Witam

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Witam

Postautor: Coopers » 13 lis 2019, 09:50

Pytania były ogólne o spokój ducha itp. Oraz jedno czy jest ktoś z rodziny. I w trakcie odpowiedzi powiedział że nie widział jeszcze nikogo tylko tą jedną osobę. O której nikt nie mógł wiedzieć niż ja. I to był dla mnie dowód. No i tak ogólnie od razu poprawa samopoczucia i łatwiejsze dni w żałobie.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Coopers
 
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:09

Re: Witam

Postautor: jario » 13 lis 2019, 10:42

Coopers pisze:Witam, wszystkich na forum jestem od dosyć krótkiego czasu po stracie bliskiej osoby i pewnie tak jak większość poszukuje odpowiedzi, która można powiedzieć dzięki tej wiedzy znalazłem. Mam natomiast masę pytań . . Skorzystałem z pomocy medium i stwierdziłem prawdziwość przekazu ale spotkało się to z dziwną reakcją mojej rodziny i znajomych jakbym coś strasznego zrobił. Mam pytanie więc czy kontakty z drugą stroną są oczekiwane dla nich? Czy cierpią przez to? No i czy można przez takie kontakty sobie lub komuś zaszkodzić?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Witaj Coopers,

Literatura spirytystyczna dala ci wiele odpowiedzi jezeli bedziesz zglebial rozwoj swojej duchowosci to odkryjesz na pewno jeszcze wiele odpowiedzi na wiele dalszych pytan.Do kazdej wiedzy najlepiej podchodzic z pewnym dystansem zeby pozostawic troche miejsca na wlasna analize i wlasne spojrzenie ale jezeli cos cie przekonuje to czemu w to nie uwierzyc i nie zglebiac tego dalej?
Temat mediumizmu i przekazow od strony duchowej jest bardzo rozlegly i istnieje od wiekow.W naszych czasach i w niektorych kregach ezoterycznych dopasowal sie do obecnej naszej rzeczywistosci nastawionej na biznes i materialne korzysci.Zdarza sie wiec ze niektore media zrobily sobie z umiejetnosci biznes nastawiony na maksymalny zysk,tam gdzie pieniadze to rowniez beda wystepowac oszusci i naciagacze.To niestety czesto wplywa negatywnie na wizerunek medium.Da tego trzeba dolozyc religie ktore probuja miec monopol na prawde i zastraszaja przedstawiajac mediumizm jako kontakt z szatanem.Niemaly wplyw tez ma nauka ktora nie kwapi sie zeby ten fenomen badac.Ale mimo tego jest wiele ludzi z takimi zdolnosciami ktorzy poswiecaja sie temu calym swoim sercem i rozwijaja swoja wiedze i umiejetnosci zeby pomagac innym.Jest wielu mediow ktore dzialaja bez rozglosu i materialnych korzysci,pomagaja dajac z siebie bardzo wiele nie oczekujac niczego w zamian.Wymaga to od nich wiele poswiecenia ,samozaparcia,dyscypliny i czasami nawet cierpien psychicznych poprzez brak akceptacji i wyrozumialosci od ludzi ktorzy sa zamknieci ograniczeni i nietolerancyjni w stosunku do nich.Jest wiele centrow i grup spirytystycznych na swiecie ktore prowadza regularnie powazne prace mediumiczne .Sam spirytyzm mediumizmu nigdy nie laczy z materialnymi korzysciami. Jednak nie mozna stwierdzic ze jezeli ktos pobiera jakies oplaty za przekaz nie bedzie mial prawdziwych przekazow,to tak nie dziala.Ale zawsze warto byc wtedy bardziej czujnym.Dar mediumizmu jest dany ludziom w roznych kregach spolecznych,politycznych i geograficznych i kazdy moze go w rozny sposob wykorzystac wedlug prawa wlasnej woli i prawa przyczyny i skutku.

Jezeli stwierdziles ze przekaz jest prawdziwy po wlasnej analizie i na podstawie wiedzy ktora posiadasz to wcale nie musisz niczego odrzucac .przekaz czasami moze byc "znieksztalcony"poprzez umysl,podswiadomosc,swiatopoglad medium .Do kazdego przekazu powinienesc podejsc z duzym dystansem i chlodna ocena i analiza.Reakcja twoich bliskich moze byc zwiazana z przynaleznoscia religijna ktora potepia kontakty ze zmarlymi.

Na kolejne twoje pytania nie da sie jednoznacznie odpowiedziec bo kazdy czlowiek jak i zmarly jest inny i do kazdego zmarlego nalezaloby podejsc indywidualnie i rozpatrywac jego przypadek oddzielnie ale tak ogolnie:

Czy kontakty sa oczekiwane?
zmarli to ci sami ludzie ktorzy byli wsrod nas tylko ze bez ciala wiec nadal nas kochaja jezeli kochali za zycia tez beda nas wspierac jezeli wspierali za zycia i tez beda zawsze blisko nas kiedy o nich pomyslimy .Nalezy jednak wziazc pod uwage okres ducha po smierci a tu jest roznie i nie da sie tego przedstawic jednoznacznie a raczej ten okres przystosowania sie do powrotu do swiata duchowego w kazdym przypadku nalezaloby rozpatrywac indywidualnie.Sa dusze ktore nawet przez pewuen czas nie zdja sobie sprawy ze zmarly,sa takie ktore nie chca tego faktu zaakceptowac i nie chca odejsc do swojego domu i trzymaja sie kurczowo materialnej ziemi z roznych powodow,sa tez takie ktore chca kontynuowac zlo ktorym kierowaly sie na ziemi wtedy trafiaja w przestrzenie podobne do swojego stanu duszy,sa takie ktore musza przejsc okres przejsciowy (przyklad filmu "nasz dom")albo takie ktore nie chca miec kontaktu ze wzgledu na to zeby nie powodowac wiekszego bolu bliskim lub nie chamowac ich rozwoju, sa tez takie ktore sa na tyle duchowo rozwiniete ze szybko odnajduja sie w duchowym swiecie ale przypadkow mozna byloby mnozyc kazdy tam ma swoja historie czesto uwarunkowana miedzy innymi tym jakim czlowiekiem byl w zyciu na ziemi i w co wierzyl .Ogolnie mowiac, tak chca z nami kontaktu choc nie zawsze takiego jakiego my bysmy w danej chwili oczekiwali.Czesto oni sami po smierci daja nam jakies konkretne lub subtelne znaki.

Czy cierpia przez to?

Np zona po smierci meza popada w depresje i nieustannie i bez opamietania poszukuje wszedzie i ciagle z nim kontaktu i cale zycie jej koncentruje sie tylko na zmarlym a jej zycie wali sie w gruzy.
Jezeli maz ja kochal to na pewno cierpi widzac to .
Do kontaktow nalezy podchodzic z rozwaga i pewna akceptacja smierci.
Sama mysl o zmarlym jest juz forma kontaktu bo on na pewno ta mysl odbierze.

Czy mozna komus zaszkodzic poprzez kontakty?

Np.Jezeli sam bedziesz bawil sie w wywolywanie duchow to mozesz zaszkodzic.czy jezeli poroba kontaktow bedzie obsesyjna to patrz przyklad wyzej.
Jednak jezeli masz na mysli swoj przekaz od medium to mysle ze nie powinienes miec obaw.No chyba ze wywola on klotnie w rodzinie o to czy to prawda czy nie prawda;)
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Witam

Postautor: danut » 13 lis 2019, 12:53

Bernadeto, dlaczego wciąż ze mną pragniesz targować się o to kto wie lepiej? Każdy wie co wie i to pisze, pozostaw każdemu osobistą ocenę tego jakie wiadomości będą mu przydatne, a które nie, nie naciskaj i nie wymuszaj na nikim, by tylko Tobie przyznawano racje. A nauka powinna opisywać rzeczywistość, wiec wszystko co zaobserwowane powinniśmy z nią łączyć, bo temu właśnie ma służyć , a nie polega na puszczaniu w obieg pustych regułek polegających na tym, że ktoś tak sobie kiedyś wymyślił, no to mają być one bez analizy łykane przez innych.


ronald73 pisze:Spokojnie. Nie wiadomo o czym Coopers się pytał medium. Jeśli Coopers coś pytał co sam wiedział, jest to możliwy że ten 'medium' (świadomie lub nieświadomie) wyciągnął gotowy odpowiedz z niego. Inaczej by było gdy ten medium coś mówił o zmarłym co Coopers jeszcze nie wiedział, coś całkiem nowego, a np po tym wizycie u siebie w domu sprawdził lub u kogoś, coś co tylko zmarłym mógł wiedzieć, i okazało się że nie ma możliwości na dwóch zdań.


Dokładnie. A z samym widzeniem zmarłego też nie jest do końca tak. Nie jeden raz postać ta wygląda inaczej niż wyglądała tu za życia. Weźcie pod uwagę to, że nie występuje ona w tym samym ciele, bo przecież każdemu wiadomo gdzie to ciało zmarłego się znajduje, a z grobu nie wstało. A są ludzie, którzy potrafią odczytywać cudze myśli, podłączy się taka osoba pod twoją świadomość i może przywołać jakiś obraz z twojej pamięci. I nie jest to kontakt z innym światem, jak bardzo często ludzie się mylą co do tych zjawisk. Co do pytania - czy szkodzi zmarłemu? Tu jestem podobnego zdania co jario. Każdy po śmierci trafia w swoje przestrzenie i to są sprawy bardzo indywidualne, więc nie ma jakiegoś jednego wielkiego kosza z duchami i medium nie sięgnie do niego na swoje widzi mi się. My nie wywołujmy, my bądźmy czujni na to, byśmy odebrali wiadomości wtedy, kiedy oni będą pragnąć nam coś przekazać. Często nie bierze się pod uwagę też tego jak przekroczenie tych granic naszej z ich jest trudne. To nie jest koncert życzeń i przywoływanie po nazwisku danego zmarłego do telefonu. Zmiana konfiguracji zespołu, dostrojenie się do innego odbioru, nie raz wdarcie jak wyżej pisałam(jak złodziej przez okno i po drabinie), spowodowanie zakłócenia w wyświetlanych rzeczywistościach a także w naszej ( bo jesteśmy holograficznym obrazem tak jak i oni ) i bardzo wiele innych niedogodności będzie do pokonania, by taki kontakt mógł zajść . Mnie opowiadał zmarły jakie warunki musiał spełnić by mógł się ze mną spotkać i wiążą się one z poświęceniem danej sprawie, a nie są wybrykiem, by tak sobie tylko komuś z bardzo błahego powodu, czy dla zaspokojenia czyjejś ciekawości dawali znać. Ja do sprawy podchodzę poważnie, a nie tak jak te panie z dawniejszych salonów, które bywały zamiłowane w seansach dla szpanu czy zabawy.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: jario » 14 lis 2019, 19:21

danut pisze:Coopers moje zdanie - nie utrzymuj kontaktu przez jakiejś medium, bo będzie żerować na Tobie lub Twojej rodzinie. .


Danut kolejny raz wyrazasz swoje nietaktowne ,obrazliwe oceny ktore moga byc krzywdzace dla niektorych.Prosze kolejny raz zebys tego nie robila.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Witam

Postautor: danut » 14 lis 2019, 20:02

jario pisze:
danut pisze:Coopers moje zdanie - nie utrzymuj kontaktu przez jakiejś medium, bo będzie żerować na Tobie lub Twojej rodzinie. .


Danut kolejny raz wyrazasz swoje nietaktowne ,obrazliwe oceny ktore moga byc krzywdzace dla niektorych.Prosze kolejny raz zebys tego nie robila.


Nie, no litości :D Jario, gdyby to co piszę tu miało takie intencje jak to wypisałeś to po pierwsze najbardziej musiałabym tu obrażać samą siebie. Nie wiecie jaką sprawę ma na myśli Coopers, nie wiecie z kim i kiedy pisałam o zmarłych( a ostatnio to ja byłam tu bardzo aktywna) i pisałam na pw o ich oddziaływaniu na userów stąd, nie wiecie jak trafnie wskazywałam im na postaci i dlaczego szczerze tłumaczę tym ludziom skąd miałam te wiadomości, jak można je uzyskać i to absolutnie nie wchodząc w prawdziwy kontakt z tymi co umarli. Przeszłam i nie jest moją intencją by się tu chwalić tym, bo nigdy nie pozwolę się nazwać nikomu jakąś wróżką, egzorcystką , czy medium :D - przez wszystkie stopnie mediumizmu jak to nazywacie, w swoim życiu i dlatego nie pozwolę z igieł robić widły ludziom, którym tylko się wydaje, że naprawdę czegoś dotknęli i ogłaszają to innym po to, by uznawali ich zdolności, lub czują się dzięki temu wybranymi, lub robią to zupełnie nieświadomie bo im ktoś z kolei tak wpoił, takie poglądy. Po kolei objaśniam i objawiam jak to się dzieje, z czego korzystają i co to naprawdę jest, a stąd moja wiedza o tym, bo tego dotknęłam osobiście, rozpatrzyłam od nitki do kłębka to czym co i kiedy jest. A to, że mogę się przyczynić do zamknięcia przez kogoś gabinetów :D bo stracą posady - no cóż, powinni się liczyć z tym, że prawda czy ja będę istnieć, przeze mnie czy wbrew mnie i tak kiedyś wyjdzie na jaw i nie ma się co na mnie przez to oburzać.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: jario » 14 lis 2019, 20:29

Chcialbym zebys wyrazala sie nie obrazajac innych oraz z poszanowaniem dla innych pogladow i innych uczestnikow forum ,zacytowane stwierdzenie moze byc obrazliwe i godzic w czyjes uczucia,takiej retoryki nie akcetujemy na tym forum. Jezeli tego nie potrafisz zrozumiec to polecalbym zapoznanie sie w koncu z regulaminem tego forum do ktorego jestes zobowiazana sie stosowac a ktore nagminnie lamiesz.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Witam

Postautor: danut » 14 lis 2019, 20:38

Ważne byśmy wszyscy jednakowo rozumieli prawo do poszanowania cudzych poglądów http://twojkraj.pl/prawa-czlowieka-jakie-sa/

A jeśli chodzi o słowo "żerowanie" w moim poście to w ujęciu całości wypowiedzi, w której wcześniej tłumaczyłam dokładnie to jaki wpływ ma wpuszczenie cudzej niewłaściwej informacji w osobiste pole danego człowieka nie ma ono znaczenia utraty jakichś dóbr finansowych, bo nie na to naciskam, to mnie nawet mało obchodzi. Kto czytał uważnie myślę, że zrozumiał jak kręci się rzeczywistość i jakie czają się na nią zagrożenia, kiedy i skąd. Zdanie nie ma wymowy obraźliwej, jest za to zwrócenie uwagi na coś bardzo istotnego w naszych życiach. Ciężko jest nam się porozumieć i zrozumieć Ci co piszę, ale może kiedyś nadejdzie taki dzień że to wspomnisz i przyznasz mi rację. :) Pozdrawiam!
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: Coopers » 14 lis 2019, 21:00

Nie chciałem wywołać jakiegoś zamieszania na forum, a z drugiej stronie nawet te spory między użytkownikami są bardzo ciekawe i miłe . .bez jakiejś większej agresji . . mam nadzieję że mój tu pobyt dopiero się zaczyna i kiedyś dokładnie Was poznam i zrozumie sens powyższych wypowiedzi . .

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Coopers
 
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:09

Re: Witam

Postautor: danut » 14 lis 2019, 21:16

Coopers pisze:Nie chciałem wywołać jakiegoś zamieszania na forum, a z drugiej stronie nawet te spory między użytkownikami są bardzo ciekawe i miłe . .bez jakiejś większej agresji . . mam nadzieję że mój tu pobyt dopiero się zaczyna i kiedyś dokładnie Was poznam i zrozumie sens powyższych wypowiedzi . .

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


No tak, ludziom się wydaje, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :lol: A tu chodzi o rzeczywistość i to czym ona jest, gdy to będziemy wiedzieć to przestaniemy nią szarpać i także udawać się po porady do mediów, by nią szarpali razem z nami a każdy na swój krój i na swoją stronę. Ja jestem za tym byś opowiedział o tym co zaniepokoiło Cię najbardziej i jak tu trafiłeś ? :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam

Postautor: Coopers » 14 lis 2019, 21:29

Nic mnie nie zdziwiło trafiłem tu nadzieją na zrozumienie pewnych spraw które no powiedzmy rozumiem bardziej lub mniej. Natomiast fajnie że dużo odpowiedzi konkretnych dostałem . . Więcej nie mam co komentować . . Pewnie mam jeszcze sporo pytań . .-nawet o medium czy to że kiedyś jednak można ten kontakt jakoś nawiązać . .

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Coopers
 
Posty: 14
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości