Zmartwychwstanie

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: cthulhu87 » 13 cze 2016, 11:25

Maja10, żarty sobie robisz? :D
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: maja10 » 13 cze 2016, 12:28

cthulhu87 pisze:Maja10, żarty sobie robisz? :D


W czym upatrujesz, że sobie robię żarty ?
maja10
 

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: cthulhu87 » 13 cze 2016, 12:36

"ze wszechinformacją we wszechinformacji - informacja dla całości i o całości rodzajów informacji" - co to właściwie znaczy?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: maja10 » 14 cze 2016, 07:50

cthulhu87 pisze:"ze wszechinformacją we wszechinformacji - informacja dla całości i o całości rodzajów informacji" - co to właściwie znaczy?


Fizyka kwantowa mówi o jednolitym polu informacyjnym obejmującym wszystko. Czyli fizyka kwantowa zbieżna z Biblią "I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I stała się światłość" Czyli wszechinformacja - informacja dla całości i o całości rodzajów informacji, nazwanych umownie materią (Rdz 1,3)
maja10
 

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: cthulhu87 » 14 cze 2016, 08:20

Tylko że autorzy ksiąg biblijnych nie mieli pojęcia o fizyce kwantowej ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: maja10 » 14 cze 2016, 08:44

cthulhu87 pisze:Tylko że autorzy ksiąg biblijnych nie mieli pojęcia o fizyce kwantowej ;)


Czyli jest faktem, że Biblię pisali prorocy pod dyktando Ducha Świętego, czyli myśli Boga Wszechmogącego.
maja10
 

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: cthulhu87 » 14 cze 2016, 08:48

maja10 pisze:Czyli jest faktem, że Biblię pisali prorocy pod dyktando Ducha Świętego, czyli myśli Boga Wszechmogącego.


Raczej jest faktem, że robisz przesiew treści biblijnych przez sito współczesnej terminologii "naukowej", oderwanej od jej właściwego kontekstu.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: maja10 » 14 cze 2016, 10:26

cthulhu87 pisze:
maja10 pisze:Czyli jest faktem, że Biblię pisali prorocy pod dyktando Ducha Świętego, czyli myśli Boga Wszechmogącego.


Raczej jest faktem, że robisz przesiew treści biblijnych przez sito współczesnej terminologii "naukowej", oderwanej od jej właściwego kontekstu.


Jeżeli wiedza współczesna i wiedza starożytnych, Kronika Akaszy, Majów etc...są zbieżne z Biblią - instrukcją życia w systemie duchowo - informacyjnym, to stać się ma zbiorową świadomością, i bez dywagacji proszę.
maja10
 

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: czarnyMag » 14 cze 2016, 12:17

maja10 pisze:
czarnyMag pisze:Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polegało zbawienie Jezusa? :) Bo obecnie z tą kwestią mają problem nawet katolicy którzy zaczynają powątpiewać w to zbawienie :lol:


Jezus Zbawiciel poniósł śmierć w zastępstwie każdego z nas, za nasze myśli, słowa i uczynki, które w systemie duchowo - informacyjnym czynią falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją we wszechinformacji - informacja dla całości i o całości rodzajów informacji. Za czynienie falowych zakłóceń w systemie ponosi się wieczną śmierć, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj.21,8) Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka, aby nie ponieś wiecznej śmierci i żyć w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj 21)


no to mnie Jezus zbawił właśnie :twisted: Zbawił poprzez swoją męczeńską śmierć "czarnego ducha" który wybrał czarność ale...został zmuszony do wycofania tej deklaracji przez tegoż Zbawiciela :D
Dzięki za odp. :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Zmartwychwstanie

Postautor: Mirek » 20 wrz 2016, 08:37

Hansel pisze:Święty Tomasz z Akwinu uważa, że nauka o zmartwychwstaniu jest przyrodzona w odniesieniu do ostatecznej przyczyny (dlatego że dusza została stworzona, żeby być zjednoczona z ciałem i vice versa), ale jest nadprzyrodzona w odniesieniu do przyczyny sprawczej (którą jest Bóg)[1].

Obrazek
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości