Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: soldado » 14 cze 2021, 00:14

O tym powinno się wiedzieć i tak czuć, a nie pisać, że przez homoseksualizm( popęd seksualny do tej samej płci, tylko chodzi o popęd) uczymy się bardziej kochać, czy nawet w ogóle miłości.


Muszę przyznać, że kiedyś tego też nie rozumiałem, za młodu miałem okres, gdy byłem skinem i kompletnie nie tolerowałem tego typu zachowań.
Jednak z perspektywy czasu wiem, że osoby homoseksualne też bardzo często się kochają szczerą miłością i nie chodzi wcale tylko i wyłącznie wtedy o popęd seksualny.
Dlatego nie należy takiej miłości w żaden sposób piętnować.
To ostatnie zdanie kiedyś nie uwierzyłbym, że w przyszłości napiszę... a jednak.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: danut » 14 cze 2021, 00:27

soldado pisze:
O tym powinno się wiedzieć i tak czuć, a nie pisać, że przez homoseksualizm( popęd seksualny do tej samej płci, tylko chodzi o popęd) uczymy się bardziej kochać, czy nawet w ogóle miłości.


Muszę przyznać, że kiedyś tego też nie rozumiałem, za młodu miałem okres, gdy byłem skinem i kompletnie nie tolerowałem tego typu zachowań.
Jednak z perspektywy czasu wiem, że osoby homoseksualne też bardzo często się kochają szczerą miłością i nie chodzi wcale tylko i wyłącznie wtedy o popęd seksualny.
Dlatego nie należy takiej miłości w żaden sposób piętnować.
To ostatnie zdanie kiedyś nie uwierzyłbym, że w przyszłości napiszę... a jednak.


Ale to też przecież sama przyznałam wcześniej i nikogo nie piętnuję, traktuje takie osoby w sposób całkowicie taki sam jak osoby hetero i inne, mogę dążyć taką samą sympatią, lub jej brakiem, bo to nie ich orientacja wpływa na to kim rzeczywiście są. W czym rzecz? Pary homoseksualne tak jak i pary heteroseksualne nie wszystkie kochają się szczerą miłością a kierują nimi właśnie tylko te doznania cielesne i w tym temacie o nie chodzi - jak jeszcze wyraźniej mam napisać. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: soldado » 14 cze 2021, 00:36

Napiszę Ci na swoim przykładzie...
Kiedyś byłem osobą bardzo nietolerancyjną.
Nienawidziłem szczerze wszelkie odmienności.
To się zmieniło, coś kiedyś się we mnie ,,uaktywniło'' i to spowodowało, że najpierw za tym wszystkim co się ze mną działo ,,nie nadążałem'', a w chwili obecnej po jakimś czasie, gdy to w miarę ,,poukładałem'', zrozumiałem, jak bardzo kiedyś chodziłem w ,,mroku po omacku''.
Dlatego bardzo rozumiem wszystkie osoby, które tak jak ja do tej pory w tym ,,mroku chodzą''...
Nieraz gdy jest to możliwe, to staram się im pomóc, nieraz się nie da...
Nic nigdy nie robię na siłę, bo na swoim przykładzie wiem, że do pewnego poziomu musimy dojść sami.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: danut » 14 cze 2021, 00:44

Oczywiście, nikt nie oszuka tego kim sam rzeczywiście jest, nikogo nie wyuczysz sposobu pojmowania, nie nauczysz uczuć, itd. A te sprawy wyuczone i przedstawiane na pokaz według tego wyuczenia, nieraz wyglądają zwyczajnie śmiesznie, bo gdzieś tam wypłynie ta niezgodność ich samych ze sobą.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: soldado » 14 cze 2021, 00:53

Chodzi mi o to, że gdy już mamy ,,jakąś wiedzę'', to nie możemy zapominać o czasach, gdy tej wiedzy nie mieliśmy.
Nie możemy być nie tolerancyjnymi dla osób, którzy tej wiedzy nie mają, którzy dopiero szukają swojej drogi, nie możemy być nie tolerancyjni również dla osób, które obrały ,,ścieżkę spirytyzmu'' ;)
Możemy się dzielić swoimi poglądami w jak najmniej inwazyjny sposób.
Narzucanie komuś czegokolwiek przynosi tylko odwrotny skutek do zamierzonego. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: danut » 14 cze 2021, 00:56

Soldek, dyskutujemy, a co kto z tej dyskusji wyniesie to jest jego sprawa :D Wcale w to nie wnikam, każdy ma swój rozum, to niech go ćwiczy, i nie czuje się odpowiedzialna za cudze dusze.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: soldado » 14 cze 2021, 01:03

danut pisze:Soldek, dyskutujemy, a co kto z tej dyskusji wyniesie to jest jego sprawa :D Wcale w to nie wnikam, każdy ma swój rozum, to niech go ćwiczy, i nie czuje się odpowiedzialna za cudze dusze.


Tak, gdy dyskutujemy z innymi, którzy mają inne poglądy od naszych, to możemy im przedstawić swoje w najmniej inwazyjny sposób. ;)
Obecnie na całym świecie są poczynione starania, by zmienić dosłownie ludzi ,, od wewnątrz''.
Odbieram to od dłuższego czasu i jeszcze jedno zdanie.
,, a najlepsze jest to, że gdy Was zmienimy, to tego nie będziecie wiedzieć....
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: danut » 14 cze 2021, 01:11

To jest obszerniejszy temat, z tym "nie będziecie widzieć", można by podyskutować, ale nie w tym temacie, ponieważ miarkuję z dużym przekonaniem o co w tym chodzi. I oby nie było powiązane to z tym, że zostaną zmienione nasze orientacje seksualne, czy pojmowane, że rozdzielenie na dwie połówki duszy/nadświadomości wiąże się z odszukiwaniem drugiej swojej połówki tej samej płci. Dlatego lepiej tego nie przedyskutowywać w tym temacie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: soldado » 14 cze 2021, 01:20

danut pisze:To jest obszerniejszy temat, z tym "nie będziecie widzieć", można by podyskutować, ale nie w tym temacie, ponieważ miarkuję z dużym przekonaniem o co w tym chodzi. I oby nie było powiązane to z tym, że zostaną zmienione nasze orientacje seksualne, czy pojmowane, że rozdzielenie na dwie połówki duszy/nadświadomości wiąże się z odszukiwaniem drugiej swojej połówki tej samej płci. Dlatego lepiej tego nie przedyskutowywać w tym temacie.


Na wielu poziomach zostały uaktywnione niektóre osoby.
Do tej pory te osoby, zbierały dane, wiodąc normalne życia, gdy zostały uaktywnione, dążą przede wszystkim do zrozumienia kim są, czym jest otaczający je świat, a potem do tego dlaczego tutaj są.
Gdy już to zrozumieją, starają się pomagać innym.
W chwili obecnej dzieje się to na całym świecie, na różnych płaszczyznach.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Jak postrzegany jest homoseksulizm wedlug spirytyzmuu

Postautor: danut » 14 cze 2021, 01:29

Tak, ale mnie chodzi o to by to zrozumienie nie poszło w kierunku myśli starożytnej o szczęściu "homoseksualistów godnym bogom", pamiętam przecież jak tu wychwalano kiedyś Platona i jego myśli filozoficzne. Wszystko nie zmierza, przecież w tym kierunku, nie cofamy się do tych "najlepszych i najmądrzejszych" czasów ;)

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/homose ... nych/pdnls
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości