Absurdalność żydowskiego Boga

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: jario » 12 lis 2020, 12:54

Mysle ze mimo wszyatko Jezus podnosil ludzi na wyzszy poziom i nadal jego nauki z tamtych czasow to robia.Mysle ze Tadyszce chodzilo bardziej ze musial przekazywana wiedze dostosowac do stanu swiadomosci i duchowosci tamtych ludzi.Przykladowo profesor uczelni wyzszej na kierunku matematyki zaawansowanej nie bedzie w stanie wytlumaczyc dzieciom w przedszkolu tak zaawansowanej matematyki moze jedynie sprobowac choc jej bardzo ogolny i alegoryczny zarys dostosowac do ich mozliwosci rozumowania i pojmowania.Teraz w tych obecnych czasach mysle ze Jezus mialby klopoty zeby przekazac taka wiedze a co dopiero w czasach kiedy ludzie mysleli ze ziemia jest plaska i noe mieli najmniejszego pojecia o kosmosie i podstawowych prawach dotyczacych swiata w ktorym zyli.W niektorych kwestiach on sam tez musial sie dostosowac ,w koncu narodzil sie na ziemi jako czlowiek...
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 13 lis 2020, 00:21

Żydowski Bóg to jakiś specjalny, różny od chrześcijańskiego ? Brat pyta .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Adeptus Gedeon » 13 lis 2020, 15:02

Druga sprawa - że Kościół zmienił słowa Jezusa. No dobrze, ale w takim razie, na jakiej podstawie mamy wnioskować, jakie były te jego prawdziwe nauki? Bo co by nie mówić o tych czterech kanonicznych Ewangeliach - wiadomo, że są tam dopiski (co nawet Kościół przyznaje), są sprzeczności, ale mimo wszystko wydają mi się bardziej wiarygodne od tych późniejszych ewangelii apokryficznych, czy gnostyckich (bo ewangelie kanoniczne prawdopodobnie pisane były w I wieku, a te inne - w późniejszych).
Moja twórczość: viewtopic.php?f=74&t=5283 .
Adeptus Gedeon
 
Posty: 15
Rejestracja: 05 lis 2020, 16:42

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 25 lis 2020, 17:51

DAWNO DAWNO MNIE TU NIE BYŁO WIĘC WITAM .

Do tematu Adeptus Gedeon

Masz rację w Nowym Testamencie też jest dużo powtórzeń, sprzeczności, ja sam postrzegam Jezusa - tylko i wyłącznie jako jednego z Nauczycielów Ludzkosci który na dany czas głosił swoją naukę - ale część z tego co ON mówił to niestety bardzo niski poziom wiedzy oparty o mity hebrajskie tamtej epoki, na jakimś etapie rozwoju duchowego był na pewno - ale z Jezusa Historycznego nie wiele zostało , np dużo jest w Ewangeliach powiedzeń boga Rzymskiego - MITRY - jego słowa są wręcz włozona w usta Jezusa np - tekst - że nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie, lub o jedzeniu jego ciała i krwi, opis zamiany wody w wino, narodzenie Jezusa w Grocie - w Stajni, Jego narodzenie z ''dziewicy '' --- to wszystko to MITY i LEGENDY nałożone na postać Jezusa, podobnie jest z postacią Mojżesza, Zoroastera, Buddy, Mahometa, chyba NAJWIĘCEJ wiemy i jest najmniej zmitologizowana nauka - prawie że wogóle PROROKA Religii BAHAI - BAHAULLAH - Bahaizm to nowa religia powstała pod koniec XIX wieku w IRANIE - wyrosła z ISLAMU SZYICKIEGO, i stała się CZWARTĄ RELIGIĄ UNIWERSALISTYCZNĄ po Chrześcijaństwie, Islamie, Buddyzmie [hinduizm i judaizm to religie narodowe - choć można się do nich przyłaczyć przez Konwersje]

Postać JEZUSA [Mojżesza, Abrahama, Zoroastra, Buddy, Mahometa] jest strasznie zmitologizowana, zresztą Ewangelii było kilkanaście, Ojcowie Koscioła wybrali tylko Cztery po pasowały do ich POLITYKI KOŚCIELNEJ - , była np Ew.Ebionitów, Nazarejczyków - która opisywała Jezusa jako zrodzonego z seksualnego zwiazku Josefa i Miriam człowieka - proroka Ubogich - Aramejskie - Ebionim - Ubodzy w Duchu, Jezus ten jest zwykłym człowiekiem na którego spływa Duch Boga w Jordanie odtąd przeżywa On - Iluminacje Duchową i staje się ''Namaszczonym'' Meszijah ale nie na ''króla'' a zostaje namaszczony - powołany na ''Nabi'' - Proroka Rabbiego .

Nie umiera On za grzechy Świata i umiera za Prawdę i nie Zmartwychwstaje Cieleśnie, Ewangelia ta była używana w I w.ne - przez Judeo-Chrystian - tzw - pierwotni ŻYDZI MESJANISTYCZNI - zachowywali oni Szabat, nie jedli Wieprzowiny - część z nich była Wegeterianami, nie uznawali też już Kultu Światynnego .

Część tych Ebionitów wierzyła coś jakby REINKARNACJE - a JEZUSA uzawali - niektórzy z nich jak ANIOŁA który inkarnował się w ciało Izraelity - Jeszui .

Powiem szczerze że ta wersja Chrystianizmu bardziej mnie przekonuje niż to co zrobiono z nauką Jezusa potem od Pawła z Tarsu - Paweł pierwszy zniekształcił naukę Jezusa wg mnie - WPROWADZIŁ IDEE że JEZUS NA KRZYŻU złożył OFIARE ze swego ciała PRZEBŁAGALNĄ KRWAWĄ jako Zastępczą za grzechy świata [nie przekonuje mnie ta idea] i że jeżeli ktoś NIE UWIERZY w TĄ OFIARĘ nie będzie ZBAWIONY, tak głoszą dziś CHRZEŚCIJANIE tak naprawde nie nauczają pierwotnej NAUKI JEZUSA, a Doktryny TEOLOGICZNE PAWŁA z TARSU .

To tyle w temacie, natomiast sam obraz BOGA JAHWE w Biblii jest sprzeczny , raz to jest Kochający Bóg, a raz mściwe bóstwo plemienne ....
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości