Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Mirek » 08 cze 2015, 10:44

Metody prania mózgu są tak wyrafinowane, że nawet nie zauważasz momentu, w którym zmieniło Ci się myślenie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Obserwator » 08 cze 2015, 13:56

Ja osobiście lubię dyskutować ze Świadkami Jehowy, jednak zauważyłem, że kiedy dyskusja wykracza poza Biblię, stają się dziwnie nerwowi i całkowicie tracą możliwość opierania swoich tez na argumentach. Zasada jest taka - uwierz w naszą interpretację Biblii. Poza tym, jeśli coś jej przeczy, to oznacza, że jest kłamstwem.

Z katolikami dyskusja jest dużo mniej ciekawa. Zwykle nie znają nawet Biblii. Wszystko sprowadzają do ustnej i narodowej tradycji.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Mirek » 08 cze 2015, 17:45

Każdy kto chce poznać strukturę i działanie ŚJ powinien tą książkę przeczytać:
Obrazek
Obrazek
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Hansel » 16 lip 2015, 01:59

Obserwator pisze:Ja osobiście lubię dyskutować ze Świadkami Jehowy, jednak zauważyłem, że kiedy dyskusja wykracza poza Biblię, stają się dziwnie nerwowi i całkowicie tracą możliwość opierania swoich tez na argumentach.
Z tego co ja ich poznałem to jako ludzie oni są zazwyczaj bardzo sympatyczni.

Obserwator pisze:Zasada jest taka - uwierz w naszą interpretację Biblii. Poza tym, jeśli coś jej przeczy, to oznacza, że jest kłamstwem.
W takim razie jak należało by zripostować taki tekst ? http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102000522
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Hansel » 19 lip 2015, 21:41

Luperci Faviani pisze:
atalia pisze:Zastanawiam się,czy otwarcie przyznać się do spirytyzmu.Boję się piorunującego efektu,jaki moze to wywołac.
Jeśli korzystasz z ich zaproszenia, to pięknie, ale nie idziesz tam po to, aby robić zamęt, więc nie wychylaj się, no chyba, że ktoś zapyta wprost. Dla ŚJ jesteśmy wyznawcami szatana, więc nie ma sensu zamieniać miłego spotkania w Królestwie na nerwowe egzorcyzmy, które niektórzy chcieliby w okół Ciebie odprawiać :lol:
To świadkowie Jehowy też robią egzorcyzmy ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Paul 023 » 20 sie 2015, 10:28

Hansel pisze:
Luperci Faviani pisze:
atalia pisze:Zastanawiam się,czy otwarcie przyznać się do spirytyzmu.Boję się piorunującego efektu,jaki moze to wywołac.
Jeśli korzystasz z ich zaproszenia, to pięknie, ale nie idziesz tam po to, aby robić zamęt, więc nie wychylaj się, no chyba, że ktoś zapyta wprost. Dla ŚJ jesteśmy wyznawcami szatana, więc nie ma sensu zamieniać miłego spotkania w Królestwie na nerwowe egzorcyzmy, które niektórzy chcieliby w okół Ciebie odprawiać :lol:
To świadkowie Jehowy też robią egzorcyzmy ?



Świadkowie Jehowy nie wykonują, ani nie zwracają się w ogóle o pomoc do egzorcysty.
Gdy tam byłem jeszcze i pytałem ich, gdy miałem już wątpliwości dużo.
Wówczas od nich usłyszałem, że nie zwrócą się bo to ciężki grzech.

Ok. Do medium też nie zwrócą się ws. pomocy bo w mieszkaniu są hałasy i odwiedza zmarły
w co jednakże oni nie wierzą. Tłumaczono mi tym, że to mózg wytwarza takie, a nie inne dźwięki
i że to są majaki.

Prawdą jest, że są mili i sympatyczni to też zależy na kogo się trafi bo powiem, że
czarne owce też się tam pojawiają. Nie przeszkadza mi ich wiara niech sobie są.

Jedno jest pewne, że ja tam już na pewno nie wrócę. :) Poza tym każdemu odradzać będę
wstąpienia do nich warto się zastanowić 10 x czy się to opłaca zostać ŚJ....
Paul 023
 
Posty: 56
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: xxxx

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Nikita » 20 sie 2015, 12:22

Paul byles Swiadkiem? Tez poznalam kilka osob i byly to bardzo sympatyczni i wsumie normalni ludzie...troche wyprane mozgi ale wsumie inteligenti. Moze oni potrzebuja na to wcielenie takiej hierarchii i poczucia ochrony ze strony grupy?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Nikita » 20 sie 2015, 12:28

Musze jeszcze dodac na plus Swiadkom, ze w czasie II wojny swiatowej odmawiali wstapienia do Wehrmachtu...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: Hansel » 09 paź 2015, 11:57

Teraz mnie ten problem zastanowił: skąd oni wzieli ten pomysł że nie wolno wykonywać transfuzji krwi ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Świadkowie Jehowy, Johannes Greber i spirytyzm.

Postautor: cthulhu87 » 09 paź 2015, 12:22

Hansel pisze:Teraz mnie ten problem zastanowił: skąd oni wzieli ten pomysł że nie wolno wykonywać transfuzji krwi ?


Chodzi chyba o starotestamentowy zakaz spożywania krwi. Widocznie przyjmowanie obcej krwi do organizmu tak traktują.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości