Sens życia

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Sens życia

Postautor: Hansel » 24 sie 2015, 15:05

Jaki jest waszym zdaniem ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Sens życia

Postautor: Nikita » 24 sie 2015, 16:30

chyba poprostu byc i zyc...byc jest wazniejsze od miec....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Sens życia

Postautor: Arronax » 25 sie 2015, 16:40

Indywidualnie możemy również czuć swój cel. Ja na przykład czuje swój, na to wcielenie i może na zawsze jeżeli żyjemy tylko raz ...
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Sens życia

Postautor: Xsenia » 25 sie 2015, 18:15

Nikita pisze:chyba poprostu byc i zyc...byc jest wazniejsze od miec....

Ciekawe to co napisałaś Nikita. Ja właśnie też tak czuję, że ważne jest by być i żyć. Ale to raczej nie jest podejście spirytystyczne, dla którego najważniejsze jest to co BĘDZIE, a nie to co JEST. W tym punkcie też się mijam ze spirytyzmem.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sens życia

Postautor: Nikita » 25 sie 2015, 18:35

Duchowi nauczyciele , np Eckhart Tolle zawsze mowia, ze najwazniejsze jest tu i teraz. Aby sie nie smucic za to co juz bylo i nie martwic tym co bedzie.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Sens życia

Postautor: Pawełek » 25 sie 2015, 19:07

W moim przypadku samo poznanie spirytyzmu i tego że się reinkarnujemy jak i wiedzy o tym co się dzieje po śmierci wpłynęła na mnie tak że z dystansem patrzę teraz na przyszłość i przeszłość ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sens życia

Postautor: Wiatr1000 » 04 wrz 2015, 10:26

Jeżeli sensem życia jest coś materialnego i to osoba czuje to dla takiej osoby jest łatwo iść w tym kierunku. Hansel się chyba pyta bo ma pewnie problem z wyczuciem u siebie jaki ma sens jego życie ? :) Czasami pytania nawet ogólne są podyktowane przez nasze skrywane pragnienia znalezienia odpowiedzi :)

Hansel sam się nad tym zastanawiam jakie mam tak naprawdę "zadanie" tutaj a nie sens życia ;) Chociaż dla mnie oba elementy są dla mnie zagadką :( Czasami się tu czuję jakbym był przeniesiony pospiesznym z innego pudełka puzelków do drugiego i nie pasował :roll: Się zastanawiał o co chodziło mojemu Opiekunowi, że mnie tutaj nakierował :lol:

Pawełek tylko, że ja taką wiedzę zdobywałem różnymi źródłami, więc tym bardziej mnie dziwi, że pewne elementy już wiem, pewne elementy się domyślam lub wewnętrznie wiem i tak się głowię co ja mam tu do diaska robić :?: Wiedzę jakąś wiem oprócz może dokładniejszej wiedzy tego jak żyją w swoim świecie dusze. O ile na innych portalach nie miałem problemu z tym, bo wiele elementów mnie zachwycało i chłonąłem wiedzę tak tu... Nie wiem.. Nie wiem o co moim wyższym duchom chodziło. Jedynie w co się wzbogaciłem to w większą pokorę gdy zetknąłem się z przekazanymi tutaj doświadczeniami Mediów. Jeszcze bardziej maluczki się stałem przy wielki betonowym murze :roll:
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Sens życia

Postautor: Xsenia » 04 wrz 2015, 12:47

Ja wykryłam mój sens życia poprzez określenie tego co mi sprawia najwięcej trudności w moim życiu. Może pójdziecie tym tropem?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sens życia

Postautor: Nikita » 04 wrz 2015, 13:04

Tam gdzie sa trudnosci nalezy pracowac nad tym...ja tak mam. Moje trudnosci okreslaja gdzie jeszcze jest cos do zrobienia...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Sens życia

Postautor: Pawełek » 04 wrz 2015, 15:58

Wiatr1000 pisze:Pawełek tylko, że ja taką wiedzę zdobywałem różnymi źródłami, więc tym bardziej mnie dziwi, że pewne elementy już wiem, pewne elementy się domyślam lub wewnętrznie wiem i tak się głowię co ja mam tu do diaska robić :?: Wiedzę jakąś wiem oprócz może dokładniejszej wiedzy tego jak żyją w swoim świecie dusze. O ile na innych portalach nie miałem problemu z tym, bo wiele elementów mnie zachwycało i chłonąłem wiedzę tak tu... Nie wiem.. Nie wiem o co moim wyższym duchom chodziło. Jedynie w co się wzbogaciłem to w większą pokorę gdy zetknąłem się z przekazanymi tutaj doświadczeniami Mediów. Jeszcze bardziej maluczki się stałem przy wielki betonowym murze :roll:

Gdy czytałem "Ewangelię według spirytyzmu" to również miałem takie odczucia że poznaje coś nowego, ale tak naprawdę czytałem coś co po prostu wiem, mimo że nie umiałem nigdy tego wyrazić w słowach takich jak jest napisane o tym w książce. Wszystko jest zapisane w naszej w duszy.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości