Strona 1 z 2

Witamy:)

Post: 05 maja 2010, 16:35
autor: Grupa I
Witam/y wszystkich serdecznie :D

Aby nie było nieporozumień, od razu wyjaśnię. Konto, które tu założyłem, ma na celu reprezentację grupy I , czyli jednej z grup lightworker'ów (mam szczerą nadzieję, że nie łamię w ten sposób żadnego z postanowień tego forum, ani dalsza treść tego posta tego nie uczyni). Osobiście będę się podpisywać jako "J" oraz wyrażać własne opinie w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Nie ukrywam, że z chęcią poznam ciekawe goszczące na tym forum osobowości jak i kolejnych lightworker'ów (obecnych lub przyszłych 8-) ).

Zdaję sobie sprawę, że może to rodzić wiele pytań - z przyjemnością je podejmę.

Pozdrawiam "J"

Re: Witamy:)

Post: 05 maja 2010, 19:41
autor: Ruskof
Witam cie,drogi J.
Dobrze ze wspomniales o pytanich,bo mam jedno tobie do zadania.
Co ci Lightworkerzy,ktorych zapewne w krotkim czasie zrekrutujesz,maja na celu robic?Jestescie grupa badawcza?

Re: Witamy:)

Post: 05 maja 2010, 20:08
autor: Grupa I
Jestem szczerze zadowolony, że tak szybko dostaje jakieś pytanie :D

Ruskof pisze:Co ci Lightworkerzy,ktorych zapewne w krotkim czasie zrekrutujesz,maja na celu robic?Jestescie grupa badawcza?


Gdybym rzekł tak, to minął bym się z prawdą. W zasadzie trudno być Lightworkerem, nie będąc choć po części badaczem. Grupa jest po to, aby się wpierać zarówno w indywidualnych celach, jak i w ogóle być w stanie realizować "większe" zamierzenia. Sam jestem zdecydowanie badaczem (choć nie tylko), ale na szczęście każdy ma inny potencjał. Aha, no i żeby nie było, grupa jest nieformalna, "niefinansowa", członkowie to prywatnie przyjaciele.

Re: Witamy:)

Post: 05 maja 2010, 20:29
autor: Voldo
To teraz jeszcze dodaj, czy się tam zajmujecie ;)

A tak poza tym, to witam na forum.

Re: Witamy:)

Post: 05 maja 2010, 20:30
autor: Robert
kto to jest lightworker ?

Re: Witamy:)

Post: 05 maja 2010, 20:38
autor: Ruskof
A dzieki takiej grupie wlasnie moglibyscie utworzyc grupe badawcza,na innej stronie,bardziej znanej jest taka grupa wlasnie.Moze nawet byc podzielona na oddzialy,np oddzial Alfa skladalby sie z osob z Warszawy i okolic,oddzial Beta z osob z Katowic i jego okolic,Gamma dla innego miasta i jego okolic itp itp...
Moglibyscie wtedy przeprowadzac relacje z osobami bezposrednio,i te relacje wrzucane byly by na forum i przetwarzane w artykuly gotowe pojsc na strone glowna,kto wie,co na to Konrad?Wystarzy dorobic Panel dla takich grup i bedzie git :)

Re: Witamy:)

Post: 05 maja 2010, 20:52
autor: Voldo
Ruskof pisze:i te relacje wrzucane byly by na forum i przetwarzane w artykuly gotowe pojsc na strone glowna,kto wie,co na to Konrad?Wystarzy dorobic Panel dla takich grup i bedzie git :)



Bez urazy, ale to jest forum ściśle spirytystyczne.
I chciałbym (i pewnie nie tylko ja), żeby takie zostało.
Póki nie dowiem się co ta grupa robi, to nie będę pochwalał czegoś takiego.

Re: Witamy:)

Post: 06 maja 2010, 00:36
autor: konrad
Bardzo chętnie dowiem się czegoś o Lightworkerach, choć muszę dodać tu, że jako spirytyści odróżniamy się trochę od "paranormalnych" tym, że nie skupiamy się na samych badaniach nawiedzonych miejsc, dziwnych zjawisk, bo to nigdzie nas nie prowadzi.

Raczej studiujemy wiedzę spirytystyczną, staramy się jej część moralną stosować w życiu, a badań nie prowadzimy z dwóch powodów - po pierwsze wyniki takich badań nie byłyby miarodajne, bo nie mamy odpowiedniej aparatury i kwalifikacji; po drugie wystarczą nam wyniki badań już przeprowadzonych, które dla nas są rozstrzygające. Duchy po prostu istnieją i bardziej interesuje nas, jak skorzystać na interakcji z nimi, niż szukać wiatru w polu.

Re: Witamy:)

Post: 06 maja 2010, 21:14
autor: Grupa I
Wow, tylu odpowiedzi się nie spodziewałem, przyznaję, że widać aktywność na forum :D
A tak dokładniej, to po pierwsze pragnę zaznaczyć, iż nie rościmy sobie przynajmniej jak na razie żadnego prawa do osobnych wątków na forum (choć sama idea jest jak najbardziej do przemyślenia).

Po drugie, cieszę się, iż wyjaśniona została wstępnie różnica w podejściu... teraz moja kolej na parę słów o Lightworkerach. Tytułem wstępu formułka, której najczęściej używamy: "Pracownik światła to istota, która urodziła się ażeby przez swój system ciało-umysł-duszę wprowadzić do świata nowe wartości. Osoba taka ma tego świadomość lub choćby mgliście przeczuwa, że urodziła się nie tylko po to aby żyć."
Bycie LW wyklucza bierną postawę, tzn. nie da rady być LW i pozostać wyłącznie obserwatorem. Jeśli mam nadzieje poprawnie rozumiem, to w zasadzie spirytualizm będzie oznaczał "gromadzenie" wiedzy o duchach bez konieczności interakcji. LW nie tylko nie unika interakcji, ale rozszerza pakiet poszukiwań na wiele bytów, tzn. duchy są jednymi z wielu w kręgu zainteresowań. Od razu parę słów ode mnie prywatnie. Jasne, jeśli ktoś zada pytanie czy takie zabiegi niosą ze sobą jakieś ryzyko to odpowiadam : oczywiście tak. Dlatego nie każdy może i nie każdy powinien zostać LW. Aby bezpiecznie "wchodzić" trzeba więcej, niż tylko dobrych chęci. Ważne jest odpowiednie przygotowanie psychiki, znajomość techniki (technik) i sceptycyzm. Każdy może przechodzić odpowiedni trening, ale nie każdy jest w stanie go przejść, poza tym nie zawsze da się "zrobić co trzeba" w jednym życiu. Zwyczajnie jako istoty jesteśmy mocno zróżnicowani, mamy różne talenty i wbrew temu co nasze oczy czasem chciały by widzieć nasze ciała fizyczne są naszymi elementami najmniej zróżnicowanymi.

Teraz parę słów o nas. Najczęściej każdy pracuje indywidualnie, tzn. albo sam ze sobą albo z „czymś” innym (np. jakiś „byt”, jakiś „obszar”, „siatki świadomości”). Niejednokrotnie jednak się zdarza, że albo trafiamy na jakiś temat którego sami nie potrafimy opracować (np. nowa wiedza, technika, technologia) albo otrzymujemy „z nadania” jakieś większe zadanie. Dlatego właśnie grupa jest potrzebna, bo nie wszytko da rady skutecznie zrobić samemu i dlatego chętnie szukamy nowych osób. W tym miejscu przepraszam wszystkich, że używam tak ogólnikowych stwierdzeń, lecz po prostu wielu szczegółów publicznie zdradzać nie zamierzamy. Oczywiście, jeśli otrzymam na forum jakieś pytanie, postaram się klarownie odpowiedzieć, jeśli kogoś interesowały by szczegóły to proszę o kontakt : grupa.i@wp.pl
Ewentualne, po konsultacji możemy skorzystać z innej platformy komunikacyjnej (np. gg, skape itp.)

Na zakończenie, aby uzupełnić obraz dodam, że nie zajmujemy się wyłączenie kwestiami typu channeling, oobe ale także konkretnymi opracowaniami naukowymi (np.z dziedziny fizyki)

Re: Witamy:)

Post: 06 maja 2010, 21:31
autor: Ruskof
Skoro mozna sie z wami skontaktowac,to poprosilbym o kontakt GG ze mna,mam jeszcze pare,powiedzmy ze bardziej "osobistych" pytan do was :)
GG mam w podpisie,pod kazdym moim postem.

Pozdrawiam :)