Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: stefan12 » 29 cze 2016, 13:52

czarnyMag pisze: a w świątyni akurat zasłania pole modlitwy wymuszając modlitwę do krzyża :) Zaprzeczysz? Krzyż może sobie wisieć po prawicy ołtarza który jest poświęcony Bogu a nie nad nim jakby Jezus miałby być Bogiem :twisted: A nie jest i nigdy nie będzie!


Zaprzeczę, w "moim" kościele jest tak, jak być powinno:
Załączniki
IMG_3894.jpg
IMG_3894.jpg (198.99 KiB) Przeglądany 4774 razy
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: czarnyMag » 29 cze 2016, 14:06

stefan12 pisze:
czarnyMag pisze: a w świątyni akurat zasłania pole modlitwy wymuszając modlitwę do krzyża :) Zaprzeczysz? Krzyż może sobie wisieć po prawicy ołtarza który jest poświęcony Bogu a nie nad nim jakby Jezus miałby być Bogiem :twisted: A nie jest i nigdy nie będzie!


Zaprzeczę, w "moim" kościele jest tak, jak być powinno:


Jest Jezus czołowo nad ołtarzem. A wierzysz że Ten na krzyżu to twój Bóg? Bo kościół twierdzi że to syn Boży który jest bardziej człowiekiem niż ty. No więc modlisz się o lepsze wcielenie do wcielonego który umarł na krzyżu? I ufasz że kapłani naprawdę wiedzą co głoszą bo??? się kumplują z Tym który stworzył duszę bo mógł i chciał? :D
A czemu nie :) Skoro ci ta karma jest potrzebna do rozwoju - to czemu nie? Ale moja rodzina się "kumplowała z hierarchami KK i byli to ludzie w 100 procentach - piliśmy z nimi - widziałem jak rzygali z nieumiarkowania jedzenia i picia :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: stefan12 » 29 cze 2016, 14:17

Ja widzę Jezusa na krzyżu pod symbolem Ducha Św. i pod symbolem Boga Ojca.
I wierzę, że został tu przysłany przez Boga by nas zbawić.
I wiem również, że wielu kapłanów jest niegodziwych, ale nie przeszkadza mi to w wierze, a wręcz umacnia.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: czarnyMag » 29 cze 2016, 14:31

stefan12 pisze:Ja widzę Jezusa na krzyżu pod symbolem Ducha Św. i pod symbolem Boga Ojca.
I wierzę, że został tu przysłany przez Boga by nas zbawić.
I wiem również, że wielu kapłanów jest niegodziwych, ale nie przeszkadza mi to w wierze, a wręcz umacnia.


A ja widzę Jezusa nauczyciela przysłanego przez Boga do wcielanych na ziemi by im wskazać kierunek, który to Jezus na tej Planecie zajął miejsce Boga. Nad Jezusem jest gołąbek których było i jest wiele (ale wiem że niektórzy uważają że to Bóg - bo ducha świętego nigdy nie było!). A skoro duchu wcielony Jezus cię zbawił - TO CO TY TU JESZCZE ROBISZ?! :twisted:
Napisz szczerze czy kontrolujesz swoje wcielenie/tu bycie ? Nie kontrolujesz - a więc jesteś tu bo akurat przechodziłeś i tak jak ja wszedłeś w ten portal :)
Ps. ale nie zapominaj: Jesteś bo Bóg cię stworzył, a więc tylko Bogu jesteś winien szacunek i miłość! a nauczyciele - no cóż Bóg ich przysyła i Bóg odwołuje - a Jezus jest jednym z nich. Tylko tyle :) (dlatego nie powinien "równym w stworzeniu" przysłaniać Boga jak jakiś zbawiciel którym zresztą nie jest! Zbawiciel od grzechu pierworodnego który wymyślili ludzie - to nie brzmi dobrze :(
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: stefan12 » 29 cze 2016, 14:44

czarnyMag pisze:A ja widzę Jezusa nauczyciela przysłanego przez Boga do wcielanych na ziemi by im wskazać kierunek, który to Jezus na tej Planecie zajął miejsce Boga. Nad Jezusem jest gołąbek których było i jest wiele (ale wiem że niektórzy uważają że to Bóg - bo ducha świętego nigdy nie było!). A skoro duchu wcielony Jezus cię zbawił - TO CO TY TU JESZCZE ROBISZ?! :twisted:
Napisz szczerze czy kontrolujesz swoje wcielenie/tu bycie ? Nie kontrolujesz - a więc jesteś tu bo akurat przechodziłeś i tak jak ja wszedłeś w ten portal :)
Ps. ale nie zapominaj: Jesteś bo Bóg cię stworzył, a więc tylko Bogu jesteś winien szacunek i miłość! a nauczyciele - no cóż Bóg ich przysyła i Bóg odwołuje - a Jezus jest jednym z nich. Tylko tyle :) (dlatego nie powinien "równym w stworzeniu" przysłaniać Boga jak jakiś zbawiciel którym zresztą nie jest! Zbawiciel od grzechu pierworodnego który wymyślili ludzie - to nie brzmi dobrze :(


Jezus nigdy nie zajął miejsca Boga, poczytaj trochę Ewangelię to cię oświeci.
Nie wszyscy będą zbawieni, tylko ci, którzy zawierzyli Jezusowi i poszli za Nim, bo nikt nie jest na tyle doskonały by samemu dostąpić Nieba.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: czarnyMag » 29 cze 2016, 15:02

stefan12 pisze:
czarnyMag pisze:A ja widzę Jezusa nauczyciela przysłanego przez Boga do wcielanych na ziemi by im wskazać kierunek, który to Jezus na tej Planecie zajął miejsce Boga. Nad Jezusem jest gołąbek których było i jest wiele (ale wiem że niektórzy uważają że to Bóg - bo ducha świętego nigdy nie było!). A skoro duchu wcielony Jezus cię zbawił - TO CO TY TU JESZCZE ROBISZ?! :twisted:
Napisz szczerze czy kontrolujesz swoje wcielenie/tu bycie ? Nie kontrolujesz - a więc jesteś tu bo akurat przechodziłeś i tak jak ja wszedłeś w ten portal :)
Ps. ale nie zapominaj: Jesteś bo Bóg cię stworzył, a więc tylko Bogu jesteś winien szacunek i miłość! a nauczyciele - no cóż Bóg ich przysyła i Bóg odwołuje - a Jezus jest jednym z nich. Tylko tyle :) (dlatego nie powinien "równym w stworzeniu" przysłaniać Boga jak jakiś zbawiciel którym zresztą nie jest! Zbawiciel od grzechu pierworodnego który wymyślili ludzie - to nie brzmi dobrze :(


Jezus nigdy nie zajął miejsca Boga, poczytaj trochę Ewangelię to cię oświeci.
Nie wszyscy będą zbawieni, tylko ci, którzy zawierzyli Jezusowi i poszli za Nim, bo nikt nie jest na tyle doskonały by samemu dostąpić Nieba.


ale krzyż w czołowym miejscu w świątyni/kościele "zajmuje" miejsce Boga! Ten "krzyż" ustawili tam ludzie i ci którzy się tam modlą mają Boga przesłoniętego Jezusem! Zresztą pogadaj z katolikami to zobaczysz że niejeden Jezusa uznaje za Boga - Boga zbawiciela i o tym zbawieniu mogliby napisać książkę a o Bogu wymiękają :)
A co do tego zbawienia to: żyłem przed Jezusem i umarłem przed i co? Żyję po i umrę po :) A gdybym teraz urodził się jak wtedy przed, w kraju koczowników (teraz np. w Chinach) to co poszedłbym do piekła że ktoś mi dał życie poza Jezusem?
A wierzysz w życie gdziekolwiek poza Ziemią? Bo jak nie to co ja będę pisał o grzechu i zbawieniu Jezusa do kogoś kto wierzy że życie rozumne jest tylko na tej planecie :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: stefan12 » 30 cze 2016, 07:01

Jezus po śmierci na krzyżu wstąpił do piekła by go otworzyć i wyciągnąć z niego dusze, również Twoją. Gdyby nie On, nie byłoby tutaj Ciebie i mnie.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: cthulhu87 » 30 cze 2016, 07:10

Gdzie jest w Biblii informacja, że Jezus wstąpił do piekła?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: stefan12 » 30 cze 2016, 10:31

NOWY TESTAMENT
1 List św. Piotra:

18 Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. 19 W nimposzedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, 20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę. 21 Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zwróconą do Boga prośbę o dobre sumienie, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. 22 On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali Aniołowie i Władze, i Moce.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Wcielenia Jezusa - Melchizedek

Postautor: cthulhu87 » 30 cze 2016, 10:51

Tyle, że tu nie ma słowa o piekle ani wyprowadzaniu z piekła jakichś dusz;), jedynie o gadce o zbawieniu do jakichś duchów zamkniętych w więzieniu od czasów Noego hehe
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości