Powtórne przyjście Chrystus

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Powtórne przyjście Chrystus

Postautor: Hansel » 19 lis 2019, 14:24

,,Na przykład Chrystus był przekonany, że jego drugie przyjście nastąpi w wielkiej chwale jeszcze przed śmiercią żyjących wówczas ludzi. Dowodzi tego wiele tekstów. Między innymi mówi on:

"Nie obejdziecie miast izraelskich, aż przyjdzie Syn człowieczy". Potem zaś: "Są niektórzy z tych, co tu stoją, którzy nie zakosztują śmierci, aż Syn człowieczy przyjdzie do królestwa swego". I jest sporo miejsc, z których jasno wynika, że jego drugie przyjście nastąpi za życia wielu jego współczesnych. Wierzyli w to także jego pierwsi wyznawcy i wiara ta była podstawą wielu nauk moralnych.,,

Zastawia mnie to do tej pory dlaczego w ogóle to religia nie upadła kiedy te oczekiwania się nie spełniły? We mnie szczerze mówiąc kiedyś właśnie ten fakt złamał wiarę w Jezusa.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3702
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:26

Re: Powtórne przyjście Chrystus

Postautor: alexis200 » 20 sty 2020, 18:56

Hansel

odpowiem tobie, choć zadałeś to pytanie w 2019 r, ale do rzeczy - nie jestem Chrześcijaninem bo nie wierzę że

1.Jezus narodził się z ''dziewicy'' ponadnaturalnie

2.nie uznaje że jego śmierć na krzyżu to okup i przebłagalna krwawa ofiara za grzechy świata [pogląd Pawła z Tarsu - choć sam Jezus tak nie nauczał]

3.nie wierzę że powstał z grobu dosłownie w swym ciele fizycznym i nie wierzę w Jego widzialne przyjście

Co do Paruzji - to słowo to nie oznacza tylko przyjście ale też i duchową Obecność .

są takie koncepcje że wersy te zostały dodane w II wieku do Ewangelii i że Jezus nic nie mowił o swoim przyjściu Drugim, mówił o jakimś innym Synu Człowieczym który nadejdzie - Muslimi twierdzą że to zapowiedziany Muhammad-Mahomet, a BAHAI uważają że to następny Prorok obiecany przez Jezusa i Mahometa, a jest nim BAHAULLAH - XIX wiek .

znów Ezoterycy Chrześcijańscy jak Różokrzyżowcy, Antropozofia uznaje duchową obecność Świadomości Chrystusa w kosmosie jako bezosobową energię siłę, kosmiczną świadomość - pogląd zbliżony do Buddyzmu i Hinduizmu .

Sam zaś Jezus mogł myśleć o nadejściu innego Mesjasza z pokolenia Józefa - owy Syn Człowieczy, lub kiedy się ukazał jako Duch Szawłowi i Apostołom to było to jego Przyjście w Chwale z innymi Duchami - kiedy opuścił ciało fizyczne po swej śmierci na krzyżu - czyli to Przyjście już się dokonało a zaczęło się pod Damaszkiem .

Oczywiście większość Chrześcijan nie-ezoterycznych a kościelnych nadal czekają że pojawi się widzialnie człowiek na Niebie i nastanie Sąd Ostateczny - jak dla mnie to mitologia i fantazja żeby tak dosłownie w to wierzyć w XXI wieku . Tak wierzą do dziś Katolicy, Prawosławni, Zielonoświatkowcy, Baptyści, Adwentyści - czyli fundamentalisci biblijni i koraniczni, Muzułmanie też czekają na powrót z Nieba - czekają na Jezusa i Mahometa obaj zstąpią do Mekki i będą sądzić świat - tak wierzą Muslimi Sunnici i Szyici .

To tyle co wiem na ten temat . pozdr
alexis200
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2020, 17:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Powtórne przyjście Chrystus

Postautor: danut » 20 sty 2020, 21:33

A kiedy miał przejść, na trzeci dzień dopiero wstać z grobu? To dlaczego do ukrzyżowanego wraz z Nim na sąsiednim krzyżu powiedział "Zaprawdę powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w Raju". I oczywiście Jego śmierć to nie była żadna krwawa ofiara za grzechy, raczej pokazanie, że życie tu nie jest jedyne i ostateczne, i tym wymazał jakby śmierć - uświadomieniem lub próbą uświadomienia. I tu wierze w widzialne pokazanie się przy grobie kobietom trzeciego dnia, bo mamy tam dobitne pytanie jakie im zadał "Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych" a to zdanie bardzo wiele tłumaczy. A z tym oczekiwaniem powtórnego przyjścia Jezusa to też jest jakieś niejasne dla mnie pojmowanie ludzi, oczekiwano Go już w tysięcznym roku i potem wiele razy ogarniał ludzi taki zwodniczy szał - Bo Jezus tak powiedział? Tylko ja jakoś nie mogę takiej sceny wyczytać ze słów Jezusowych. Jest o przygotowaniu nam gdzieś miejsca, gdzieś tam gdzie On, a na razie my pójść nie możemy aż się dopełnią dzieła Boże, jest o Nowej Ziemi i Nowym Niebie, w których zapanuje pokój no i śmierci i chorób już tam nie będzie, wyraźnie jest o prawicy i lewicy i o przynależności odpowiednich dusz do odpowiedniego stanu ich jestestwa, a o tej godzinie nikt nie wie, lub że w jednej sekundzie zostaniemy oddzieleni od siebie - wspomnienie na temat nieznanego nam pojęcia czasu, co już tez próbuje się rozszyfrowywać - czym on w istocie jest. Bardzo dużo jest niejasności w przedstawianiu nam tego problemu przez wiodących i wykorzystujących słowa Jezusa do swojej religii.
danut
 
Posty: 6046
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:27


Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość