Father Posacki hits again!

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Father Posacki hits again!

Postautor: atalia » 27 paź 2012, 13:04

Znany nam chyba wszystkim nieustraszony krzewiciel jedynej prawdziwej wiary, o.prof. Aleksander Posacki, postanowił zebrać wszystkie siły i ostatecznie rozprawić się ze spirytyzmem, popełniając dziełko zatytułowane "Neospirytyzm i pseudopsychologie". Powstanie owej książki o. prof. motywuje w sposób następujący:

"Neospirytyzm to - mówiąc ogólnie - rozmaite nowe formy spirytyzmu, o który czasami nawet je nie podejrzewamy ( swoją drogą - ciekawa, iście profesorska składnia - uwaga moja ). Chodzi tu o kontakt z duchami, najczęściej ze złymi duchami w rozumieniu chrzescijańskim. Nie zawsze ten kontakt jest absolutnie konieczny, ale często mozliwy lub nawet niezbędny, co wynika jasno ze struktury teoretycznej i praktycznej danej koncepcji."

I cóż to są te formy neospirytyzmu lub kryptospirytyzmu (zwrot ten jest stosowany przez o.prof. zamiennie)? Za ilustrację niech posłużą niektóre tytuły rozdziałów i podrozdzialów wspomnianego dziełka:
- Channeling jako nowa forma spirytyzmu i jego rodzaje.
- Zaginiony symbol Dana Browna
- Okultyzm, spirytyzm i satanizm w powieściach Paulo Coelho
- Aspekty spirytyzmu i satanizmu w Harrym Potterze
- Okultyzm i spirytyzm w anime i manga
- Wampiry, wilkołaki i społeczności wampiryczne
- Doświadczenia poza ciałem jako potencjalny spirytyzm
-Doświadczenia bliskie śmierci jako kryptospirytyzm
-Transkomunikacja-ksiądz spirytysta Francois Brune
- Księga Urantii, Kurs cudów, Księga Wiedzy
-Neoszamanizm jako wspólczesna forma spirytyzmu
- Psychodeliki i neospirytyzm
- Zasady teologiczne czarnego spirytyzmu ( termin ukuty przez A.Posackiego-przyp. mój ) w muzyce rockowej
-Jungizm w odmętach spirytyzmu i okultyzmu
-Gnoza, okultystyczna inicjacja i spirytyzm w metodzie Silvy
- Mediumiczny charakter kryptospirytyzmu w wydaniu Hellingera
- Psychologia zorientowana na proces-tropy neospirytyzmu
- Dzieci Indygo-spirytystyczna pseudopsychologia
- Joga i medytacje-możliwe aspekty spirytystyczne
-Transcendentalna Medytacja (TM) a ewokacje spirytystyczne
-Energie aikido czy orientalny neospirytyzm?
-Homeopatia i spirytyzm( spirytystyczna geneza homeopatii )
- Osteopatia - terapia czy neospirytyzm? ( kurcze, przypomniało mi się, ze jakis czas temu poddałam się zabiegowi na moich kręgach!)
...

Do kompletu zabrakło mi tu następujących zagadnień:
- Kleski zywiołowe na przestrzeni dziejów a spirytyzm (mozliwy aspekt spirytystyczny ostatniego gradobicia w Chinach )
- Stłuczona waza na imieninach cioci Kloci jako działanie rzekomego poltergeista
- Afera Amber Gold okultystycznie zainicjowana przez pogrążonych w odmętach spirytyzmu
itd.

...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: Belial71 » 27 paź 2012, 13:14

He dobre można jeszcze dodać " Wybuch wulkanu spowodowany seansem spirytystycznym , na którym wywoływano duchy górników"
Piotrek
GG 2576667
Awatar użytkownika
Belial71
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2012, 07:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: cthulhu87 » 27 paź 2012, 14:43

Najlepsze jest to, że te głupoty będą w każdej księgarni, a naszych książek sprzeda się w tym czasie najwyżej kilkadziesiąt :(
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: Belial71 » 27 paź 2012, 15:28

Bo Polacy nie dorośli jeszcze do pewnych spraw , nie mówiąć już że do Europy. Spirytyści w naszym kraju są porównywani do okultystów i satanistów . Żałosne.
Piotrek
GG 2576667
Awatar użytkownika
Belial71
 
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2012, 07:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: cthulhu87 » 27 paź 2012, 15:35

W ogóle podobają mi się słowa "jungizm" oraz "czarny spirytyzm". Wydaje się, że mamy tu do czynienia z wykładnią Posackizmu.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: sigma » 27 paź 2012, 19:50

Człowiek, który zamiast się leczyć, przenosi swoje schizy na innych, przynajmniej próbuje przenosić. Czy on jeden ? Przecież nie, to widać w rzeczywistości, w internecie, wszędzie są tacy ludzie. Dla niego możliwość tego stwarza to że jest księdzem, dla kogoś innego forum dyskusyjne ...
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: cthulhu87 » 27 paź 2012, 20:29

Kurczę, masz rację. Ale o ile na forum to gdzieś przepadnie po paru miesiącach i trafi najwyżej do kilkudziesięciu ludzi, to z kolei książka znajdzie się w bibliotece i przeleży tam kilkadziesiąt lat (chyba że nasze zbiory biblioteczne znowu nawiedzą Niemcy z miotaczami płomieni, realizując tzw. misję cywilizacyjną na wschodzie). Nieciekawa perspektywa. Słowo drukowane jest więc bardziej wkurzające, bo trudniej się go pozbyć he he
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: 000Lukas000 » 28 paź 2012, 09:26

"Doświadczenia poza ciałem jako potencjalny spirytyzm" No i dowiedzieliśmy się że Katolicki Ojciec Pio był złym Spirytystą :twisted:
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: atalia » 29 paź 2012, 12:18

Ostatnio ukazuje się coraz więcej publikacji, czy to książek ( vide tytułowa ) czy artykułów prasowych, "fachowo" i "merytorycznie" omawiających tzw. zagrożenia duchowe inspirowane "spirytystycznie i mediumicznie". Nie muszę chyba nadmieniać, zresztą mój tytułowy post naświetla zagadnienie wystarczająco, że wokół spirytyzmu próbuje się stworzyć otoczkę groźnej, demonicznej sekty, czyhającej na dusze Bogu ducha winnych chrześcijan.
Coraz bardziej ( zgoła niespirytystycznie ) mnie to denerwuje i zastanawiam się, czy nie należałoby wszcząć jakiejś kontrakcji uswiadamiającej i wyjasniającej nieporozumienia narosłe w związku z nauką spirytystyczną. Może trzeba by było wystosować jakieś noty protestacyjne czy pisma wyjaśniające do paru redakcji pism prawicowo-konserwatywnych?
Pewnie psu na budę to się zda, gorliwi tropiciele szatana i tak nie dadzą za wygraną i będą z uporem dowodzić, że "pozornie słodka, anielsko dobra i cierpliwa doktor Elizabeth Kuebler-Ross była pod wyraźnym wpływem mocy nieczystych a jej dobroć to kamuflaż, użyty przez "księcia kłamstwa" dla omamienia naiwnych w celu zawładnięcia ich duszami" i pisać temu podobne niedorzecznosci.
Jednak powoli zaczynam mieć dość tych wszystkich wierutnych bredni! :evil:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Father Posacki hits again!

Postautor: sigma » 29 paź 2012, 13:59

Człowiek zastraszony w dzieciństwie, jeżeli nie podda tych lęków refleksji, będzie je odtwarzał przez całe życie. Rzecz w tym, że to jego problem, może nawet zadanie życiowe i żeby nie próbował przenosić tych lęków na innych, np. na niedzielnym kazaniu.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości