Dalajlama o Jezusie

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: Mirek » 05 lut 2015, 19:15

A ja wybieram siebie, bo to moje życie, nie Dalajlamy , nie Papieża ani Cejrowskiego, a moje własne.
Pisałeś jaki jesteś tolerancyjny, a widzę, że masz wybiórcza tolerancję ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: Mirek » 05 lut 2015, 22:18

Ale tolerujesz agresję działaczy organizacji homoseksualnych, którzy chcą deprawować dzieci już w przedszkolach. To ja wolę takiego Cejrowskiego niż Biedronia.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: Xsenia » 06 lut 2015, 12:57

Camilus dziwne jest takie skreślanie ludzi. "Bo się z tobą nie dogadam, to będę cię ignorował". Z jednej strony szukasz wiedzy, a z drugiej olewasz każdego kto ma inny pogląd i inne przekonania. Ja zbieram wiedzę w trochę inny sposób. Nie tylko z książek, filmów i osób, których poglądy mi odpowiadają. Rozmawiam z każdym, nikogo nie skreślam, bo czasem z tego "przeciwnego" obozu można dostać informację nad którą warto się zastanowić i ją przemyśleć. Nie wyobrażam sobie powiedzieć komuś "spadaj, bo nie wierzysz w to co ja". Dla mnie to nie do pomyślenia....
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: Xsenia » 06 lut 2015, 16:04

Camilus pisze:mam swoje grono znajomych i dobrze się w nim czuje, oczywiscie jestem świadomy że każdy Basiu ma prawo pisać na tym forum i ja przecież nie zabraniam pisać tobie lub Mirosławowi na tym forum - szanuję jego wolność - ale odpisywać mu nie muszę to też moja wolność .

Oczywiście, że masz prawo :D Chodziło mi tylko o to, że zamykanie się na innych ludzi, tylko dlatego, że wierzą w coś innego lub maja przekonania takie a nie inne, nie zawsze jest dobre. Z takich dyskusji nie tylko ty możesz wyciągnąć jakieś wnioski, ale może i druga strona coś zrozumie i wyciągnie własne wnioski. To tak jakbyś zamykał się we własnym świecie, gdzie masz tylko to co tobie pasuje, i ludzi tylko takich, którzy tobie odpowiadają. Świat jednak nie jest tak zbudowany i na każdym kroku życia spotkasz ludzi z przeciwnymi poglądami. Jeśli każdego odrzucisz, to kto ci zostanie? Może jednak warto by było troszkę bardziej otworzyć się na ludzi? nawet tych z innymi poglądami?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: czarnyMag » 16 lut 2015, 20:21

Hansel pisze:Dlatego ja nie wierzę żeby Dalajlama rzeczywiście miał się modlić do Lucyfera - Pana Ciemności.


Nie ma Lucyfera - Pana Ciemności! Zapomniałeś? Jest tylko zły duch który opiera się dobru - a to jest różnica :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: Hansel » 24 lut 2015, 05:24

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: Hansel » 02 sie 2015, 18:10

Zresztą przecież sam Dalajlama uważał Jana Pawła II za swojego przyjaciela - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 44122.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dalajlama o Jezusie

Postautor: Hansel » 02 lut 2016, 14:29

światowid pisze:gdybym miał wskazać jednego przywódcę duchowego i miałbym wybierać spośród papieża i dalajlamy to nie miał bym kłopotów z wyborem.

a Cejrowskiego stwierdzenia są tyle warte co jego poglądy.


,,Znany podróżnik i telewizyjny prowadzący Wojciech Cejrowski krytykowany po programie na temat buddyzmu. Powiedział w nim między innymi, że Dalajlama modli się do demona.

Sprawa programu Cejrowskiego trafiła na okładkę tygodnika "Newsweek". Autorka poświęconego mu artykułu, pani Aleksandra Krzyżaniak-Gumowska, przypomina słowa podróżnika: "Buddyzmy są co najmniej trzy, różne szkoły. Najgorsza jest ta tybetańska. Tam się uprawia spirytyzm, mantrę i generalnie okultyzm".

Pisze też, że Cejrowski w swoim programie "kpi z zabobonów i złotych cielców w świątyni", a także z tego, że "ludzie modlą się w niej do Buddy".

W artykule zacytowano orientalistę, profesora Piotra Balcerowicza, który uważa, że posądzenie Dalajlamy o modlitwę do demonów jest "równie bzdurne, co powiedzenie, że Benedykt XVI modli się do Lucyfera", gdyż "demony nie są przedmiotem czci religijnej".

Profesor przypomina, że choć "Maryja nie jest Bogiem, ludzie modlą się w sanktuariach maryjnych". Cejrowskiego określa mianem "skrajnego dyletanta, pełnego nienawiści".

Oburzeni programem Wojciecha Cejrowskiego są również lama Waldemar Zych z Polskiej Unii Buddyjskiej i taoista Cezary Kwiatkowski.

To nie koniec fali oburzenia. Jak pisze Newsweek, zdaniem Piotra Sikory z "Tygodnika Powszechego", katolicy powinni przeprosić buddystów za Cejrowskiego.

My tymczasem wspomniany program Wojciecha Cejrowskiego zamieszczamy poniżej. Zachęcamy do jego obejrzenia i wyrobienia sobie na jego temat własnej opinii.,,




http://www.chn24.pl/polska/news/2499-wo ... wideo.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości