mógłbyś wyszczególnić te sprzecznosci,wtedy bedzie łatwiej sie do nich odnieść? :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości