Absurdalność żydowskiego Boga

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 28 sty 2020, 08:52

Rozumiem

z tymi Gwiezdnymi Wojnami to podałem tylko taki przykład, że Lucas stworzył ten film baśń filmową Space Opera - aby zawrzeć w tym filmie pewien przekaz - przesłanie to nie tylko film rozrywkowy - ale poruszający też i ważne tematy - tylko trzeba umieć ''czytać między wierszami'' - oglądać go trochę inaczej, w filmie tym są też poruszane takie tematy jak - obce rasy, wojny bogów-tych ras, inne wymiary, religie, np religia Jedi - to połączenie filozofii buddyjskiej ze sztukami walki - klasztoru Szaolin, mistrz Yoda - typ mędrca nauczyciela ZEN i tak dalej .

Innymi obrazami o OBCYCH i już wprost o wpływie Obcych na naszą cywilizacje - to

1.BLISKIE SPOTKANIA TRZECIEGO STOPNIA - 1977 [film w dużej mierze oparty o zeznaniach świadków i ich spotkaniach z UFO, poza też fikcyjmymi wstawkami w tym filmie]

2.ODYSEJA KOSMICZNA 2001, 2010 Stanleya Kubricka wg powieści Arthue C. Clarke - pisarza Sci-Fi i naukowca - w filmie jest ukazany wpływ Obcych i przyśpieszenie Ewolucji człowieka

3.PROMETHEUS - Ridleya Scotta - wstęp do cyklu filmów ALIEN - OBCY Ósmy Pasażer Nostromo - też podjęty temat Rasy która nas stworzyła - choć tutaj ci Obcy inżynierowie co prowadzili genetyczne eksperymenty - nie byli pokojowo do nas nastawieni - lecieli swoimi Statkami żeby zniszczyć naszą rasę, film kończy się tak że jeden z wybudzonych pilotów - podjął próbę polecenie swym statkiem na Ziemię żeby zrzucić broń i zgładzić rasę ludzką, tylko piloci statku z Ziemi Prometeusz - zatrzymali statek Obcego - taranując go ginąc , ciekawy film .

4.Film KONTAKT - o kobiecie naukowcu co nawiązuje kontakt z Obcymi - dobry film

5.Film Abyss - Głębia - o naukowcach co badają znów dno morskie i natrafiają na obcą rasę dochodzi do kontaktu - obcy ostrzegają ich żeby ludzie - nie niszczyli swej planety, nie zanieczyszczali jej


więc coś jest na rzeczy że reżyserzy podejmują takie tematy, moim zdaniem nie chodzi im tylko o rozrywkę - ale próbują pobudzić widzów do zastanowienia się nad tematami czy jesteśmy sami we Wszechświecie, czy są też i inne Rasy

Filmy do zobaczenia Danut - są na stronie CDA.pl wchodzisz na tą stronę i wpisujesz np - Prometheus i wyskakują ci okienka z filmami, te filmy są tam - Abyss, Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia, Kontakt, Odyseja Kosmiczna 2001, Odyseja Kosmiczna 2010, Gwiezdne Wojny epizod IV, jest też tam serial dokumentalny - Starożytni Kosmici - który porusza takie zagadnienia, czy Obcy mieli wpływ w przeszłości na rozwój choćby naszych wierzeń religijnych - ciekawy pobudza do myślenia . Jak będziesz miała ochotę i czas to sobie pooglądaj te filmy .
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 29 sty 2020, 11:49

https://youtu.be/nRqSq6kiSNo

Bóg - fragment wykładu (Kraków, 25 stycznia 2020)
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 29 sty 2020, 13:12

Ryszardzie to jest masło maślane i rzucanie hasłem - "nie szukajcie Boga, bo go nie znajdziecie". A po co utrzymuje się taki pogląd? Czyż nie ze strachu przed tym, że ktoś znajdzie Boga i będzie on zupełnie różny od narzucanego nam Jego obrazu? Bóg jest wszędzie , a skoro jest wszędzie to każdy Go może poczuć, nawiązać z Nim kontakt i Go zrozumieć. Gdyby był niedostępny wiązałoby się to z podstępem, ze strachem, z wykorzystywaniem nas do swoich celów. Takiego Boga szukacie?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 29 sty 2020, 13:27

Jeszcze tak myśl DANUT do mego poprzedniego postu - o Gwiezdnych Wojnach i filmach które tobie zaproponowałem do zobaczenia jakbyś miała chęć je zobaczyć .

Czy ten biblijny Jahwe - nie mógł być jednym z kosmitów - z innego wszechświata, po prostu astronautą - tylko że był on na wyższym poziomie rozwoju jako jeden z Elohim, jedni byli bardziej altruistyczni, a inni bardziej egoistyczni z owych kosmitów-istot z gwiazd i wykorzystywali rasę ludzką, oczywiście kosmici też są owocem kreacji emanacji Absolutu - Boga jako Energii Życia której i my i oni i cały wszechświat jesteśmy Jego cząstką, jej dziełem, stworzeniem .

Uznawanie teorii że wyższa zaawansowana rasa z gwiazd mogła wpłynąć na rozwój cywilizacji ludzkiej a nawet że stworzyła ona nas - ludzi poprzez próby genetyczne - dodali swoje geny, do genów pra-pierwotnego człowieka, ulepszyli go i tak po człowieku-Neandertalskim, pojawił się doskonalszy Homo-Sapiens - z genami ich i hominida , wcale moim zdaniem Danut nie musi przeczyć że BÓG stworzył też i tych ludzi z Gwiazd - kosmitów .

Mi uznawanie tej teorii nie przeczy z wiarą w BOGA - jako kosmicznej Świadomości - Energii, Siły która od wieczności emanuje z siebe - miliardy światów materialnych i ponad-materialnych - duchowych światów . Bóg stworzył i nas i ich - tych kosmitów, a owi kosmici - tylko ulepszyli nasz gatunek-przyspieszyli ewolucje człowieka - może chcieli mieć tanią siłę roboczą bo potrzebowali surowców do swych kosmicznych statków, a może chcieli nam pomóc, np w WEDACH są opisy potężnych statków kosmicznych tzw - WIMANY - którymi podróżowali bogowie i ciskali promieniami i walczyli z innymi Bogami - ja myślę że to była bitwa dwóch cywilizacji która mogła się bić o surowce naszej planety ziemi - tylko że to nie BOGOWIE walczyli a KOSMICI - PRZEDSTAWICIELE OBCEJ RASY, oczywiście dla prostych ludzi - tamtej epoki - owi kosmici - jawili się im jako ''bogowie '' - ale i ci ''bogowie'' jako mieszkańcy innych planet są owocem też kreacji BOGA .

Jak mówią UPANISZADY - BRAHMAN - To Ty, a Ty to BRAHMAN - ATMAN w swej dogłębnej naturze . pozdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 29 sty 2020, 13:41

Jak pisał Hegel "To jest samomyśląca się Myśl", jak mówił Jezus "Ten który mnie posłał nie pozostawił mnie samego, bo ja zawsze czynię to co się Jemu podoba" (Biblia Tysiąclecia,św. Jana 29) "To Ty, a Ty to BRAHMAN - ATMAN w swej dogłębnej naturze" = a Jezus: "Czy nie wierzysz, że ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie?" a 55.
"o którym wy mówicie: "Jest naszym Bogiem", ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję. alexis 200 - mógł być przybyszem z innego wszechświata, ja się temu nie sprzeciwiam, ja miałam jak pisałam wyżej kontakt z na pewno nie człowiekiem żyjącym tu i teraz, rozmawiałam z nim i wiele mi powiedział.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 29 sty 2020, 14:05

Witaj Danut

Ewangelia Jana była spisana w 105 r .ne a więc II wiek - początek, myślę że tak jak i inne Ewangelie są tylko interpretacją słów Jezusa i nie pochodzą od samego Jezusa - to część słów - logia Jezusowe mogą pochodzić od Niego - Jeszui , co do tych słów - Ojciec jest we mnie, a ja w Ojcu - to myśl iście PANTEISTYCZNA że BRAHMAN jest Wszystkim i jest Wszędzie i my też jesteśmy takimi ''bogami'' - cząstkami Bezosobowego Absolutu - Brahamana jak nauczał np SIANKARA - znany jogin i filozof Indyjski, ciekawe że w filmie np Imperium Kontratakuje - Gwiezdne Wojny epizod 5 z 1980 r - Mistrz YODA który szkolił LUKE - też mawiał o MOCY która przenika wszystko i spala całą Galaktykę i mówił LUKE - nie jesteś tym ciałem, ale MOCĄ - Duchem - która jest w tobie, Skup się , wycisz umysł a poczujesz tą OTACZAJĄCĄ CIEBIE MOC .

To jest przecież nauka Nie-Dualistycznej ADVAITA - VEDANTY z elementami Buddyzmu - ZEN, nie zgadzam się z Kardekiem i z tymi Duchami które mówiły że Panteizm to pomyłka i że BÓG nie jest wszędzie, tak też nauczają np Św Jehowy , Zielonoświątkowcy, Katolicy, jakaś prymitywna koncepcja Boga jest w tym Spirytyzmie z nurtu Kardeca i że lepiej nie bawmy się w Poznawanie Absolutu i nie zgłębiajmy tego tematu, dlatego oddałem do Antykwariatu część książek Kardeca - bo to dla mnie jest bardzo ''dziecinna'' nauka i nie przemawiała ona do mnie .

Część książek z tego wydawnictwa RIVAIL mi przypadła do gustu i je mam, ale książki Kardeca jakoś nie rusza mnie ich przekaz, wolę chennelingi Donalda Wlascha - ROZMOWY Z BOGIEM, nauki Roberta Monroe i Bruce Moena - o podróżach OBE po wyściu z ciała i ekspolarowanie światów z wyższej energii, książki TEOZOFICZNE - DOKTRYNA TAJEMNA - Bławatskiej, pewne książki RUDOLFA STEINERA też są ciekawe, książki JERZEGO PROKOPIUKA, i książki o CYWILIZACJACH POZAZIEMSKICH itd, itd ... pozdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 29 sty 2020, 17:10

danut pisze:Ryszardzie to jest masło maślane i rzucanie hasłem - "nie szukajcie Boga, bo go nie znajdziecie". A po co utrzymuje się taki pogląd? Czyż nie ze strachu przed tym, że ktoś znajdzie Boga i będzie on zupełnie różny od narzucanego nam Jego obrazu? Bóg jest wszędzie , a skoro jest wszędzie to każdy Go może poczuć, nawiązać z Nim kontakt i Go zrozumieć. Gdyby był niedostępny wiązałoby się to z podstępem, ze strachem, z wykorzystywaniem nas do swoich celów. Takiego Boga szukacie?


Jak sądzę, wykład spirytysty był skierowany do ateistów, materialnie nie da się udowodnić , że Boga nie ma ani tego, że jest.
Podobnie jak mrówki nie widzą człowieka który może zniszczyć lub pomóc ich "cywilizacji" ...
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 29 sty 2020, 17:15

Ryszardzie no to spirytyści dalej nie pojmują, że nauka weszła teraz w świat mikro i nie wszystko da się zobaczyć szkiełkiem i okiem, a jednak się rejestruje, my to( te mrówki rejestrujemy). A te rejestracje i odkrycie oddziaływań są przełomem w tym szukaniu, jednak dają światło Prawdzie. Co to znaczy ateista, czym różni się on od fanatyków religijnych? - A niczym, bo nie patrzy dalej niż czubek swojego nosa, lub tylko bije brawa temu co go nauczono.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 29 sty 2020, 18:11

Danut

Czytam twoje posty i się zgadzam - fanatyk religijny lub fundamentalista biblijny lub koraniczny, lub wogóle fanatyk jakiegokolwiek ruchu wyznaniowego / lub nurtu politycznego - jest tak samo niebezpieczny i ograniczony jak zatwardziały ateista - materialista, np komuniści-bolszewicy - to byli materialiści którzy próbowali narzucić światu swoją wizję, choć i tu byli obłudni, bo oficjalnie ludowi w ZSRR głosili doktryny materialistyczne, a sami potajemnie niektórzy z wysoko postawionych sekretarzy NKWD w latach 50-60-tych XX wieku zajmowali się takimi zagadnieniami jak - telekineza, UFO, życie po śmierci, mistycyzm itd .

fanatyzm i ograniczenie umysłowe zawsze rodziło cierpienie i przemoc na naszej planecie Ziemia .

pozdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 29 sty 2020, 21:53

danut pisze:Ryszardzie no to spirytyści dalej nie pojmują, że nauka weszła teraz w świat mikro i nie wszystko da się zobaczyć szkiełkiem i okiem, a jednak się rejestruje, my to( te mrówki rejestrujemy). A te rejestracje i odkrycie oddziaływań są przełomem w tym szukaniu, jednak dają światło Prawdzie. Co to znaczy ateista, czym różni się on od fanatyków religijnych? - A niczym, bo nie patrzy dalej niż czubek swojego nosa, lub tylko bije brawa temu co go nauczono.


Jak widać praw jest bez liku, nie tylko te trzy.
Znalazłem "swoją prawdę" w Kronikach, co zaś do nauki , doskonale wiesz ... poglądów tyle co przysłowiowych mrówek. Jedni patrzą w mikroskop inni w teleskop, dla wielu wystarcza wiedza nabyta przed laty, większość bezmyślnie opiera się na tzw autorytetach.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości