Wyjście z religii

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Wyjście z religii

Postautor: Mirek » 06 lut 2015, 15:49

A jednak jest tu coś nie tak. Skoro nie jesteś Chrześcijaninem, nie chodzisz do żadnych kościołów i nie wyznajesz żadnej religii, to sąd u Ciebie konieczność ciągłego mówienia o tym, tak jakbyś sobie z tym nie radził? Czyli nie podejmujesz żadnej pracy, bo tam możesz spotkać Katolika, czy Protestanta, Buddystę, a nie po drodze Ci do tych ludzi więc nie dasz rady przebywać w ich towarzystwie. I skąd u Ciebie ta obsesja, że inni chcą Cię nawracać? Tego to już w ogóle nie rozumiem. Może jakieś miałeś przykre doświadczenia?
Wiesz, żebyśmy mogli się spotkać, to nie tylko Ty musisz tego chcieć. Ja bym też musiał na to wyrazić zgodę. To co przedstawiasz sugeruje, że to ja dążę do spotkania z Tobą, co jest kompletną bzdurą i nie mam pojęcia skąd ta myśl w Twojej głowie się zrodziła.
Ten odłam spirytyzmu, o którym piszesz to okultyści dlatego być może KK wrzuca spirytyzm do jednego worka z okultyzmem?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyjście z religii

Postautor: Hansel » 12 kwie 2015, 17:14

Nikita pisze:Slucham pierwszego wykladu...bardzo ciekawie facet mowi....
Teraz tak sobię myślę że z księdza Paczosa jest świetny materiał na dobrego Spirytystę...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Wyjście z religii

Postautor: Hansel » 21 lip 2015, 21:22

Obserwator pisze:największe wrażenie wywarło na mnie rozważanie na temat idei Boga w zestawieniu z naszymi możliwościami poznawczymi.
https://www.youtube.com/watch?v=fqwtxvzeWr8
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Wyjście z religii

Postautor: OneNight » 22 lip 2015, 18:57

bernadeta1963 pisze:Nie denerwuj się . Na tym forum są ludzie , mający różne poglądy. Ja też jestem trochę '' niereformowalna''. Każdy z nas ma w sobie dobroć i to się liczy. Nie musimy zgadzać się z sobą w 100 %. Myślę ,że każda religia oparta jest na czynieniu dobra . Każdy na pewno z zainteresowaniem przeczyta twoje wpisy . Gdyby wszyscy ludzie mieli takie same poglądy , byłoby chyba nudno . Nie gniewajmy się na siebie i starajmy się zrozumieć innych. Każdy z nas poszukuje jak najlepszych rozwiązań w swoich problemach . Gdyby wszystko było u każdego OK ,żaden człowiek nie chciał by kontaktu z drugim człowiekiem . Nie potrzebował by wymieniać informacji , czy okazywać uczuć . Jak trochę z nami pobędziesz , to przekonasz się , że wszyscy są ci Camilusie przychylni , nawet jeśli nie zgadzają się z tobą całkowicie.



Już lepsza nuda od indoktrynacji i braku tolerancji. Dobrze by było, gdyby ludzie nie mieli żadnych poglądów, a znali prawdę.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości