Imię Przewodnika

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Imię Przewodnika

Postautor: Siewiczpl » 17 lut 2022, 22:53

Z racji tego że każdy z nas ma przynajmniej jednego w danym momencie przewodnika/anioła , chcę się was zapytać czy znacie imię swojego?
Ja mam swój jeden typ na jego imię, ale jak nie ogarnę porządnie Kronik Akaszy to nie wiem czy jest inna metoda poznania jego imienia bym miał pewność że nie ulegam złudzeniu podświadomości.

P.s Interesuje się Kronikami Akaszy nie tylko dlatego by poznać imię swojego przewodnika ale przy okazji bym się dowidział.

Pozdrawiam :)
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Imię Przewodnika

Postautor: danut » 17 lut 2022, 23:04

Jeśli można to tak porównać to każdy ma swoją stronę w tej kronice, a jeśli patrzymy w ten sposób: sił, światła, zawartych na niej informacji - to jest to rodzinny program zapisany na dysku. Nie znam imienia choć miałam wiele z nim spotkań, najczęściej pod postacią żołnierza. Zapytałam o imię, ale otrzymałam odpowiedź " Gdybyś wiedziała z kim rozmawiasz nie rozmawiałabyś ze mną." Wychodzi na to że ta Świadomość kontaktuje się z nami wykorzystując postacie zapisane w tej księdze, najczęściej te które już tu umarły lecz żyją w innej rzeczywistości i świecie. Sama ta Siła i Świadomość nie ma swojej postaci i chyba imienia, może jakiś kod?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Nikita » 18 lut 2022, 10:46

Siewicz w jaki sposob mozna dotrzec do tych Kronik Akaszy? Dla wcielonych to chyba raczej niemozliwe. Imienia swojego Aniola tez nie znam. Takie rzeczy nie sa nam chyba potrzebne skoro nie mamy do tego dostepu. Co sie liczy to nasza ziemska droga i w jaki sposob zyjemy...nasza morlanosc. Ale rzeczywiscie my ludtzie jestesmy ciekawscy i ja tez chetnie poznalabym conieco z tych rzeczy zakrytych. Ja wiem, ze mam swojego Aniola bo wiele razy mnie ochranial i cvo ciekawe jak musze rano wczesnie wstac i powiem to sobie w myslach to zawsze sie obudze przez budzikiem ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Imię Przewodnika

Postautor: danut » 18 lut 2022, 14:01

Siewicz.pl - Dlaczego uważam, że Przewodnikiem dla każdego jest - szeroki wielki ponadczasowy zbiór woli uczuć i intencji z którego czerpiemy, mamy połączenie akurat z tym wybranym naszą duszą i jesteśmy podłączeni z nim indywidualnie? To jest jak nabranie z Wielkiego Źródła odpowiedniej każdemu porcji wody/ informacji. Mamy wizjonerów widzących Jezusa, ale czy to jest On na pewno? Czy tak sobie nazwali tylko tego przewodnika, bo takie są ich wyobrażenia i naprawdę jak spojrzysz na czyny, myśli, wypowiedzi niektórych z nich to aż przechodzą ciarki po ciele, bo nie uwierzysz w to, że takie coś mógłby powiedzieć im Jezus. Nad aniołem Gabrielem jak będę mieć jeszcze siły to podyskutujemy w temacie od starożytnych wierzeń, ale tu mamy np. takie wielkie dzieło jak Biblia Szatana napisana w klasztorze podobno przez jedną noc przez siły wyższe. Myślę , że jest to dzieło kilku skrybów, albo jednego tylko tworzone przez lata, ale mniejsza z tym. Co tam mamy i ile dróg. Mamy wielki portret Szatana, taki sam jak Enki wiecie w jakiej organizacji i jak jest pojmowany, no brat Jezusa, tyle tylko że kierują nim całkiem odmienne i odwrotne od Jezusowych intencje i przecież chyba idzie to zobaczyć, odczytać i pojąć rozumem. A sam wygląd niczego Wam nie mówi? Dlaczego starożytnych prowadziły bóstwa pół ludzi pół zwierząt? Czy nie dlatego, że była w nich w tym samym stopniu co w widzeniu i taka sama dzikość? Pytanie dlaczego jest ten portret w centrum uwagi i w środku tego dzieła? Czy dlatego, że tworzący je nie potrafili się opowiedzieć za odpowiednim sobie i czcili wszystko jak popadnie, nie wybierając i nie odgarniając ziarna od plew?
Ps. A jeszcze co do tych wizji i przypisywania się pod daną postać. Wizjonerzy widzą Jezusa, czy Marię tyle tylko że każdy dopisuje to swoje widzenie pod jakiś obraz wyobrażenie i malowidło. I jasno to trzeba powiedzieć, ze nigdzie nie ma portretu tych Osób ani opisu Ich wyglądu, nikt Ich nie znał, zatem pomyślcie co im daje tę pewność, że to są te postaci i czy nie jest to zupełnie coś innego niż spotkanie z Jezusem, zobaczenie Go po śmierci przez Marię Magdalenę i Jego uczniów w tamtym czasie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Ryszard » 18 lut 2022, 16:28

Wiem, wielu się oburzy ale oddawanie czci namalowanej dziewczynie, to niedorzeczność.
Jezusa przedstawiają jako super przystojnego młodego mężczyznę, bo taki z brzuszkiem nie mógłby głosić tego co głosił ? itd. itp.
Odpusty, księża którzy wybaczają w imieniu samego Boga ...

Ktokolwiek twierdzi, że Luter źle tłumaczył Biblię, mnich, doktor teologii, bo inni tłumaczyli jakoś lepiej ?
Luteranizm to nie niszczenie a reformacja "kościoła".
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Imię Przewodnika

Postautor: danut » 18 lut 2022, 19:36

No tak Ryszardzie i mówią - moim przewodnikiem jest tylko Jezus. Zaduma... - a gdzie Jezus mówił o spowiedzi, przyjmowaniu komunii i tylko módlcie się, bo jak nie to zginięcie? Czeka Was kara, Bóg się zemści, itp.? - W czyichś widzeniach ;) A sam ten fakt rozgłaszany jest po to, by w jakieś miejsce przybywali pielgrzymi i nakręcali jarmarczny targ i ktoś czerpał na tym zyski. To jest całkowite zaprzeczenie temu, że Bóg jest wszędzie i słowom Jezusa "Gdy chcesz się modlić, wejdź do swojej izdebki..."(Mateusz 6/6)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Ryszard » 18 lut 2022, 21:43

No właśnie.
No właśnie.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Nikita » 19 lut 2022, 10:36

a kto tutaj na forum lubi koscielne rytualy? Jezus i jego nauka to jedno a instytucja koscielna i ta cala hierarchia , ktora mam gleboko to drugie... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Imię Przewodnika

Postautor: danut » 19 lut 2022, 15:38

Ludzie widzą w rytuałach, wierzeniach, zaufaniu czemuś lub komuś bodziec do otwarcia swojej duchowości i wyzwala się w nich niekiedy tak silna wiara w tę myśl przewodnią, że potrafią padać na twarz, iść kilometry na kolanach, błagać i wołać wyzwalając tym ten krzyk własnej duszy. Może nie jest to złe, bo zdarzają się przy tym prawdziwe przypadki połączenia, ale z ich osobistym Przewodnikiem i tak jak to widzę. Na to mogą wskazywać też zdarzenia mające miejsce w Medjugorie, tam otwierały się dusze ludzkie aż po te najgorsze, wypływały na wierzch wszelkie grzechy poszczególnych ludzi, uzewnętrzniały się i dawały im swój obraz - były przeróżne widzenia po potworne a niby miało to być tylko objawienie Maryjne.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Imię Przewodnika

Postautor: fruwla » 19 lut 2022, 17:16

danut pisze:Może nie jest to złe, bo zdarzają się przy tym prawdziwe przypadki połączenia, ale z ich osobistym Przewodnikiem i tak jak to widzę. Na to mogą wskazywać też zdarzenia mające miejsce w Medjugorie, tam otwierały się dusze ludzkie aż po te najgorsze, wypływały na wierzch wszelkie grzechy poszczególnych ludzi, uzewnętrzniały się i dawały im swój obraz - były przeróżne widzenia po potworne a niby miało to być tylko objawienie Maryjne.

Hmmm, slyszalam ze do Medjugorie przewaznie udaja sie osoby, ktore sa pod negatywnym wplywem i wlasnie tam doznaja uwolnienia. :!:
To tlumaczyloby " przerozne potworne widzenia i wyplywajace na wierzch grzechy " jak piszesz w swoich przemysleniach, Danut.
Jesli bylyby to - jak piszesz - "prawdziwe przypadki polaczenia z osobistym Przewodnikiem," moze to znaczyc ,doznanie otwarcia oczu na maskujace sie wplywy.
Niezaprzeczalnie dzialaja tam jakies energie, ktore przymuszaja tychze przewodnikow do zrezygnowania ze swojej funkcji ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości