Duchy też mówią o Bogu.

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Krzysztoff » 14 wrz 2014, 22:39

dyskusję dot. archeologii przeniosłem do osobnego wątku
viewtopic.php?f=73&t=2238
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Xsenia » 14 wrz 2014, 22:43

Dzięki Krzysiu :) Od jakiegoś czasu miałam niejasne wrażenie, że piszemy nie tu gdzie trzeba :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Hansel » 26 cze 2015, 01:56

Gdzieś słysałem takie powiedzenie że gdyby istnł Bóg to oczekiwał by odemnie że będę agnostykiem takie założenie jest jednak słuszne ale tylko w tedy kiedy Bóg nie daje człowiekowi żednych znaków swojego istnienia.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Duchy też mówią o Bogu.

Postautor: Achill » 12 lip 2015, 16:58

Hansel pisze:Gdzieś słysałem takie powiedzenie że gdyby istnł Bóg to oczekiwał by odemnie że będę agnostykiem takie założenie jest jednak słuszne ale tylko w tedy kiedy Bóg nie daje człowiekowi żednych znaków swojego istnienia.


Czy na pewno tak to nalezy rozumieć?
sa różne odłamy agnostycyzmu - ale generalnie chodzi o szukanie prawdy. Agnostyk oznacza kogoś pozbawionego wiedzy w jakims temacie. (w tym wypadku o bogu).
Ale agnostyk w przeciwieństwie do ateisty nie uznaje swojej niewiedzy lub brak dowodów za dowód na nieistnienie Boga.
Bóg moze wlasnie oczekuje od nas zadawania sobie pytan czy on istnieje i kim/czym tak naprawde jest - bo w ten sposob mozna dojsc do prawdy w tym temacie.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości