Czy pochodzimy od małpy ?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Ivo700 » 18 mar 2019, 20:13

Wiele ludzi wierzy w TEORIĘ DARWINA że jakoby człowiek powstał na drodze Ewolucji z ....MAŁPY - nauka materialistyczna , inni znów wierzą w naiwny Kreacjonizm - że Bóg stworzył człowieka 6 dnia i że był on już współczesnym człowiekiem takim jak my a nawet doskonalszym tak nauczają np Jehowici, Zielnoświątkowcy itp grupy wyznaniowe - w tym wierzą że świat powstał dopiero 6.000 lat- 10.000 lat temu - skorupa Ziemska .

1.Nie znaleziono ani jednego pośredniego gatunku między człowiekiem homo a małpą antoposem - wszystkie tak zwane czaszki kości okazały się - fałszerstwami lub kośćmi małp , pra-małp - mówiąc językiem prostym .

2.Teoria Kreacjonizmu tez jest obalona - gdyż badania wykazały że Ziemia [Gaja] ma miliardy lat i nie mogła powstać 10.000 lat temu , są wykopaliska osiedli ludzkich sprzed 10.15.000 lat więc Biblijni fundamentalisci też się mylą .

Oczywiście DARWiN poprawnie odkrył że istniej EWOLUCJA ale nie jak on zakładał - przechodzeniu z jednego gatunku w inny gatunek, ale Ewolucja istnieje zgodnie z przekazami wyższych Duchów - Archajów - Buddów [Teozofia, nauką mędrców] , wg badań kroniki Akasza - zgodnie ze swoim rodzajem - gatunkiem .


3. Pierwsi pra-ludzie na kontynencie Pangea - schodzili powoli w materię - inkarnacja - i nie wyglądali jak współcześni ludzie - wyglądem przypominali ameby - ich ciało było płynne [żyli w nieświadomości, nie było podziału płci - ich duch łączył się z światem astralnym]

4.na kontynencie Lemuryjskim - ich ciała coraz bardziej się krystalizowały-materializowały zaczęli powoli jednak nadal nie wygladali jak wspołcześni ludzie - rozmażali się poprzez Partogeneze - ze swojego organizmu .

5.pod koniec epoki Lemuryjskiej - przez miliony lat osiągnęli postać człowieka wtedy nastąpił podział na płeć męską i kobiecą - zaczeli się rozmażać poprzez akt seksualny - wydawać potomstwo [rozdział płci został symbolicznie przedstawiony w TORZE Mojżesza - jako zbudowanie z ''żebra Adama'' kobiety .

6.Nad Ewolucją człowieka czuwali ELOHIM - bogowie planetarni [Duchy Wyższe - Archaniołowie / Buddowie / Archaci - nazwy wg religii danej]

7.Na kontynencie Atlantydzkim - pojawił się człowiek współczesny - wzrostem większy od dzisiejszego człowieka - ludzie ci mieli dobrze wyostrzony zmysł duchowy i obcowali ze światem Duchów - Jasnowidzenie - Mediumizm .

8. Wszystko to odbywało się przez miliony lat Ewolucja zachodziła, ale W OBRĘBIE GATUNKU-RODZAJU .

A co z małpami, oczywiście istniały też prymitywne Antropoidy i niektóre rasy ludzkie zaczęły się z nimi krzyżować - rodziły się z tego hybrydy , ale większość umierała - niezgodność genów .

Prawdopodobnie - niektóre Goryle, Szympansy mogą być odpryskiem takich mutacji .

Wg nauk TEOZOFII, ANTROPOZOFII - człowiek Neandertalski był taką hybrydą - był człowiekiem jednak miał cechy antropoida, obok istnieli już Homo-Sapiens .


Teoria Ewolucji próbowała pokazać że np Gad Archeopteryx to już prawie PTAK / lub ssak - jednak badania wykazały że był to latający GAD a nie PTAK, tak delfin, wieloryb są ssakami a nie rybami .

Do dziś nie znaleziono OGNIWA POŚREDNIEGO miedzy małpą a człowiekiem .

Osobiście mnie i części ludzi co sympatyzują z Teozofią, Ezoteryką [aczkolwiek nie wszystkie poglądy ezoteryki podzielam ,jak i nie podzielam też niektórych poglądów - twierdzeń Duchów o Genezie, Bogu itp - [poglądy Spirytystów z nurtu Kardeca]

przekonują poglądy TEOZOFII i ANTROPOZOFII jeżeli chodzi o powstanie człowieka .

Ciekawą koncepcją jest teza że może obcy ludzie - przybysze z kosmosu eksperymentowali z genami tak twierdzi Roman Nacht - Ufolog , i wszczepili DNA - Antropoidowi i ''wychodowali'' człowieka homo-sapiens z mutacji - może to by było to OGNIWO POŚREDNIE jak chcą DARWINIŚCI .Zachęcam do dyskusji, materialistyczna nauka też się myli, spirytyzm też może się mylić jak i Teozofia, ja osobiście nie wierzę że pochodzę od pra-małpy zwierzęcia, tak samo jak nie wierzę że zostałem dosłownie ulepiony z gliny 6.000 lat temu jak chcą biblijni fundamentalisci , temat ciekawy .

Zapraszam do dyskusji, przemyśleń .
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, 20:33 przez Ivo700, łącznie zmieniany 1 raz
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 14:54

Re: CZY DARWIN SIĘ MYLIŁ ?

Postautor: Ivo700 » 18 mar 2019, 20:20

PS --- mówiąc krótko uznaje że

istnieje EWOLUCJA ale tylko w obrębie gatunku - rodzaju, a nie w przechodzenie z jednego gatunku w drugi - dlatego nie przemawia do mnie teoria że pochodzimy z Afryki z antropoidow - małp które zeszły z drzewa .

Jak już coś to ''zeszliśmy '' nie z drzewa jak chcą tego Materialiści, ale zeszliśmy z świata Duchowego z Boskiej Sfery lub z innych sfer ''astralu'' w Materię jako duchy ''wcielone'' w materię aby uczyć się i doświadczać życia - zdobywając doświadczenia .

Oczywiście nie wierzę w teorie też Płaskiej Ziemi - to dopiero jest ''odlot '' na Darwinizm mogę jeszcze przymknąć oko - ale surowy kreacjonizm biblijny lub teoria płaskiej ziemi głoszona przez niektórych fundamentalistów protestantyzmu to jest wg mnie cofanie się w rozwoju .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 14:54

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: cthulhu87 » 20 mar 2019, 21:33

Temat było już kilkakrotnie omawiany na forum. Pozdrawiam :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 13:44

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Nikita » 21 mar 2019, 09:39

temat jest bardzo ciekawy. TRudno dociec skad pochodzimy. Czasem wydaje sie to jakims kosmicznym i biologicznym przypadkiem.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5168
Rejestracja: 03 maja 2010, 16:31

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Luperci Faviani » 21 mar 2019, 14:17

Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2413
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Ivo700 » 23 mar 2019, 09:19

Witam

To że był ten temat to nie znaczy że nie warto przypominać o tym , i odświeżać pewne tematy - teoria Ewolucji jest teorią a nie nauką to tylko teoria jedna z wielu, i oczywiście ludzie mają prawo się z nią zgadzać lub nie zgadzać, ciekawe że w Szkołach jest nakaz że masz się zgodzić z poglądem że pochodzisz od Małpy, bo jak się z tym nie zgodzisz to masz dwóję - jedynke - i oblejesz lekcje z Geografii .

Ciekawe że w USA, Kanadzie i krajach Zachodniej EU dyskutuje się na te tematy w szkołach średnich Collage i na Studiach na kampusach . W Polsce dyskusji brak nalezy wkuć zapamiętać i zapomnieć ....przykre to . Indoktrynacja i kabaret trwa .Teoria że pochodzimy od Małpy i że zeszliśmy z drzewa jest tylko teorią i nie ma poparcia naukowego - sami Ewolucjoniści mówią że FAKTYCZNIE BRAK OGNIWA pośredniego między człowiekiem a pra-małpą, a te dowody które znalezli okazały się ''niewypałem'' i koścmi małp a nie ludzi .

Brak ogniwa pomiedzy małpą a homo-sapiens

ciekawy materiał Ślepy Zaułek Darwinizmu Teozofa i Poety Muzycznego protest-songów Wysockiego - Edwarda Wolańskiego

Antropogeneza - wstęp


https://www.youtube.com/watch?v=7BuiTwZyadw

Ślepy zaułek Darwinizmu


https://www.youtube.com/watch?v=AlLjvTRvPlY

Polecam

Do Luperti --- oglądałem ten materiał co podałeś i zgodny jest z TEOZOFIĄ - że duchy inkarnowały się w ciała ludzi-praludzi, ale nie w ciała zwierząt - typu pies, lew, pra-małpa i że pra-małpa zeszła z drzewa i zaczęła chodzić na dwóch nogach i dlatego stała się człowiekiem odrębnym gatunkiem, to tak jakby mówić że Żyrafie lub SŁoniowi wyrosną skrzydła i że da za miliony lat gatunek słonio-ptaka - albo że gorylica-pramałpa któregoś dnia urodziła już nie małpę a człowieka homo-sapiens, lub małpę a pół człowieka - na to nie ma dowodów naukowych to tylko teorie .

Myślano że ogniwem pośrednim będzie LUCY z Etiopii - ale też klapa, wiekszość Darwinistów już przyznaje że była to pra-małpa jednak a nie homo-sapiens .

Większość kości wykpanych przez Darwinistów to kości nie pra-ludzi, a okazało się że to kości tylko pra-małp ZWIERZĄT a nie PRA-LUDZI, pra-człowiekiem był człowiek Neandertalski to faktycznie gatunek Homo-Sapiens, grzebał zmarłych, miał swoją sztukę plastyczną, wyrabiał wisiorki, miał religię-pra-Szamanizm, Austrolapitek, nie wyrabiał narzędzi, religii i jest okazuje się PRZODKIEM Gorylów i Szympansów a nie ....człowieka, dużo by w tej kwestii pisać .

pozdr
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 14:54

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Ryszard » 23 mar 2019, 10:19

Teoria ewolucji obalona już przed laty :) jest tylko dobór naturalny, przystosowanie do np klimatu ( biały lis, biały wilk, biały niedźwiedź itp )
Skąd człowiek, nie wie nikt , skąd życie, nie wie nikt, stąd najróżniejsze religie (wierzenia), nauka także próbuje teoretyzować...
Przypomnę , jeszcze 300 lat po Koperniku największe uniwersytety nadal nauczały , że słońce obiega ziemię.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 577
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:08

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Pawełek » 23 mar 2019, 19:32

Ryszard pisze:Teoria ewolucji obalona już przed laty :) jest tylko dobór naturalny, przystosowanie do np klimatu ( biały lis, biały wilk, biały niedźwiedź itp )

Przecież dobór naturalny jest właśnie jednym z mechanizmów ewolucji biologicznej...

Ryszard pisze:Przypomnę , jeszcze 300 lat po Koperniku największe uniwersytety nadal nauczały , że słońce obiega ziemię.

Jakieś źródło Ryszardzie?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1942
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Ryszard » 23 mar 2019, 20:13

Teoria grawitacji i mechanika Newtona uzasadniły obraz Układu Słonecznego wprowadzony przez Keplera i praktycznie rozstrzygnęły o losie teorii geocentrycznej. Jednak dopiero końcowe lata XVII w. były okresem gromadzenia coraz dokładniejszych danych przez niezależnych obserwatorów. Przytłaczające dowody usunęły ostatnie wątpliwości co do prawdziwości budowy świata opisanej przez Kopernika i fałszywości systemu geocentrycznego.

Pierwszą rzeczywistą obserwacją, że Ziemia faktycznie wykonuje ruch wokół Słońca było okrycie zjawiska aberracji świetlnej przez Jamesa Bradleya w 1729 rok

Jeszcze długo uznawano jako jedną z teorii nie dając wiary dowodom.

Dostosowywanie się gatunków do klimatu, czy sposobu zdobywania pożywienia, ale przemiana krokodyla w małpę . :D
Teorii jest prawie tyle co naukowców, :D Póki nie wiemy , póty to religie mają "gotowe odpowiedzi"
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 577
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:08

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Pawełek » 23 mar 2019, 21:53

Ryszard pisze:Teorii jest prawie tyle co naukowców, :D Póki nie wiemy , póty to religie mają "gotowe odpowiedzi"

Ale zdajesz sobie sprawę że zwykła teoria, a teoria naukowa (którą jest teoria ewolucji) to nie jest to to samo?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1942
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:36
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości