Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: Hansel » 30 gru 2015, 17:14

Teraz mnie ten problem zastanowił ile wcieleń miał Jezus ? Pytam bo trafiłem na coś takiego :

,,Melchizedek

Kapłan Boga Najwyższego z okresu Abrahama. Król Szalemu. Ofiara jaką przygotował - chleb i wino jest przytaczana przez Nowy Testament i stanowi zapowiedź Ofiary Doskonałej. Jeśli by Melchizedek był postacią autentyczną można go wpleść w bardzo wczesny nurt religii teocentrycznych związany z plemionami habirskimi - pre-semickimi. Szalem (hebr. pokój) być może jest dzisiejszą Jerozolimą a Melchizedek mógł być kananejczykiem czczącym boga El-Eljona, który wcześniej był zamysłem obrazu Boga Jahve (El - to jedna z nazw Boga). Nowy Testament twierdzi że Melchizedek nie miał ojca i był wieczny - co ma oznaczać że był wcieleniem Pokoju, a więc samego Chrystusa sprzed wcielenia.,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: maja10 » 18 cze 2016, 10:22

Hansel pisze:Teraz mnie ten problem zastanowił ile wcieleń miał Jezus ? Pytam bo trafiłem na coś takiego :

,,Melchizedek

Kapłan Boga Najwyższego z okresu Abrahama. Król Szalemu. Ofiara jaką przygotował - chleb i wino jest przytaczana przez Nowy Testament i stanowi zapowiedź Ofiary Doskonałej. Jeśli by Melchizedek był postacią autentyczną można go wpleść w bardzo wczesny nurt religii teocentrycznych związany z plemionami habirskimi - pre-semickimi. Szalem (hebr. pokój) być może jest dzisiejszą Jerozolimą a Melchizedek mógł być kananejczykiem czczącym boga El-Eljona, który wcześniej był zamysłem obrazu Boga Jahve (El - to jedna z nazw Boga). Nowy Testament twierdzi że Melchizedek nie miał ojca i był wieczny - co ma oznaczać że był wcieleniem Pokoju, a więc samego Chrystusa sprzed wcielenia.,,


Jezus Zbawiciel nie był wcieleniem Melchizedeka.
Księga Rodzaju 14,17-21
"A gdy wracał po zwycięstwie nad Kedorlaomerem i królami, którzy z nim byli" Czyli a gdy Abram wracał po błogosławionym zwycięstwie nad Kedorlaomera militarną koalicją "wyszedł mu na spotkanie król Sodomy do doliny Szewe, doliny królewskiej" Czyli wyszedł Abramowi na spotkanie bez wzajemnego bliźniaczo - braterskiego wsparcia w pościgu za militarną koalicją, król Sodomy. Jak w zwyczaju bywało do doliny braku świadomości, doliny braku świadomości królewskiej, że są potomkami braci bliźniaków synów Noego (Rdz.5,32) "Melchisedek zaś król Salemu ", czyli Melchisedek zaś znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju (Hebr.7,2) Czyli znów najpierw organizacja władzy monarchicznej, nazwana władzą sprawiedliwości, następnie organizacja władzy hierarchicznej nazwana władzą pokoju społecznego (Rdz.11,4) "wyniósł chleb i wino", czyli wystawił symboliczne atrybuty życia i śmierci władzy monarchicznej i hierarchicznej "A był on kapłanem Boga Najwyższego" Czyli a w organizacji władzy hierarchicznej była też instytucja hieratyczna, pośrednik Boga Najwyższego, jednego z wielu bogów kanaanejskich "I błogosławił mu, mówiąc: czyli i swoją wolę oznajmił Abramowi, mówiąc: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji we wszechinformacji "Niech będzie błogosławiony Abram przez Boga Najwyższego" Czyli niech Abram będzie wypełniał wolę Boga Najwyższego "stworzyciela nieba i ziemi ! " Niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który wydał nieprzyjaciół twoich w ręce twoje ! " Czyli niech będzie wypełniana wola Boga Najwyższego, którego wolą było, by Abram był zwycięzcą Kedorlaomera militarnej koalicji. Nieświadomych potomków braci bliźniaków synów Noego (Rdz.5,32) Abram otrzymał błogosławieństwo od większego , ale tylko z nazwy i według hierarchii ( Hebr.7,6-7) Bez obietnicy, którą otrzymał Abram od Wszechmogącego Boga, że ziemię kanaanejską da Abramowi i potomstwu Abrama ( Rdz.13,14-15) " A Abram dał mu dziesięcinę ze wszystkiego" Czyli a Abram dał mu dziesięcinę z błogosławionego zwycięstwa temu, który jest wielki, ale tylko z nazwy i według hierarchii ( Hebr.7,4) " Wtedy rzekł król Sodomy do Abrama: " Czyli wtedy  rzekł : słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji, Króla Sodomy do Abrama: " Daj mi ludzi, a zabierz sobie dobytek ! Czyli nieświadomy, Abrama błogosławionego zwycięstwa nad Kedorlaomera militarną koalicją ( Rdz. 14,17-21).   
maja10
 

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: Nikita » 18 cze 2016, 13:37

Jezus przyszedl na ten swiat juz jako osweicony...widocznie cala ewolucje musial przejsc w innych swiatach...i duzo wczesniej niz my...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: maja10 » 18 cze 2016, 15:18

Nikita pisze:Jezus przyszedl na ten swiat juz jako osweicony...widocznie cala ewolucje musial przejsc w innych swiatach...i duzo wczesniej niz my...


Ewolucja jest niedorobiona, bo brakuje prapoczątku. Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka i Biblia - instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym.
maja10
 

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: Nikita » 18 cze 2016, 16:36

he?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: cthulhu87 » 18 cze 2016, 18:23

Katarynka :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: maja10 » 18 cze 2016, 21:36

cthulhu87 pisze:Katarynka :)


Katarynka świadomości.
maja10
 

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: Pawełek » 18 cze 2016, 23:33

maja10 pisze:Biblia - instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym.

Przez to że ten tekst jest prawie w każdym poście, to kojarzy mi się z takim typowym tekstem reklamowym produktu płynu do mycia naczyń.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: maja10 » 19 cze 2016, 09:03

Pawełek pisze:
maja10 pisze:Biblia - instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym.

Przez to że ten tekst jest prawie w każdym poście, to kojarzy mi się z takim typowym tekstem reklamowym produktu płynu do mycia naczyń.


Brak świadomości, że Biblia jest instrukcją życia w systemie duchowo - informacyjnym, prowadzi do wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj.21,8) Które ty porównałeś z reklamą, czyli nienawidzisz ludzi, możesz uzasadnić dlaczego ?
maja10
 

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: Pawełek » 19 cze 2016, 10:55

maja10 pisze:Brak świadomości, że Biblia jest instrukcją życia w systemie duchowo - informacyjnym, prowadzi do wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj.21,8) Które ty porównałeś z reklamą, czyli nienawidzisz ludzi, możesz uzasadnić dlaczego ?

Biblia jest jedną z wielu "ksiąg objawionych". W dzisiejszych czasach jest wiele publikacji, które mówią o tym samym (o zasadach moralnych, postępowania w życiu). Biblia może, ale nie musi być instrukcją dla danego człowieka. Ma prawo wybrać coś innego, byle by było to dobre i nie krzywdziło bliźniego. A argument o strachu - czyli o tym co będzie jak nie posłuchacie tego jak jest napisane już dawno nikogo nie rusza. Już dawno stwierdzono naukowo, że system kar wpływa gorzej na człowieka i jego motywację niż system nagród... Więc życzę powodzenia z takim nawracaniem używając tych argumentów. To nie średniowiecze by propaganda strachu działała na ludzi.

I teraz pytanie za 100 punktów. Jakim cudem Ty znalazłaś związek między tym że ten tekst mi się kojarzy z reklamą, a tym że nienawidzę ludzi? :shock:
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości