Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życiowej

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Pablo diaz » 05 mar 2015, 19:17

Ostatnio Ramatis wcielał się w w Indochinach w X wieku naszej ery tak przekazuje medium Hercílio Maes.
Przekazy pod kierownictwem Ducha Ramatisa które otrzymywał medium Hercílio Maes opierają się na elektyżmie,tematyce o fanatyżmie,ekumenistyce,uniwersaliżmie,spirytyżmie,teozofii,hinduiżmie,kosmologii,projektologii,ubandzie,ufologii,wegetarianiżmie,esperanto,nowotworach,paleniu,alkoholu,projekcji świadomości,samowiedzy,prawie karmy,reinkarnacji,
samobójstwie,seksie,prokreacji,przyszłosci Brazylii i Ziemi ,Jezusie oraz proroctwach biblijnych .
Wiele ośrodków spirytystycznych na świecie nosi nazwę Ducha Ramatisa. Dla znających j. portugalski bardzo pozytywnie wypowiada się Divaldo Franco https://www.youtube.com/watch?v=0QTiE5Fs238
Ramatis przekazuję potężną wiedzę na różne tematy po przeczytaniu tylko ,,Misji spirytyzmu,, stwierdziłem,że jestem największym ignorantem wszechświata,gubię się w tej nieskończonej wiedzy i nie widzę jej kresu.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Hansel » 26 maja 2015, 17:16

Teraz sobie ten przekaz przeanalizowałem i dochodzę do wniosku że Dawkins ma pełną rację krytykując Zakład Pascala

A właśnie który z filozofów powiediał że sami z siebie nie jesteśmy w stanie uczynić nic dobrego i wszystko co jest w nas dobrego zawdzięczamy właśnie Bogu ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Nikita » 27 maja 2015, 08:46

Pablo dzieki, ze dzielisz sie z nami ta wspaniala wiedza....az serce rosnie i chce sie dzialac gdy sie czyta takie przekazy... :D

Ja zawsze czulam to intuicyjnie, ze nie nalezy sadzic, ze inne wyznanie czy inna religia czy inny swiatopoglad jest gorszy lub lepszy...kazdy idzei swoja sciezka i wsumie fajnie, ze istnieje taka roznorodnosc kultur i wyznan bo nie jest nudno.. ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: ASMO-DEUS » 27 maja 2015, 09:36

A ten "Ramatis" to na pewno wie że takie jest zdanie Boga? A może to jest zdanie Diabła? A Wy na jakiej podstawie weryfikujecie swą wiedzę? Co jest tu na tym forum odnośnikiem do prawdy?? Jaka jest ta prawda??? Jest wiele prawd - każda religia ma swoją prawdę i...księgę która jest w ich mniemaniu jedyna prawdziwa i nie do podważenia - Jaka jest na tym forum ta księga?! W co wierzą ludzie tego forum (subiektywnie)? W duchy? ............a duchy są takie przekonywujące? duch jakiegoś tam (pipka) z Brazylii jest bardziej przekonywujący od ducha innego (pipka) z Polski. a czemóż to???! Bo jest z Brazylii :)
ASMO-DEUS
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2015, 09:07

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: bernadeta1963 » 27 maja 2015, 10:30

Witaj na forum .
Odnosnie prawdziwości przekazów od ducha ,ja np nigdy nie daję 100% gwarancji , że przekaz jest wiarygodny .
Nie zawsze znam osoby , którym przekazuję wiadomości . Jednak proszę duchy aby w miarę możliwości mówiły także o rzeczach , które wiadome są dla tych osób . W ten sposób potwierdzam obecność ich członka rodziny , a nie jakiegoś ''złośliwego '' obcego ducha.
Zgadzam się , że nie możemy w 100% procentach wierzyć w to co mówią duchy . Możemy wziąć pod uwagę ich rady , jeżeli nas przed czymś ostrzegają . Zachowujemy się przecież dokladnie tak samo gdy doradzają nam żywi ludzie . Nie musimy we wszystko wierzyć .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Krzysztoff » 27 maja 2015, 11:37

ASMO-DEUS pisze:A ten "Ramatis" to na pewno wie że takie jest zdanie Boga? A może to jest zdanie Diabła? A Wy na jakiej podstawie weryfikujecie swą wiedzę? Co jest tu na tym forum odnośnikiem do prawdy?? Jaka jest ta prawda??? Jest wiele prawd - każda religia ma swoją prawdę i...księgę która jest w ich mniemaniu jedyna prawdziwa i nie do podważenia - Jaka jest na tym forum ta księga?! W co wierzą ludzie tego forum (subiektywnie)? W duchy? ............a duchy są takie przekonywujące? duch jakiegoś tam (pipka) z Brazylii jest bardziej przekonywujący od ducha innego (pipka) z Polski. a czemóż to???! Bo jest z Brazylii :)

Przyjmujemy taką zasadę wypowiedzianą przez Jezusa "po owocach ich poznacie" - dywagacje na temat dogmatów czyli tych "prawd" które każda religia ma inne , nie mają sensu. Ludzie wierzą w to w co chcą wierzyć .

Jeśli chodzi o wartości przekazywane w przekazach od duchów to więcej na ten temat mówi artykuł

http://www.portal.spirytyzm.pl/duchy-mowia/

spirytyści porównują różne przekazy z różnych miejsc świata porównując ich treść , analizując ich charakter i treść , wszystkie komunikaty które pomagają w rozwoju moralnym , łączą ludzi, dają im wskazówki jak stawać się dobrym człowiekiem i żyć w harmonii ze światem - są przyjmowane ; komunikaty które wprowadzają zamęt , podziały, są nielogiczne lub pojawiają się bardzo rzadko - są odrzucane.

pozdrawiam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: ASMO-DEUS » 27 maja 2015, 11:58

Krzysztoff pisze:
ASMO-DEUS pisze:A ten "Ramatis" to na pewno wie że takie jest zdanie Boga? A może to jest zdanie Diabła? A Wy na jakiej podstawie weryfikujecie swą wiedzę? Co jest tu na tym forum odnośnikiem do prawdy?? Jaka jest ta prawda??? Jest wiele prawd - każda religia ma swoją prawdę i...księgę która jest w ich mniemaniu jedyna prawdziwa i nie do podważenia - Jaka jest na tym forum ta księga?! W co wierzą ludzie tego forum (subiektywnie)? W duchy? ............a duchy są takie przekonywujące? duch jakiegoś tam (pipka) z Brazylii jest bardziej przekonywujący od ducha innego (pipka) z Polski. a czemóż to???! Bo jest z Brazylii :)

Przyjmujemy taką zasadę wypowiedzianą przez Jezusa "po owocach ich poznacie" - dywagacje na temat dogmatów czyli tych "prawd" które każda religia ma inne , nie mają sensu. Ludzie wierzą w to w co chcą wierzyć .

Jeśli chodzi o wartości przekazywane w przekazach od duchów to więcej na ten temat mówi artykuł

http://www.portal.spirytyzm.pl/duchy-mowia/

spirytyści porównują różne przekazy z różnych miejsc świata porównując ich treść , analizując ich charakter i treść , wszystkie komunikaty które pomagają w rozwoju moralnym , łączą ludzi, dają im wskazówki jak stawać się dobrym człowiekiem i żyć w harmonii ze światem - są przyjmowane ; komunikaty które wprowadzają zamęt , podziały, są nielogiczne lub pojawiają się bardzo rzadko - są odrzucane.

pozdrawiam


Wiesz 'Krzysztof" mój duch w czasie sądu poda cztery niki z tego forum jako to na jakiej podstawie tak a tak wierzył - i nie życzę Ci (kimkolwiek jesteś by Mój wcielony w ciało duch - osądzany w obecności mojego ANIOŁA STRUŻA i (BOGA) wymienił Ciebie :) Zadam swoje prywatne pytania kilku- na-sto medium z tego forum i MÓDL SIĘ BYM W CZASIE SWOJEGO SĄDU DUSZY CIEBIE NIE WYMIENIŁ!!! Bo mój (wcielony duch zostaje uznany za niewinnego) - ale ja zaczynam dopiero zadawać pytania na tym forum ( ja znam waszą literaturę i mam praktykę :) i jednak na 4-ch z was oporę swoją egzystencję :)
No to powodzenia wcielone duchy które mój duch wymieni z Was na sądzie mojej duszy - to przez was lub na waszej interpretacji oprze się przy sądzie duszy Mój duch :) Moja odpowiedź jednak przeważy choć wymienię z tego forum 4 - y :) NIKI!!!
ASMO-DEUS
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2015, 09:07

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Nikita » 27 maja 2015, 12:06

He he co za ton! a jakie nicki wymienisz?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: ASMO-DEUS » 27 maja 2015, 12:27

Nikita pisze:He he co za ton! a jakie nicki wymienisz?


Nie wiem! widziałem to we śnie! :) i choć pewnie chciałabyś bym wymienił ciebie - to nie pamiętam? DLA TEGO BĘDĘ DRĄŻYŁ :) Ale uwierz nie chcesz bym bronił się Tobą! (jak jesteś dobra to na pewno byś tego nie chciała - ale ja BĘDĘ SZUKAŁ :) i znajdę :twisted:

Choć życzę wam by żadne z Was to nie było :)
ASMO-DEUS
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2015, 09:07

Re: Co Duchy mówią na temat naszej wiary lub filozofii życio

Postautor: Nikita » 27 maja 2015, 12:32

Wcale nie chce...ale po co ten patetyczny ton? O co chodzi?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości