Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życiowej

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życiowej

Postautor: Pablo diaz » 11 lut 2015, 20:09

Witajcie kochani postanowiłem podzielić się przekazem od Ducha Ramatisa ,przekaz ten bardzo utożsamia się z tym ,co czuję oraz z tym,co wielce bym pragnął dla wszstkich ludzi na świecie

Administratorzy planu Bożego nie zamierzają narzucać doskonałej religii lub doktryny,ponieważ w progamie życia ducha wiecznego istnieje jeden niezmienny i ostateczny cel;MIŁOŚĆ
W konsekwencji tego być; Katolikiem,protestantem,spirytystą,teozofem,muzułmaninem,buddystą,joginem,rózowokrzyżowcem,krishnamurtianinem,ezoterykiem lub ateistą jest niczym innym jak pewnym doświadczeniem w progresie wiecznego ducha.
Kontrowersje konflikty religijne i doktrynalne są tylko irracjonalnością i iluzją,bo wyłącznie ignorancja człowieka może walczyć o to kim już ,,był,,lub kim ,,będzie,,
Jest bardzo zniewalającym kiedy katolik walczy z protestantem lub spirytysta z teozofem.W zależności od poziomu duchowego zrozumienia istota ludzka która kultywuje duchowość powinna z wielkim szacunkiem nieść pomoc drugiemu.
Kiedy ktoś pragnie przedstawić nam swoją formę duchową jest bardzo nieuczciwym potępić go i jego uczucia duchowe.
Duchowi przewodnicy nie przejmują się wyższośćią wiary.Tylko i wyłącznie interesuje ich jak w istocie ludzkiej rozwinąć MIŁOSĆ,która zbuduje wieczne DOBRO.

P.s
Pamiętajmy ,że samo trwanie jako spirytysta nie oznacza postępu i awansu duchowego.Trzeba na to zapracować okazując miłość i miłosierdzie.
Wobec tego warto wiedzieć ,że;
Lepszy jest dobry katolik niż zły spirytysta.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: danvue » 11 lut 2015, 21:54

Bardzo dobry przekaz! ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Krzysztoff » 11 lut 2015, 22:50

Świetne, dzięki Pablo
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Filaretka » 12 lut 2015, 02:02

Dziękuję Pablo, że podzieliłeś się z nami tym przekazem. :) Jest taki prawdziwy (jak dla mnie, bo również tak czuję) i pozytywny. Prawda, jakże pięknie by było, gdyby więcej ludzi, a najlepiej wszyscy ludzie zdawali sobie z tego sprawę i przestali się wywyższać.
(...) Bezpieczna... W objęciach jego skrzydeł
Unoszę się, zachwycam i poddaję chwili ulotnej.
Wysoko wśród gwiazd, wśród aniołów...
Tutaj jestem wolna, tutaj jestem w domu.
Awatar użytkownika
Filaretka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 117
Rejestracja: 25 cze 2012, 20:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Arronax » 12 lut 2015, 11:26

Piękne słowa, niech każdy je w pamięci zachowa ...
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Xsenia » 12 lut 2015, 13:01

Tak, świetne słowa. Tyle, że czytając je wyświetliła mi się przypowieść o Wieży Babel. Gdzie każdy mówił tym samym językiem, ale Bóg postanowił języki pomieszać i nikt już nie potrafił zrozumieć drugiego człowieka.
Pisząc tu na forum, nie raz przekonałam się o tym, że ludzie choć używają słów potocznie znanych, to jednak inni nie rozumieją go w ogóle. I tak jest prawie w każdym poście. Może więc przy rozwijaniu w sobie miłości, postaralibyśmy się zrozumieć co druga osoba ma na myśli? A jeśli nie jesteśmy pewni, to pytajmy, tak by poznać intencje i myśli tej drugiej osoby. To na pewno bardzo ułatwiłoby nam kochać i tolerować innych.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Krzysztoff » 12 lut 2015, 17:40

Xsenia pisze:Może więc przy rozwijaniu w sobie miłości, postaralibyśmy się zrozumieć co druga osoba ma na myśli? A jeśli nie jesteśmy pewni, to pytajmy, tak by poznać intencje i myśli tej drugiej osoby. To na pewno bardzo ułatwiłoby nam kochać i tolerować innych.

tak, to jest bardzo ważne . ... a że tak dopytam (zgodnie z tym co piszesz) - jakie intencje Tobą kierowały że napisałaś tego posta ? co chciałaś uzyskać ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Xsenia » 13 lut 2015, 08:13

Krzysztoff pisze:jakie intencje Tobą kierowały że napisałaś tego posta ? co chciałaś uzyskać ?

Tak jak napisałam wyżej. Czytając post Pablo przypomniała mi się Wieża Babel. To jak ludzie nie potrafią zrozumieć innych. Co chciałam uzyskać? Może to, by ludzie zaczęli słuchać innych, nie tylko ich miłować. Może wtedy byłoby mniej nieporozumień.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Pablo diaz » 13 lut 2015, 11:29

Ależ miłowanie Basiu to nic innego jak umięjętność wysłuchania,tolerancja,nie ocenianie bliznich...Wszelakie czyny te maluśkie i te największe dnia codziennego.
My istoty słabo rozwinięte nie umiemy prawdziwie miłować w sposób taki jaki nauczał Jezus. Powinniśmy okazywać blizniemu wielka cierpliwość i tolerancję ...Bo miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Hansel » 05 mar 2015, 18:06

A mogę spytać kim jest Ramatis ? To jest twój Duch opiekuńczy ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości