Polski ksiądz który widział koniec świata

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: luk1407 » 06 sty 2013, 20:48

Polski ksiądz który w wywiadzie udzielonym dla pewnej zagranicznej telewizji opowiada o swojej wizji w której dane było mu zobaczyć koniec świata


tutaj zamieszczam link do filmu na youtube

http://www.youtube.com/watch?v=Q5P5z7aBFjQ

co o tym myślicie? Czy żyjemy obecnie w czasach ostatecznych?
luk1407
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 kwie 2012, 18:12

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: atalia » 07 sty 2013, 08:13

Nie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: |Coca|Cola| » 13 sty 2013, 19:43

Nie ,Divaldo mówił ,że początek nowej ery. :chico:
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: methyl » 14 sty 2013, 14:07

Z drugiej strony, początek nowej ery automatycznie oznacza koniec ery minionej i wcale nie jest nigdzie powiedziane, że przejście między tymi etapami odbędzie się bez żadnych "światopoglądowych" wstrząsów.
Rzeczy jakie dzieją się na naszych oczach mogą być znakami zapowiadanymi przez Jezusa.
Ja osobiście lubię sobie poczytać proroctwa Sybilli czy całej reszty różnorodnych mistyków na Janie ewangeliście kończąc.
W internecie krąży masa opini ludzi wcale nie głupich, które zapowiadają wojnę jako jedyne remedium na cały ten "kryzys".
Leon Dennis mówi, że najgorsze jest "drzemanie w bezczynności ducha".
Świat jaki nadchodzi może w końcu skutecznie zdoła obudzić najwiekszych "śpiochów" :lol:
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: atalia » 14 sty 2013, 17:36

Dobra, ale jakie rzeczy "dzieją się na naszych oczach" :?:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: luk1407 » 14 sty 2013, 17:48

tutaj działająca wersja tego filmu:

YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=bkAMEp8qGmU
luk1407
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 kwie 2012, 18:12

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: orystes » 14 sty 2013, 19:47

luk1407 pisze:tutaj działająca wersja tego filmu:

YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=bkAMEp8qGmU

A skąd masz pewność że to co mówi jest prawdą, wiesz ile jest takich filmów na yt ?
Poszukaj sobie koniec świata 2012 i posłuchaj jakie rzeczy wygadywali ludzie.
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: methyl » 15 sty 2013, 09:45

atalia pisze:ale jakie rzeczy "dzieją się na naszych oczach"


1. Nieposłuszeństwo dzieci wobec rodziców.
2. Wzrost liczby fałszywych ideologi (np. kościół "rycerzy jedi", kościół scjentologów czy też wyznawcy "latającego potwora spaghetti").
3. Rośnie liczba anomalii klimatycznych, trzęsień ziemi.
4. Odstępstwo nauk kościołów od tego czego nauczał Jezus, świątynie zaczynają przypominać kupieckie targowiska, ogólna degrengolada popularnych religii.
5. Wieści o wojnach i konfliktach na całym świecie.
6. Wzrost niesprawiedliwości, przekupne sądy sądzą na korzyść sprawców, ofiary są poniżane, korupcja w administracji.
7. Nipohamowana rządza pieniądza.
8. Propagowanie hedonizmu i rozwiązłości (wiem że umoralniam strasznie ale pomimo że święty nie jestem to jednak patrzeć trzeźwo jeszcze chyba potrafię :mrgreen: )
9. Pochwała aborcji, eutanazji.
10. Słowa ludzi nie odzwierciedlają ich myśli (powszechne zakłamanie).
11. Bestialstwo i okrucieństwo w stosunku do innych istot.
12. Wzrost samolubstwa, skąpstwa, "duchowa nędza" itp.

Wiem, że takie zanki mozna odnaleźć w każdej epoce ale ja osobiście lubię sobie myśleć, że już za momencik Jezus ponownie się inkarnuje na Ziemi i z pistoletem laserowym pogoni tę całą piekielną hołotę gdzie pierz rośnie :mrgreen:
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: 000Lukas000 » 15 sty 2013, 11:01

Ja myślę że spirytyzm miał temu przeciwdziałać, jednak chyba spaścilismy sprawę :cry: , Kardec uważał że nie należy bagatelizować Medialności Fizycznej (Księga Mediów) i pod żadnym warunkiem nie należy się bać wywołań(Księga Mediów). Leon Denis nawet pojmuje medialność jako pełną modlitwę w przyszłości (Wielka Zagadka).

Gdybyśmy tak zrobili być może ateizm, bo to on jest skutkiem tego wszystkiego przy bliższym zastanowieniu, nie zawsze w człowieku jawny, został by zatrzymany.

Przypominają mi się słowa z "Naszego Domu", że spirytyzm popełnił błędy które popełniły Religie. Piękna to idea lecz za bardzo zaczyna traktować medialność jako część okultyzmu, czyli czegoś co powinno zostać ukryte i odgrodzone tylko dla wybranych. Dlatego zaczyna być mu bliżej chyba do religii niż do nauki, którą miał być.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Polski ksiądz który widział koniec świata

Postautor: cthulhu87 » 15 sty 2013, 11:07

methyl pisze: i z pistoletem laserowym pogoni tę całą piekielną hołotę gdzie pierz rośnie :mrgreen:


no Methyl, zdekonspirowałeś się ;) Już wiemy, kto tu jest tajnym członkiem kościoła rycerzy Jedi ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości