Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Mirek » 20 wrz 2017, 11:21

Mało kto wie ale pierwsze ewangelie zostały spisane przez Joszua (znanego jako Jezus Chrystus) i Miriam (znanej jako Maryja). W IV wieku zostały one zmodyfikowane i ubrane w dogmat w celu sprawowania władzy nad wiernymi. Wtedy oficjalnie zaczęły obowiązywać obecne ewangelii, które ponownie zmodyfikowane zostały na Soborze Trydeńskim (sobór powszechny Kościoła katolickiego, który miał miejsce w latach 1545-1563).
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: czarnyMag » 20 wrz 2017, 12:46

Mirek pisze:Mało kto wie ale pierwsze ewangelie zostały spisane przez Joszua (znanego jako Jezus Chrystus) i Miriam (znanej jako Maryja). W IV wieku zostały one zmodyfikowane i ubrane w dogmat w celu sprawowania władzy nad wiernymi. Wtedy oficjalnie zaczęły obowiązywać obecne ewangelii, które ponownie zmodyfikowane zostały na Soborze Trydeńskim (sobór powszechny Kościoła katolickiego, który miał miejsce w latach 1545-1563).


Nie wiem czy wiesz ale Joszua to nie Bóg :) A My jesteśmy "dziećmi" Boga i nie podlegamy niczemu tylko Jemu !
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: fruwla » 20 wrz 2017, 13:32

czarnyMag pisze:
Nie wiem czy wiesz ale Joszua to nie Bóg :) A My jesteśmy "dziećmi" Boga i nie podlegamy niczemu tylko Jemu !

Joszua jest naszym bratem, synem tego samego, jedynego Boga.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: czarnyMag » 20 wrz 2017, 13:43

fruwla pisze:Joszua jest naszym bratem, synem tego samego, jedynego Boga.


Jest! Ale to wcale nie oznacza że jego osobiste pamiętniki czy książka kucharska stoi nad naszą :) Joszua jest nam równy - jest był i będzie ZAWSZE! Chyba, że mówimy o Chrystusie - duchu czystym który stąpił na Joszuę (dlatego należy się precyzyjnie wysławiać :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: fruwla » 20 wrz 2017, 13:53

czarnyMag pisze:
fruwla pisze:Joszua jest naszym bratem, synem tego samego, jedynego Boga.


Jest! Ale to wcale nie oznacza że jego osobiste pamiętniki czy książka kucharska stoi nad naszą :)

Jaka, nasza, ? Co masz na myśli Magu ?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: czarnyMag » 20 wrz 2017, 14:01

fruwla pisze:
czarnyMag pisze:
fruwla pisze:Joszua jest naszym bratem, synem tego samego, jedynego Boga.


Jest! Ale to wcale nie oznacza że jego osobiste pamiętniki czy książka kucharska stoi nad naszą :)

Jaka, nasza, ? Co masz na mysli Magu ?


Moja, Twoja i ich książka kucharska, pamiętniki, notatki czy przepisy nie są gorsze od tych które spisał Joszua zwany również Jezusem! Który był Nam równy jak My jesteśmy równi do siebie :!:
No chyba, że napisano Joszua/Jezus a myślano Chrystus - to wtedy już nie! Chrystus - Bóg - ja ich nie jestem w stanie rozróżnić :!: Dla mnie są Jednym :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: fruwla » 20 wrz 2017, 14:51

czarnyMag pisze:
Moja, Twoja i ich książka kucharska, pamiętniki, notatki czy przepisy nie są gorsze od tych które spisał Joszua zwany również Jezusem! Który był Nam równy jak My jesteśmy równi do siebie :!:

Mojej nikt by nie czytał, może garstka, bo nie mam wiele ciekawego do powiedzenia. :|
Joszua nie pisał książki kucharskiej.
Magu, jeśli uważasz się za równego Joszua zwanemu Jezus, i myślisz że Twoje pamiętniki, notatki itd. będą miały DECYDUJĄCY wpływ na LUDZKOŚĆ to powinieneś jak najprędzej zacząć pisać !
Notatki Joszuy, przetrwały 2000 lat , ciekawe czy Twoje przetrwają chociaż jedno pokolenie ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości