Sumerowie i wiara.

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 15 lut 2022, 01:02

Jak napisałem cywilizacja która upadała ale ludzie zostali z przekazami jakby to działo się wczoraj.
Piszę o cywilizacji Majów Ty o Azteków :D
Wiele jest rzeczy o których nie śniło się ... nikomu.
Dla mnie jedno jest pewne Bóg, stwórca rzeczy widzialnych i niewidzialnych, zrozumiałych i niezrozumiałych, których żaden biskup czy ktokolwiek inny nie jest w stanie wyjaśnić.
Danusiu miła czy mamy takie prawo ?
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 15 lut 2022, 01:17

To i to są starożytne cywilizacje kontynentu amerykańskiego. Mamy nawet obowiązek myśleć, rozwijać swoją duchowość i świadomość. Już pisaliśmy na temat Boga, że żadne takie działania nie powinny iść w kierunku przymuszania innych do wiary w wymyślonego przez kogoś boga, lecz ku zdaniu sobie sprawy z tego, że On istnieje, choć jest przez ludzi niedosięgalny.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 15 lut 2022, 10:08

Ano, tylko Majowie byli pierwsi :)
W poszukiwaniu Boga, także super film z Morganem Freemanem, próby "znalezienia" (wyjaśnienia) spełzły na niczym, mimo konsultacji z przedstawicielami największych religii.
Mnie wystarczy wiara, że jest.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 15 lut 2022, 13:56

A ja nie chcę prowadzić dyskusji na temat- czy Bóg istnieje, ani Go udowadniać. Dla mnie to również oczywiste, że Jest. Zagłębiam się w to jakie były od najdawniejszych czasów ludzkie wyobrażenia Boga, kto nimi kierował i jak wykorzystywał dogodną sytuację. https://www.religie.424.pl/aztekowie,3176,article.html Ale teraz może wróćmy do Sumerów, bo oni są bliżsi naszym korzeniom https://www.starozytnysumer.pl/podstron ... zenie.html
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 15 lut 2022, 17:14

Skorzystam z linków , to będę wiedział więcej.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 16 lut 2022, 18:51

Ryszard pisze:Skorzystam z linków , to będę wiedział więcej.


Załącz też poboczne w danym, a jest dość sporo do czytania. Mnie w tym wszystkim nie chodzi o to, by obśmiewać stare wiary, ale zwrócić uwagę na bardzo istotną rzecz. Taką, że do dzisiaj funkcjonuje ten sam model pojmowania w naszym świecie i nic nie ma tu do rzeczy to, że trochę lepszy bo nie składa się już ofiar z ludzi, choć umieranie za władców i ich decyzje nadal funkcjonuje i jest jeszcze gorsze, bo w razie wojny to oni są najlepiej chronionymi ludźmi i nie umierają razem z poddanymi jak u Sumerów. Jeśli chodzi o wierzenia obecne, to nie wyróżniam w nich żadnych, ani tych głównych w danym społeczeństwie, ani innych, bo są i poboczne, sekciarskie na jakichś tam starszych budowane, a wszystkie jak taka jedna z nich genetyczna składanka i mutant. Nie dziwie się zatem tu dwóm paniom, że one nie wierzą już w nic. Ja wierzę w człowieka i w jego duszę , w możliwość wypracowania prawdziwego człowieczeństwa, które prowadzi nas w drodze. Nie straszne mi jest też umniejszanie, z powodu tego że cytuję Jezusa. Nie będę się powtarzać, bo w bardzo dużo postach wyjaśniłam już swoje do tej sprawy podejście. Nie obchodzi mnie to, że został On wtłoczony, według mnie bezprawnie w religię, bo ja czytam Jego słowa i wiem że zawiera się w nich Prawda. Był i jest wykorzystywany od wieków przez różnych ludzi, a tego to sama nie mogę znieść i dlatego jeszcze bardziej burzę się kiedy z tymi wykorzystującymi go do swojej "polityki" się Go zrównuje. Gdy dobrze się nad tym wszystkim zastanowicie, to proszę nie patrzcie tak jaką by tu sobie nie wyrobić wiarę ani za kim tu iść, zajrzyjcie raczej w swoją duszę i uwierzcie w nią, w jej moc. Ale nie w taką moc, że znowu ze siebie zachcecie zrobić boskiego pośrednika, ale taką byście wy sami połączyli się bez żadnych pośredników z Bogiem. Ja teraz na drugi dzień od śmierci członka rodziny połączyłam się z nim, znowu miałam spotkanie, nic się nie zmieniło od lat i nie potrzebuje do tego żadnych mediów.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: fruwla » 16 lut 2022, 22:02

danut pisze:
Ryszard pisze: Nie straszne mi jest też umniejszanie, z powodu tego że cytuję Jezusa.
Nie obchodzi mnie to, że został On wtłoczony, według mnie bezprawnie w religię, bo ja czytam Jego słowa i wiem że zawiera się w nich Prawda. Był i jest wykorzystywany od wieków przez różnych ludzi, a tego to sama nie mogę znieść i dlatego jeszcze bardziej burzę się kiedy z tymi wykorzystującymi go do swojej "polityki" się Go zrównuje.

Nie wszyscy szanuja Jezusa, niektorzy sie go naprawde boja, inni z nim walcza a jeszcze inni zarabiaja na nim fortune....
Jezus polaryzowal zawsze. Wiele jego prawd jest niewygodnych i nawet kosciol, ktory na jego naukach bazuje, odchyla sie od tego jak byc powinno.
. Danut przyjmij ode mnie wyrazy wspolczucia. Jestes w zalobie, odpocznij.
Przytulam Cie cieplo, zycze sily.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 16 lut 2022, 22:51

To ja mam dać wsparcie innym, a sama jakoś dam radę, zawsze daję. Dziękuję Ci fruwlo za dobre chęci. Masz całkowitą rację w tym co napisałaś, zauważyłam to jak ludzie reagują na niewygodne dla nich prawdy. Za prawdę mogą Cię nawet usunąć, a dobitnie zabić. To co mówił Jezus było i jest niewygodne dla wielu, razi w oczy, jak w tym powiedzeniu, że prawda w oczy kole. No cóż.. To bez czytania Jego słów co samemu można wywnioskować o naszym życiu, śmierci, istnieniu? A można i to wiele..
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 16 lut 2022, 23:05

danut pisze:nie potrzebuje do tego żadnych mediów.


Właśnie.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 16 lut 2022, 23:24

"Posłucham" Waszych dysput na temat Sumerów, dla mnie jednak to Majowie są największą zagadką.
Może dlatego, że Wiki tak niewiele o nich pisze, im większa tajemnica tym dla mnie większa gratka, oczywiście póki nie znajdę większej.
Równolegle o wieloświatach, gdy wielkich "Bumów" było bez liku, gdy się zderzają, przenikają się wzajemnie hmmm.
Wszechświat jest płaski, wiedział to któś ?

Wiem , wiem, że skacząc tam i siam nie skupiam się do końca tylko na jednym i nie poświęcam "życia" jak jakiś naukowiec zaślepiony na jednej , jedynie właściwej teorii. Wszystko wiem po tzw. łebkach.
Masoneria , jest tylko człowiek i Bóg czy odwrotnie. hmmm ?

Reasumując, jestem popieprzonym wariatem ale Danusię uwielbiam i już. Usss !!!
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości