Witam z Gdańska

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: Witam z Gdańska

Postautor: Ryszard » 02 paź 2017, 18:42

Xsenia pisze:
Ryszard pisze:Wierz mi Danusiu, gdybym wierzył spirytystom, już bym nie żył.

Trochę to dziwne stwierdzenie, ponieważ polscy spirytyści namawiają raczej DO ŻYCIA a nie do śmierci. Ciekawa jestem, które to słowa spirytystów skierowałyby cię ku śmierci.


Źle mnie zrozumiałyście, gdybym uwierzył w dusze, życie w innym świecie, chciałbym już tam być.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Witam z Gdańska

Postautor: danut » 02 paź 2017, 19:13

Ryszardzie tu nie chodzi o uwierzenie, bo taka droga zawsze prowadzi ślepo i fanatycznie gdzieś w nieznane. Zatem, czy tak jak dziś piszesz, czy pisałbyś wtedy gdybyś uwierzył w życie w innym świecie, stałbyś dokładnie w tym samym miejscu. Napisałam Ci, że niebawem będziesz wiedział, a nie wierzył, coś wywrze na Ciebie takie wrażenie, że zdasz sobie sprawę z tego, że w innym świecie to Ty już żyjesz, a życie tutaj jest dla tamtego życia drugim ogniwem i nie ma sensu osłabiania Siebie przez przedwczesną śmierć w jednym z nich. Nie ma po śmierci żadnych Rajów i błogostanów i tu i tam trzeba umieć żyć , by móc istnieć, trzeba poznać prawo życia i z nim współpracować godnie. "Jako w Niebie tak i na Ziem"i a szczęście samemu się zdobywa swoją postawą i nic nie dostaje się za darmo.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam z Gdańska

Postautor: Ryszard » 02 paź 2017, 19:16

danut pisze:Ryszardzie tu nie chodzi o uwierzenie, bo taka droga zawsze prowadzi ślepo i fanatycznie gdzieś w nieznane. Zatem, czy tak jak dziś piszesz, czy pisałbyś wtedy gdybyś uwierzył w życie w innym świecie, stałbyś dokładnie w tym samym miejscu. Napisałam Ci, że niebawem będziesz wiedział, a nie wierzył, coś wywrze na Ciebie takie wrażenie, że zdasz sobie sprawę z tego, że w innym świecie to Ty już żyjesz, a życie tutaj jest dla tamtego życia drugim ogniwem i nie ma sensu osłabiania Siebie przez przedwczesną śmierć w jednym z nich. Nie ma po śmierci żadnych Rajów i błogostanów i tu i tam trzeba umieć żyć , by móc istnieć, trzeba poznać prawo życia i z nim współpracować godnie. "Jako w Niebie tak i na Ziem"i a szczęście samemu się zdobywa swoją postawą i nic nie dostaje się za darmo.


Dlatego napisałem gdyby uwierzyć spirytystom
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Witam z Gdańska

Postautor: Ryszard » 02 paź 2017, 19:24

Chciałbym wierzyć, byłoby o wiele lżej, lecz jestem jak ten przysłowiowy "Tomasz" , sama wiara to zbyt mało :(
Dowodów nie ma, a pisać można wszystko :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Witam z Gdańska

Postautor: danut » 02 paź 2017, 19:33

Wiesz Ryszardzie, sama kiwam głową na takie czcze gadanie, jak na mszy pogrzebowej gdzie każdemu zmarłemu przypisuje się miejsce gdzieś w Niebie i niby stwierdza to jaki to on już tam nie jest szczęśliwy, o wszystkim zapomina, dostaje się w nirwanę i tak sobie trwa wiecznie. :) Świadomość opuszcza to ciało, zatem fizycznego cierpienia od tego ciała już się nie czuje, ale może być ona, ta świadomość zaabsorbowana przez inne swoje ciało w innym świecie i żyć już tamtego świata problemami, może być przygotowywana do innego życia jako do swojej drogi w celu wypełnienia jakiegoś zadania. "W domu mojego Ojca jest mieszkań wiele" przez każde trzeba przejść.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Witam z Gdańska

Postautor: Nikita » 03 paź 2017, 08:23

No i Ryszardzie jedziemy na tym samym wózku...wszelkie dowody na istnienie świata duchowego są zbyt ulotne aby je przeprowadzić w Laboratorium. Ale dowody są...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam z Gdańska

Postautor: Ryszard » 05 paź 2017, 19:34

Nikita pisze:No i Ryszardzie jedziemy na tym samym wózku...wszelkie dowody na istnienie świata duchowego są zbyt ulotne aby je przeprowadzić w Laboratorium. Ale dowody są...


Mnie by wystarczył, mały,malusieńki dowodzik, ale mój :( a nie to co ktoś widział czy słyszał :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Witam z Gdańska

Postautor: Nikita » 06 paź 2017, 07:17

Na forum była kiedyś Atalia, która straciła syna. Ona znalazła swój malutki dowód...znak, który przekazał jej syn po śmierci. Otwórz się Ryszardzie na znaki od Twojej Mamy...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam z Gdańska

Postautor: agnieszkag » 06 paź 2017, 14:52

Kochana Nikito


Przypomnij mi proszę, jaki dowód otrzymała Atalia?
Będę wdzięczna.
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Witam z Gdańska

Postautor: Ryszard » 14 paź 2017, 21:07

Wiem, ze nie powinienem tutaj bywać, jednak ... NADZIEJA MATKA GŁUPICH, KTO NIE MA NADZIEI TAKŻE GŁUPI.
Nie wystarcza mi Wasza wiara, jednak śledzę wszystkie wpisy żyjąc nadzieją, ze ktoś mi pomoże , echhh :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości