Pozdrawiam

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Pozdrawiam

Postautor: JamJestKtóryJest » 15 lip 2016, 23:32

Witam was serdecznie.
Dlaczego tu jestem? To dość dziwne aby o tym pisać. Tak samo jak mój nick, nie mylcie go ze zbawicielem bo po prostu JamJestKtóryJest.
Wierze w boga, dlaczego? Mam swoje powody. Znam dobrze historie bogów i wiem że od najstarszych cywilizacji mają bogowie te samą historie dosłownie, osoby znające się w tym temacie będą wiedzieli , że dużo łączy Jezusa z innymi starszymi bogami ( http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1847 ) Mimo to swoje przeżyłem , witam was ponieważ nie chcę bawić się w super znawce bo jedynie znam się na historii a chcę poznać i zagłębić się w coś więcej. Ponieważ wiele rzeczy ciężko mi wyjaśnić samemu.
Bóg spełnił jedną moją prośbę , nie chodzi to o nagłą wygrane, nadprzyrodzone moce bo takowych nie posiadam. Ale ostatnio zbyt wiele mnie trapi. I na to mam zamiar szukać odpowiedzi.
Pozdrawiam;)
Stat crux dum volvitur orbis.
JamJestKtóryJest
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:19

Re: Pozdrawiam

Postautor: soldado » 15 lip 2016, 23:43

Witaj :)

Czym dłużej żyję, tym bardziej jestem przekonany o tym, że nie ma przypadków.
Myślę, że znajdziesz tu odpowiedzi, a szczególnie na to kim naprawdę jesteś, czym jest ten świat i po co tutaj jesteś ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Pozdrawiam

Postautor: JamJestKtóryJest » 15 lip 2016, 23:45

Wybaczcie że temat pod tematem, ale wiem również dlaczego jest taka zbieżność między bogami, bo nie jest przypadkowa ani nie są to kopie czy klonowanie wierzeń przez nowe cywilizacje i czasy, a uświadamianie ludzi według ich wiedzy i postępu cywilizacyjnemu. Bo człowiek pradawny np nie zrozumie oczywistych dla nas spraw jak np telefon czy lampka, jak dziecko człowieka 3ba uświadamiać stopniami. Inaczej nic by nie zrozumiał. A chodzi o zrozumienie. I właśnie w tym mój problem. Czy są tu naprawde doświadczone osoby i czy mogę liczyć na waszą pomoc. Przepraszam za tak długą wypowiedź ale właśnie to cały sens istnienia pytanie i odpowiedzi. Jeszcze raz Witam.
JamJestKtóryJest
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:19

Re: Pozdrawiam

Postautor: Nikita » 16 lip 2016, 08:17

Witaj...kazdy z nas ma jakas wiedze i chetnie sie podzielimy a takze wysluchamy co Ty masz do powiedzenia...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pozdrawiam

Postautor: Krzysztoff » 16 lip 2016, 21:57

JamJestKtóryJest pisze:Wybaczcie że temat pod tematem, ale wiem również dlaczego jest taka zbieżność między bogami, bo nie jest przypadkowa ani nie są to kopie czy klonowanie wierzeń przez nowe cywilizacje i czasy, a uświadamianie ludzi według ich wiedzy i postępu cywilizacyjnemu. Bo człowiek pradawny np nie zrozumie oczywistych dla nas spraw jak np telefon czy lampka, jak dziecko człowieka 3ba uświadamiać stopniami. Inaczej nic by nie zrozumiał.

Witaj. Zgadzam się z tą tezą w 100%, ludzie otrzymują na przestrzeni czasów przekaz taki jaki jest odpowiedni dla ich poziomu świadomości (i rozwoju moralnego)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozdrawiam

Postautor: Orobas » 16 lip 2016, 22:03

Cześć :)
Bieg wydarzeń na pewno doprowadzi do Ciebie odpowiedzi na zadane i niezadane pytania.
Wszystkiego dobrego !
Serce, które myśli czule o kimś, posiada siłę zdolną zmieniać rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Orobas
 
Posty: 40
Rejestracja: 08 lip 2016, 16:40
Lokalizacja: Opole

Re: Pozdrawiam

Postautor: soldado » 16 lip 2016, 22:10

JamJestKtóryJest pisze:Wybaczcie że temat pod tematem, ale wiem również dlaczego jest taka zbieżność między bogami, bo nie jest przypadkowa ani nie są to kopie czy klonowanie wierzeń przez nowe cywilizacje i czasy, a uświadamianie ludzi według ich wiedzy i postępu cywilizacyjnemu. Bo człowiek pradawny np nie zrozumie oczywistych dla nas spraw jak np telefon czy lampka, jak dziecko człowieka 3ba uświadamiać stopniami. Inaczej nic by nie zrozumiał. A chodzi o zrozumienie. I właśnie w tym mój problem. Czy są tu naprawde doświadczone osoby i czy mogę liczyć na waszą pomoc. Przepraszam za tak długą wypowiedź ale właśnie to cały sens istnienia pytanie i odpowiedzi. Jeszcze raz Witam.


Bardzo dobre masz przemyślenia :)
Religie są tworem, które były i nadal niestety są dlatego, bo świadomość ludzka jest na takim a nie innym poziomie.
To twory zastępcze dla Uniwersalnego prawa, które rządzi Wszechświatem, a które były konkretnie dopasowane do ludzi, żyjących w różnych czasach i na różnych szerokościach geograficznych.
Patrząc np. na Jezusa, który mówił: ,, kto nie jest przeciwko nam, jest z nami'', widzimy jak ludzie to zmienili na ,, kto nie jest z nami, jest przeciwko nam''...
Dlatego np. były potem wyprawy krzyżowe, bo ludzie źle interpretowali to, co zostało im przekazane i tak jest do teraz.
Niestety...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Pozdrawiam

Postautor: Xsenia » 17 lip 2016, 16:38

Witaj serdecznie na forum :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pozdrawiam

Postautor: fruwla » 17 lip 2016, 22:44

JamJestKtóryJest pisze:Stat crux dum volvitur orbis.

Hej :) Jam, czy ty jestes zakonnikiem ?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Pozdrawiam

Postautor: Estia72 » 24 lip 2016, 16:26

Namaste JamJest :)
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Następna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości