Wyjście z religii

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Wyjście z religii

Postautor: Hansel » 27 gru 2014, 08:14

Ostatnio ten wykład mnie zinteresował:

https://www.youtube.com/watch?v=fpf4FCo4BxE

https://www.youtube.com/watch?v=gqlREQNo_HM

Co tym myślicie ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Wyjście z religii

Postautor: Nikita » 27 gru 2014, 12:52

Slucham pierwszego wykladu...bardzo ciekawie facet mowi....rzeczywscie to odchodzenie od religii jest calkowiecie naturalna sprawa....Zastanowilam sie nad tym, ze ja kiedys tez zbuntowalam sie i odeszlam od religii ale szybko poszukalam sobie cos w zamian....cos gdzie jest prawdziwa duchowowsc....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wyjście z religii

Postautor: Mirek » 27 gru 2014, 13:28

Wszędzie jest prawdziwa duchowość do czasu, gdy nie pozna się danej struktury zarządzającej tą duchowoscią od środka. Wtedy dopiero otwierają się oczy, a prawdziwa duchowość pryska jak bańka mydlana.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyjście z religii

Postautor: Hansel » 28 gru 2014, 11:10

W ogóle wykłady księdza Paczosa są bardzo ciekawe.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Wyjście z religii

Postautor: Obserwator » 30 gru 2014, 00:28

Masz rację. Naprawdę ciekawe wykłady. :)

W drugiej części największe wrażenie wywarło na mnie rozważanie na temat idei Boga w zestawieniu z naszymi możliwościami poznawczymi.

Co do duchowości - niekoniecznie jest tak, że porzucając religię szybko odnajduje się coś w zastępstwie. Czasem do duchowości dochodzi się poprzez zaprzeczenie i krytyczną analizę podstaw tego zaprzeczenia. Niekiedy zajmuje to kilkadziesiąt lat ;) :)
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wyjście z religii

Postautor: Hansel » 20 sty 2015, 11:44

Obserwator pisze:W drugiej części największe wrażenie wywarło na mnie rozważanie na temat idei Boga w zestawieniu z naszymi możliwościami poznawczymi.
https://www.youtube.com/watch?v=5dEJkFaEqYk
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Wyjście z religii

Postautor: Mirek » 05 lut 2015, 22:39

Francja przez swoją "normalność" ma szansę stać się pierwszym krajem islamskim w Europie ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyjście z religii

Postautor: Mirek » 06 lut 2015, 07:58

Skąd w Tobie tyle agresji wobec mnie?
Oznacza to, że żyjąc w tym kraju również musisz być zacofany, ponieważ kazdy kraj jest tak samo zacofany, jak i rozwiniety, jak jego obywatele.
Pisząc o Polsce jako kraju zacofanym utożsamiasz się z nim jako jego mieszkaniec.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyjście z religii

Postautor: Mirek » 06 lut 2015, 11:21

Czyli nawet nie szukasz spirytystow?
Musisz być bardzo samotny w tym szukaniu podobnych sobie, że tak rozpaczliwie szukasz kontaktów :(
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyjście z religii

Postautor: bernadeta1963 » 06 lut 2015, 12:04

Nie denerwuj się . Na tym forum są ludzie , mający różne poglądy. Ja też jestem trochę '' niereformowalna''. Każdy z nas ma w sobie dobroć i to się liczy. Nie musimy zgadzać się z sobą w 100 %. Myślę ,że każda religia oparta jest na czynieniu dobra . Każdy na pewno z zainteresowaniem przeczyta twoje wpisy . Gdyby wszyscy ludzie mieli takie same poglądy , byłoby chyba nudno . Nie gniewajmy się na siebie i starajmy się zrozumieć innych. Każdy z nas poszukuje jak najlepszych rozwiązań w swoich problemach . Gdyby wszystko było u każdego OK ,żaden człowiek nie chciał by kontaktu z drugim człowiekiem . Nie potrzebował by wymieniać informacji , czy okazywać uczuć . Jak trochę z nami pobędziesz , to przekonasz się , że wszyscy są ci Camilusie przychylni , nawet jeśli nie zgadzają się z tobą całkowicie.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości