wiedza ojca pio książka

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

wiedza ojca pio książka

Postautor: marioflight » 28 cze 2019, 11:09

Witam
Mam pytanie. Od dłuższego czasu interesuję się wiedzą spirytystyczną i wiem że powstało sporo dzieł które są podyktowane przez duchy.
Ostatnio natknąłem się na książkę " wiedza ojca pio" wiesława matucha który twierdzi że wspmagał go ojciec pio zza światów.
Przekaz w tej książce różni się nieco od wiedzy spirytystycznej.
Najbardziej ciekawi mnie przekaz że Bóg stworzył niebo i aniołów tylko raz i więcej nic nie stworzył. A cały kosmos który widzimy i wszelkie światy materialne zostały stworzone przez aniołów które zdecydowały się opuścić niebo z własnej woli aby tworzyć własne nieba, które rzekomo im się nie udały do końca, bo nie potrafiły stworzyć nic wiecznego jak zrobił to Bóg z oryginalnym niebem, dlatego tyle cierpienia np na ziemi.
Z tego co rozumiem wiedza spirytystyczna przedstawia to nieco inaczej.

streszczenie nauki duchów
punkt 2. Bóg stworzył materię, wchodzącą w skład światów; stworzył też istoty inteligentne, nazywane przez nas Duchami, powołane do kierowania światami materialnymi według niezmiennych praw stworzenia, dzięki swej naturze mogące się doskonalić. Doskonaląc się, przybliżają się do Boskości.

Czy mógłbym prosić o wasze komentarze/ wiedzę/zrozumienie na ten temat.
Dziękuję i pozdrawiam
marioflight
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2019, 10:41

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości