Przywitanie plus historia

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: danut » 03 wrz 2018, 16:04

Czyichś doświadczeń, przeżyć to nie można obalić. Można obalać tylko cudze ich interpretacje i na tym polu prowadzić dyskusję komu przyznać rację, chodzi o jej trafność lub chybienie. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: Pawełek » 03 wrz 2018, 16:12

Witaj Dyzia na forum ;)

Miło, że podzieliłaś się z nami swoją historią. Mam nadzieję że uda nam się wspólnie znaleźć jakieś rozwiązanie dla Twoich problemów a także odpowiedzi na pytania, które Cię meczą.

Spirytyści gdy słyszą jakiekolwiek historie wydające się "nadnaturalne", to pierwsze co robią to starają się znaleźć racjonalnie rozwiązanie. Tak jak w Twoim przypadku gdy wspomniałaś o fotelu, że mógłby być to królik. Dopiero później gdy wszelkie racjonalne wytłumaczenie nam się skończą, staramy się szukać rozwiązania od strony duchowej. Bardzo miło było przeczytać, że właśnie najpierw szukasz "przyziemnego" rozwiązania, a dopiero później innych :)

Jeśli chodzi o zjawiska spirytystyczne, szczególnie takie typowo fizyczne jak pukanie czy pęknięte lusterko o którym pisałaś, to może świadczyć to o tym, że prócz tego że w pobliżu może znajdować się jakaś dusza, która chce dać o sobie znać, to może świadczyć o tym że w pobliżu jest medium, ponieważ aby takie zjawiska mogły nastąpić to dany duch musi "pobrać" troszkę energii danego medium. Po więcej szczegółów odsyłam do Księgi Mediów - chyba że masz jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć. Wracając - jeśli doświadczasz takich dziwnych zjawisk od dziecka i w większości przypadków ciężko je wytłumaczyć racjonalnie, to jest prawdopodobieństwo że masz po prostu bardziej rozwinięte zdolności medialne niż większość ludzi. Natomiast to, kiedy zdarza Ci się nagle "odczuwać" czyjeś/obce emocje będąc samej w pokoju, nazywamy mediumizmem sensytywnym. To coś ala na zasadzie gdy wchodzimy do pokoju pełnego ludzi, którzy moment temu się pokłócili i czujemy tą ciężką atmosferę wiszącą w powietrzu.

A co do Ciebie droga Dyzio - introwertyzm nie jest niczym złym :) Po prostu niektórzy wolą zamknąć się z książką w pokoju, a niektórzy wyjść na imprezę ze znajomymi, a jeszcze inni - to i to ;) Ważne, żebyś miała czyste serce.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało.

Pozdrawiam,
Paweł.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: Dyzia » 03 wrz 2018, 23:15

Danut z obalaniem "święte" słowa.

Pawełku witam ! Bardzo dziękuję za miłe powitanie :) Od dawna czytam , grzebie w wykopaliskach starych tematów. Dziękuję za wyrozumiałość :)

Wiesz, mimo że wszystko staram się przesiać przez umysł zwykłego ziemianina to nie byłabym obrażona gdyby te subtelne dziwy okazały się kiedyś duchowe :)

Zastanawiam się czy któreś z medium obecne na forum mogło by coś "wyczuć" jedynie z liter które skleilam. Jeśli by ktoś coś wywęszył będę niezmiernie wdzięczna !
Pawełku jeszcze jedno , przypomniałeś mi o książce której jeszcze nie mam, dziękuję !
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: danut » 04 wrz 2018, 00:00

Dyziu, ja węszę, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. :) Nie ma tam ducha, nic z tych rzeczy, które idzie wyczytać i są tu tak popularne. Przydałaby się rodowa historia Twoja z niepominięciem przykrych wydarzeń, zmieniałaś też miejsce zamieszkania to nie wiem czy może być z nim związane, chyba że jakieś dawne ciągnie się za Tobą, bo było czymś aż tak nasiąknięte? Żeby pokonać strach trzeba wrócić i tam stanąć bez niego odważnie, by zobaczyć co nas wystraszyło, lub mogło wystraszyć. Oczywiście nie opisuj tych historii nie jestem wścibska tylko sama pamięcią tam pogrzeb, może trafisz na jakiś ślad.
Ps. Często jesteśmy bierni i inni ludzie nam tworzą rzeczywistość, dobierają się do tego.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: soldado » 06 wrz 2018, 22:32

Dyzia pisze:Danut z obalaniem "święte" słowa.

Pawełku witam ! Bardzo dziękuję za miłe powitanie :) Od dawna czytam , grzebie w wykopaliskach starych tematów. Dziękuję za wyrozumiałość :)

Wiesz, mimo że wszystko staram się przesiać przez umysł zwykłego ziemianina to nie byłabym obrażona gdyby te subtelne dziwy okazały się kiedyś duchowe :)

Zastanawiam się czy któreś z medium obecne na forum mogło by coś "wyczuć" jedynie z liter które skleilam. Jeśli by ktoś coś wywęszył będę niezmiernie wdzięczna !
Pawełku jeszcze jedno , przypomniałeś mi o książce której jeszcze nie mam, dziękuję !


To co odbieram.

Twój strach wynika z przeżyć, które miałaś z poprzednich wcieleń, jak również z tego, że dokładnie wyczuwasz Duchy.

Masz pewien bagaż doświadczeń, który niejako jest w Tobie.
W poprzednich życiach doświadczyłaś głodu, strachu o własne życie, o życie ukochanych osób, tu odbieram, że chodzi o wojnę, w której czasie żyłaś.
Miałaś z tym związane bardzo traumatyczne przeżycia.
Jesteś osobą bardzo wrażliwą - stąd te powracające wspomnienia.
Niestety doświadczenia z wcześniejszych wcieleń wywarły na Tobie aż takie emocje, że odbijają się one na tym wcieleniu, stąd strach dosłownie o wszystko.
Do tego odbieram, że dochodzi - jak nagle ogarnia Cię strach, paniczny nie uzasadniony lęk, w różnych miejscach.
Powinnaś wiedzieć, że często właśnie tak odbieramy będące w jakimś pomieszczeniu Duchy.
Zaobserwuj wtedy siebie i zauważ, że oprócz takiego uczucia niepokoju, nie możesz się wtedy na niczym skupić, jesteś rozkojarzona...
Tak właśnie reagujesz na te istoty i nie jesteś wcale w tych Twoich reakcjach odosobniona.
Jesteś normalną osobą, która powinna zrozumieć siebie, poprzez wiedzę dokładnie o sobie.
Wtedy uzyskasz spokój.

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: Nikita » 10 wrz 2018, 13:04

Soldado pięknie to opisałeś...masz niesamowitą wiedzę i intuicje w tej materii. Ja bym dodała, że nie warto się tak wszystkim zamartwiać...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: Dyzia » 10 wrz 2018, 19:46

Nikita dziękuję, "dorastam" do tego :)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: Krzysztoff » 18 wrz 2018, 22:39

Cześć Dyzia , miło Cię czytać na tym forum

wracając do pierwszego postu który napisałaś że zdarzają się jakieś hałasy , czy nawet ruchy przedmiotów :)

w księdze mediów jest taki ciekawy fragment :)

"... Media do efektów fizycznych
Media do efektów fizycznych wykazują przede wszystkim zdolności do wywoływania zjawisk materialnych, takich jak ruchy ciał bezwładnych, hałasy itp. Można wśród nich wyróżnić media dobrowolne oraz media mimowolne

161.Media mimowolne lub naturalne to te, których wpływ odbywa się bez udziału ich świadomości. Osoby takie zupełnie nie zdają sobie sprawy ze swej zdolności i często wszelkiego rodzaju nienormalne rzeczy mające miejsce w ich otoczeniu, nie wydaja im się niczym nadzwyczajnym.

Stanowi to część ich bytu, podobnie jak podwójne widzenie w przypadku osób, które nim dysponują. Tego rodzaju ludzi naprawdę warto obserwować i nie należy się powstrzymywać przed notowaniem oraz analizowaniem własnie tego rodzaju zjawisk, mogących wszak przydarzyć się każdemu. Zjawiska te ujawniają się u osób w każdym wieku, nawet w przypadku bardzo małych dzieci (patrz wyzej: Sponta- niczne manifestacje fizyczne).
Posiadanie tego rodzaju zdolności nie jest samo w sobie zadnym stanem patologicznym, ponieważ może współwystępować z doskonałym stanem zdrowia. Jeżeli nawet osoba tak uzdolniona cierpi na jakąś chorobę, to przyczyna jej medialności jest zupełnie inna i stosowanie jakichkolwiek środków medycznych, by jej zapobiec, będzie tu nieskuteczne. ..."

Co myślisz ?
Trzeba by po prostu kiedyś usiąść przy stoliku i zobaczyć czy się rusza :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: Dyzia » 19 wrz 2018, 07:47

Krzysztof dziękuję że chciałeś to tak obszernie skomentować :)
Te dziwy działy się gdy byłam nastolatką, w liczbie mnogiej heh... To raptem ten fotel i te nakrętki od dezodorantów, może jeszcze to lusterko które pękło w mojej obecności ;) Myślę że teraz skichalabym się ze strachu :)

Myślałam o tym i mam mikro teorie choć nie wiem czy to dobrze w czasie umiejscowie... Miałam kuzynkę która popełniła samobójstwo, mieszkała niedaleko mojego mieszkania z rodzicami. Tak się ostatnio zastanawiałam czy to się nie działo po jej śmierci, ale nie przypomnę sobie :)

Jeszcze mi się przypomina jedno zdarzenie,ale to już chyba trzeba sklasyfikować jako ciekawostkę przyrodniczą :) Otóż majac hmm.moze 7-10 lat wyszłam na plac zabaw i przez jakiś czas sama się tam wałęsałam. Pamiętam, że mój wzrok przykuła jakaś włochata dżdżownica na piasku. Przybliżyłam do niej wzrok a ona w tym momencie zaświeciła do diaska i jakąś nić w moim kierunku puscila :shock: :lol: Oczywiście powiedziałam rodzicom ale wiadomo ich oko było przymróżone ;)
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Przywitanie plus historia

Postautor: fruwla » 18 paź 2018, 14:40

Dyzia pisze:
Zastanawiam się czy któreś z medium obecne na forum mogło by coś "wyczuć" jedynie z liter które skleilam.

Sama jestes medium, Dyzia. To znaczy Twoja medialnosc jest dopiero maly szpalt otwarta, jak szpara w drzwiach ;) dlatego masz ograniczony dostep a i "medialnosc" ma ograniczony dostep do Ciebie. Masz w swojej wladzy , coraz szersze otwieranie tych drzwi. Jakos nie potrafie tego inaczej ujac.....
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości