Witam

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Witam

Postautor: Flavius » 13 lis 2015, 20:18

Witam,
Od jakiegoś czasu obserwuję to forum, ale konto postanowiłem założyć dopiero wczoraj. To dobrze, że jest takie forum, na którym można znaleźć innych entuzjastów idei spirytyzmu. Mam 22 lata i interesuję się spirytyzmem od kilku lat... Oczywiście przeczytałem dzieła Alana Kardeca więc ogólnie teoria nie jest mi obca ;) Nie jestem, jak ja to nazywam praktykującym spirytystą (nie mogę sobie przypomnieć, czy sam wymyśliłem to określenie, czy gdzieś przeczytałem). Chodzi mi ogólnie o to, że nie jestem medium i póki co nie rozwijam takowych zdolności. Swoją drogą zastanawia mnie ile osób na tym formie próbowało praktykować, czy też praktykuje spirytyzm. Czy ktoś z Was nauczył się mediumizmu (w Księdze mediów jest napisane, że mediumizmu można się nauczyć), czy z reguły były to raczej wrodzone umiejętności? Zastanawia mnie to ponieważ w przyszłości chciałbym rozwijać zdolności mediumistyczne, a póki co raczej nie mam ku temu talentu ;) .
Reasumując, miło mi Was wszystkich powitać... Mam nadzieję, że zagoszczę na tym forum na jakiś czas... ;)
Awatar użytkownika
Flavius
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:55

Re: Witam

Postautor: Achill » 13 lis 2015, 20:42

Witamy serdecznie.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Witam

Postautor: Achill » 13 lis 2015, 20:59

Flavius pisze:Nie jestem, jak ja to nazywam praktykującym spirytystą (nie mogę sobie przypomnieć, czy sam wymyśliłem to określenie, czy gdzieś przeczytałem). Chodzi mi ogólnie o to, że nie jestem medium i póki co nie rozwijam takowych zdolności.

nie musisz byc medium żeby być spirytystą.
Swoją drogą zastanawia mnie ile osób na tym formie próbowało praktykować, czy też praktykuje spirytyzm.

Jeśli przez spirytyzm rozumiesz wywoływanie duchów... to kilka by się znalzało, jeśli jednak pod tym pojęciem rozumiesz kierowanie się w zyciu pewnymi zasadami i akceptację duchowej sfery zycia nie jako wymysł a fakt słowem jako światopogląd i etyka zycia to wydaje mi się że wielu tu jest spirytystami a przynajmniej stara się nimi być - nawet jeśli się jako tacy nie deklarują.
Czy ktoś z Was nauczył się mediumizmu (w Księdze mediów jest napisane, że mediumizmu można się nauczyć), czy z reguły były to raczej wrodzone umiejętności?

wypowiem się za siebie. mam bardzo ograniczone zdolności. nazywam to mediumizmem biernym (nie mam wpływu na to kiedy i gdzie to ma miejsce - a zdarza się to rzadko niestety). Pewnym wyjątkiem są u mnie modlitwy zwłaszcza te kierowane do Opiekuna - dostrzegam ich efektywność ;)
Zauważyłem, że otworzyłem się bardziej na pewne treści i nieznacznie choć w sposób zauważalny zwiększyłem wrazliwośc percepcji na sfere duchową. Ale to chyba badziej dlatego, ze spirytyzm wskazał mi kierunek w którym powinienem patrzeć,gdyz jak się okazało pewne rzeczy miały miejsce i wcześniej, po prostu je podświadomie ignorowałem.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Witam

Postautor: Flavius » 13 lis 2015, 21:39

Jestem świadom tego, iż bycie spirytystą wcale nie nakazuje wywoływania duchów. Ja po prostu zawsze używam określenia ,,praktykujący spirytysta'' wobec osób, które łączą spirytystyczne idee - głównie te zawarte w dziełach Alana Kardeca, z mediumizmem.... To jest tylko takie moje własne nazewnictwo, które być może niepotrzebnie wtrąciłem do rozmowy...;)
Awatar użytkownika
Flavius
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:55

Re: Witam

Postautor: Xsenia » 13 lis 2015, 21:51

Witaj serdecznie :)
Tak naprawdę spirytyzm to dążenie do rozwoju osobistego :) Mediumizm jest cechą indywidualną i nie każdy ją ma. I nie ma jakiegoś obowiązku posiadać tą cechę czy ją ćwiczyć. Jeśli cię to interesuje, to oczywiście możesz ją ćwiczyć i praktykować ( kilka osób tutaj to robi :) ), ale nie ma takiego przymusu :)
Równie dobrze możesz rozwijać u siebie pozytywne cechy, które już posiadasz i też możesz się nazwać spirytystą. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Witam

Postautor: Pawełek » 14 lis 2015, 14:28

Witaj :)

Musisz również wziąć pod uwagę że masz dopiero 22 lata. U niektórych ludzi zdolności mediumistyczne pojawiają się później, lub nawet na starość gdy dusza już powoli przygotowuje się do śmierci ciała fizycznego, czyli odłączenia.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Witam

Postautor: Wiatr1000 » 15 lis 2015, 10:34

Witam.

Co do aktywnych i biernych. Mnie przyciągnęli aktywni jak to jest z ich strony, z ich percepcji świat dusz/duchów itd. , jak prowadzą życie oraz jak sobie radzą ze swoimi zdolnościami. Tak jak Achill powiedział u siebie też zauważam bardziej efekty komunikacji z moją Opiekunką czy to poprzez sen czy nawet pewne "uczucia" na jawie w formie "przebłysków, obrazów, uczuć" itd. coś jak Deja vu ;) Wczoraj znów takie coś miałem.

Jeśli chodzi przywołanie nawet prostą metodą "pisma aut." to próbowałem jednak przysiadłem na tyłku ;)
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Witam

Postautor: Nikita » 15 lis 2015, 12:51

Czesc Falvius...piszesz madrze...ciesze sie, ze jestes i wzbogacasz nasze forum...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam

Postautor: Casandra » 16 lis 2015, 16:33

Witaj i zostań jak najdłużej:-)
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Witam

Postautor: Elfi » 17 lis 2015, 17:04

Cześć :D
Awatar użytkownika
Elfi
 
Posty: 53
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:26
Lokalizacja: Kraków

Następna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości