Laicyzacja jest dobra ?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: danut » 03 gru 2015, 20:06

"I ponownie co nam spirytystom się zarzuca? że nasze kontakty są nierozważne, narażające uczestników- nieco kłamliwe, bo nazbyt uogólniające jednakże, sami zwracamy na to niebezpieczeństwo uwagę, ostrzegając osoby które zbyt mocno się "zachłysnęły" spirytyzmem i oczekują cudów. Tyle, że my nie zabraniamy kontaktów, lecz staramy się pomoc zrozumieć. KK zabrania, nie pomaga - uważając, że tak jest lepiej i dla Kościoła na ziemi, i dla dusz wiernych." - Właśnie! Jestem za tym by pomóc ludziom zrozumieć te kontakty, a nie zachłystywać się symbolicznymi obrazami z półsnów, marami, które powinno się interpretować dopiero przez wejrzenie w siebie, w to czego tak naprawdę są obrazem, co przedstawiają i czy nie są one postacią naszego własnego zła, które rozsiewamy, a nie nazywać ich według swojego, czy czyjego widzi mi się, lub nie uogólniać, że to wszystko to są demony.
Tu nie samo zjawisko a interpretacja bardzo często narzucana przez jakoś cudoka jest niebezpieczna.

Blisko nas to krążą intencje myśli nas żyjących zależne od sieci połączeń, w których się znaleźliśmy, czasami tak nienawistna myśl, lub nasączona inną przeciwną emocją miłości też pozostanie i ma dłuższe oddziaływanie na naszą rzeczywistość, jednak to nie są kontakty ze zmarłym. Te nie tak wyglądają.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Hansel » 04 gru 2015, 08:01

Achill pisze:Przyznająe, że są księza którzy egzorcyzmują i oczerniają spirytyzm jak im się podoba. Ale sa i tacy którzy wiedza co i jak.

jest pewien egzocysta i to co mowi w bardzo wielu punktach zbiega się z tym co możemy wyczytać w spirytystycznych książkach.
oczywiście sa róznice. Podstawowa to że religia daje mandat do bycia egzorcystą. - choc i podczas jednego z wykladow sam mowi, że oczyszczenia możemy dokonać sami.
Jak sam to ujął podając analogię. nawet masz odprawiona przez księdza który już ksedzem nie jest - ma w sobie moc. bo przychodzi na nia Chystus.
można spojrzeć choćby na to zdanie przez pryzmat religii katolickiej a pryzmat spirytystyczny.
Roznica jest tylko w tym jak ludzie chcą to zrozumieć.

Krótko mówiąc róznice dotyczą pzede wszystkim samej formy, podczas gdy treść jest z grubsza taka sama (choć i tu sa różnice ale jes ich zdecydowanie mniej jak się tak zastanowić bez uprzedzeń do KK).

polecam zapoznać się z wykładami ks. Piotra Glasa - egzorcysty
tak na start:
https://www.youtube.com/watch?v=PQ9vE8Km9NA
a potem inne.
warto przesłuchać go w całości.

choćby po to aby nie paplać głupot bedac zaslepionym antyklerykalizmem.

swoja droga bardzo lubię księży "akademickich".


Na mnie ten ksiądz robi raczej wrzenie chorego psychicznie - https://www.youtube.com/watch?v=xEHGoEWakbY

I ma jakieś problemy z którymi sobie nie radzi...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Achill » 04 gru 2015, 08:28

Hansel...ten facet ma godzinne, półtoragodzinne wykłady z których warto zapamiętać przynajmniej z 70% tego o czym mówi bo to prawdy uniwersalne. Ty przyczepiles się do jednego 5miutowego wycinka z jednej z jego wypowiedzi. Jest katolikiem i jako katolik ma prawo wierzyc w szatana i ludzi którzy mu ulegaja i dostrzegać ich działania właśnie przez taki a nie inny pryzmat. W moim jednak przekonaniu wciąż jest to jeden z rozsądniejszych księży jakich można w Polsce posłuchać.

zamiast się bawic w "znajdź różnice", pobaw się w "znajdź elementy wspólne" i na nad nimi się zastanów. ;)

wrócę więc do jednego zdania. od którego zaczałem kilka postów wcześniej. Czasem odnoszę wrażenie że antyklerykalizm przesłanai niektórym pole widzenia. Sa zbyt uprzedzeni. Dla mnie antyklerykałowie sa równie szaleni jak dewoci.

Danut. Tez uważam, ze należy pomóc poznać. Ale pomóc odpowiedzialnie. Kościół nie robi tego nie dlatego, że mu się tak podoba, ale temu że zna ludzka naturę. Bo wie że i u nas sa ludzie którzy nawet po jedna książkę nie sięgnęli ale chcą już nawiązywać kontakty. Wychodza z założenia, że lepiej zabronić w celu ochronienia przed ewentualnymi szkodami.

Myślę, że oświecanie ludzi wymaga ogromnego wyczucia i taktu. Robienie tego "na hura" zrobi więcej szkody niż pożytku.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Pawełek » 04 gru 2015, 08:35

A czy kościół przypadkiem w dzisiejszych czasach nie zakazuje spirytyzmu z tego względu że się go boi? Czyt. "wykurzy z interesu"?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Hansel » 04 gru 2015, 08:45

Achill pisze:Hansel...ten facet ma godzinne, półtoragodzinne wykłady z których warto zapamiętać przynajmniej z 70% tego o czym mówi bo to prawdy uniwersalne. Ty przyczepiles się do jednego 5miutowego wycinka z jednej z jego wypowiedzi. Jest katolikiem i jako katolik ma prawo wierzyc w szatana i ludzi którzy mu ulegaja i dostrzegać ich działania właśnie przez taki a nie inny pryzmat. W moim jednak przekonaniu wciąż jest to jeden z rozsądniejszych księży jakich można w Polsce posłuchać.

zamiast się bawic w "znajdź różnice", pobaw się w "znajdź elementy wspólne" i na nad nimi się zastanów. ;)

wrócę więc do jednego zdania. od którego zaczałem kilka postów wcześniej. Czasem odnoszę wrażenie że antyklerykalizm przesłanai niektórym pole widzenia. Sa zbyt uprzedzeni. Dla mnie antyklerykałowie sa równie szaleni jak dewoci.


Ale nie ma prawa straszyć ludzi Szatanem. Czy on sobie nie zdaje sprawy że tego co mówi mogą np słuchać jakieś dzieci ? Dla mnie on się momentami niczym nie rożni od księdza Natanka - https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: danut » 04 gru 2015, 12:45

Achill pisze:
Danut. Tez uważam, ze należy pomóc poznać. Ale pomóc odpowiedzialnie. Kościół nie robi tego nie dlatego, że mu się tak podoba, ale temu że zna ludzka naturę. Bo wie że i u nas sa ludzie którzy nawet po jedna książkę nie sięgnęli ale chcą już nawiązywać kontakty. Wychodza z założenia, że lepiej zabronić w celu ochronienia przed ewentualnymi szkodami.

Myślę, że oświecanie ludzi wymaga ogromnego wyczucia i taktu. Robienie tego "na hura" zrobi więcej szkody niż pożytku.



Gdyby znał ludzką naturę wiedziałby o tym, że to nasze wnętrze jest łącznikiem z odpowiednim sobie innym światem. W takim układzie instrukcje książkowe na nic nikomu się nie przydadzą, bo to są sprawy indywidualne. Nie ma żadnych regułek na to jak one zachodzą, nie rozpoznano żadnych mechanicznych układów łączących nas z tamtym światem. Już wypowiadałam się np. o kierowaniu się przez niektórych prastarym wyobrażeniem, a o innych hochsztaplerach, którzy niby rozpoznali ten mechanizm według siebie i polecającym innym się do niego stosować nawet nie wspomnę. Zabawy z umysłem i wprowadzanie w ten układ zakłóceń, to nie dla mnie. Samemu dochodzi się do prawdziwych kontaktów, rozpoznaje je i odczytuje. To brak wiedzy o tym, że wszystko co się tworzy jest świadome, że każde złe pokierowanie informacją wyrządza więcej krzywd niż niektórym niby-kontaktowcom się wydaje kieruje ludzi do zajmowania się " na hura" tym tematem. Ktoś przeczytał jakąś książkę, czy nawet wiele takich książek i on już wie?!
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Achill » 04 gru 2015, 16:05

Pawełek pisze:A czy kościół przypadkiem w dzisiejszych czasach nie zakazuje spirytyzmu z tego względu że się go boi? Czyt. "wykurzy z interesu"?

Nie sadzę.
już tłumaczę czemu.
Ci duchowni którzy nie rozumieją czym jest spirytyzm atakują tylko swoje o nim wyobrażenie - dzieło szatana itp. ;) nie ma tu wiec troski o kościoł a raczej walka dobra ze zlem
Pozostali którzy wiedza czym jest spirytyzm, może i by woleli aby się ten ruch nie rozprzestrzeniał, z drugiej jednak co zrobią? zwiążą nas?

Hansel pisze:Ale nie ma prawa straszyć ludzi Szatanem. Czy on sobie nie zdaje sprawy że tego co mówi mogą np słuchać jakieś dzieci ? Dla mnie on się momentami niczym nie rożni od księdza Natanka - https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU

Ma prawo, bo żyje wolnym kraju, gdzie wolno mu mowic co mu się podoba.
po drugie wykład był dla młodzieży akademickiej.
po trzecie na YT jest to dość wyraźnie opisane jaka to tematyka- jeśli jakies dziecko to oglada to albo ma nieodpowiedzialnych rodziców, którzy nie kontrolują co dziecko robi w intenecie albo maja to gdzieś, albo dziecko ma gdzies co ma do powiedzenia rodzic. do wyboru do koloru.

Hansel ponowię jedno zdanie - wierz mi ułatwi Ci to zycie.

Achill pisze:znajdź różnice", pobaw się w "znajdź elementy wspólne" i na nad nimi się zastanów.


Jestesmy ludzmi i wiadomo ze się różnimy w poglądach, przekonanaich i innych twoach własnej głowy. Ale nigdy nie przestaniemy się wzajemnie ranic, jeśli nie będziemy potrafili szukac punktów wspólnych.
odrzuc swoje uprzedzenia.

Danut
danut pisze:Gdyby znał ludzką naturę wiedziałby o tym, że to nasze wnętrze jest łącznikiem z odpowiednim sobie innym światem

o ile odpowiada za to "nasze wnętrze" i łaczy się z "innym światem" - ja mam zupełnie inne przekonanie. A jeśli chodzi o KK niektórzy znają ludzka naturę i dlatego wychodzą z podobnego założenia jka niektórzy spirytyści... jeśli będzie mi dane się kontaktować, to się tak stanie.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: danut » 04 gru 2015, 16:29

Achil - apelujesz o szukanie punktów wspólnych, analizę i rozważania, ale ten apel według mnie to tylko puste słowa w Twoich ustach, ponieważ cały czas używasz w odpowiedzi na znalezione wyraźne zakłamania w pojmowaniu u jednych i drugich stwierdzeń - "miał prawo, on zna ludzką naturę, odrzuć uprzedzenia" i za przeproszeniem ja widzę w tym wyraźnie ukryty nakaz - przyjmij moją naukę bez gmerania i przyglądania się jej.
Nie na tym polega szukanie wspólnych wniosków, przyjrzyj się i Ty czy ktoś drugi nie ma tu racji. Np. jeśli chodzi o słowa do mnie skierowane odnośnie tego, czy odpowiada za odpowiednie sobie kontakty nasze wnętrze, czy nie. Zaprzeczasz temu pisząc, ze " jeśli będzie mi dane się kontaktować, to się tak stanie." Chwila, pierwsze pytanie- od kogo dane, co dane, za co dane, w jakim celu? I jeśli mi odpowiesz na te pytania to dojdziesz do wniosku, że moja teza była słuszna, bo nic nie dzieje się na chybił trafił i wszystko zależne jest od naszych wartości, co siejesz to zbierzesz i wszystko łączy się ze sobą według praw i w sposób odpowiedni. Nie ma takiej złotej rybki, która spełnia kapryśnym życzenia na ich skiniecie ręką.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Mirek » 04 gru 2015, 18:03

danut pisze:Gdyby znał ludzką naturę wiedziałby o tym, że to nasze wnętrze jest łącznikiem z odpowiednim sobie innym światem

Każdy z nas ma swojego sobowtóra w innym świecie o jakim piszesz danut. Wiedziałaś o tym?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: danut » 04 gru 2015, 19:59

Pomyliłeś pojęcia. Sobowtór, to pojawienie się w tych samych warunkach takiej samej, lub bardzo podobnej formy, powtarzalność form obiektów jest znana od dawna w przyrodzie. Ostatnio bardzo modne dla nauki stały się tzw. fraktale. Wielu naukowców- fizyków, matematyków, biologów twierdzi nawet, że geometria fraktali jest geometrią całej przyrody. Powtarzalność form obserwujemy nie tylko na Ziemi, ale i w całym kosmosie. Powiedzmy tak, w Źródle posiadamy swoją prawdziwą formę, to z niego wysyłamy samo-wykształcające się, emitowane fale informacji o sobie ze zbiorem zaplanowanych tam zdarzeń w dane środowiska, coś na zasadzie holograficznych obrazów do odbierania ich przez udolne, czy mniej udolne warunki, które się do tego odbioru w nim utworzą.
Tu przeczytaj dokładnie co ma na myśli Kris pisząc o czarnych zwierciadłach kradnących, czyjeś fale emitowane tak naprawdę do innej osoby i chodzi w tym nawet nie o wygląd choć i on może być ukradziony, a całe zdarzenia, choroby, wypadki nienależne wcale do tej osoby a do innej, i wystarczy tylko namieszać, podmienić je w tym przesyle informacyjnym, by ściągać to co nienależny do tej osoby, a do zupełnie innej. I to co ci ktoś zabierze nie będzie już w tym miejscu emisji należeć do ciebie. Zamienic np. nieszczęście na szczęście dla siebie. Sobowtór w Twoim pojęciu, a więc zapewne myślisz w pojęciu okultystycznego chaosu, w nim dobra i zła i dwóch przeciwnych sobie biegunów i naprowadzasz czytających na pomysł, ze jeśli spotkasz sobowtóra z innego świata, to tak jakbyś spotkał diabła nie ma podstaw do uznania go za prawdziwy wniosek. Przez emisję informacji o nas samych w kosmosie może być nas nieskończenie wiele, a i my tutaj jesteśmy tylko takim obrazem narażonym na wiele zniekształceń przez oddziaływanie środowiska i innych tu przebywających na siebie.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 20:15 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości