Witam wszystkich!

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Witam wszystkich!

Postautor: byte » 01 lis 2015, 23:04

Witam serdecznie!

Chciałbym bardzo podziękować twórcom tego forum za jego stworzenie :) obecnym tutaj forumowiczom za to, że macie odwagę i ochotę dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami i dobrymi myślami.. nie ukrywam że dużo się od was dowiedziałem i z przyjemnością czytam wasze dyskusje :)

Obecnie mam trzydzieści parę lat, jestem ogarniętym dorosłym, który w pocie czoła (ale z pasją) zarabia na utrzymanie swojej cudownej rodzinki :) Chciałbym się podzielić pokrótce swoją historią. Zjawiska 'spirytystyczne' towarzyszą mi od czasu gdy miałem 5 lat. Od tego momentu regularnie zdarzało mi się doświadczać obecności duchów (wszystkimi zmysłami) nie znanych mi wcześniej osób. Niestety prawie zawsze kontakt z drugim światem nie był dla mnie pozytywnym doświadczeniem. Gdy byłem małym chłopcem oczywiście bardzo się bałem tego co widziałem, ale nie przystwarzało mi to żadnych trudności w codziennym życiu. Mając około 13 lat moje doświadczenia uległy nasileniu, skutkiem czego zacząłem mieć poważne problemy ze snem. Zaniepokojeni rodzice zaczęli mi wtedy urządzać 'pielgrzymki' po księżach / bioenergoterapeutach / psychologach :) Od lekarzy dostawałem tabletki, od zakonników zioła na sen. Całe szczęście moja matka, widząc jak mocno działają te preparaty, szybko zabroniła mi ich używać. Uczestniczyłem również w kilku modlitwach o uwolnienie i egzorcyzmach, nic to jednak nie zmieniało. Gdy miałem około 22 lat postanowiłem sprawdzić czy nie jestem schizofrenikiem i zaprosiłem swoich najlepszych przyjaciół do mnie do domu, by przekonać się czy to czego doświadczam dzieje się naprawdę. Rezultat eksperymentu był taki, że oni również zobaczyli i odczuli to co zwykle ja widziałem. Mimo iż była to swego rodzaju młodzieńcza głupota, to dzięki temu wydarzeniu wykluczyłem że przyczyną tego co mnie dotychczas spotykało była choroba psychiczna :) Chciałbym zaznaczyć że nigdy w świadomy sposób nie wywoływałem / przywoływałem do siebie duchów..

Po latach dopiero odkryłem przyczynę, która w moim przypadku przywoływała do mnie owe dręczące i nieprzychylne mi byty. Tą rzeczą jest (i był) strach (lub też jak kto woli silna emisja niskich wibracji:)). Jego odczuwanie jakby ściągało do mnie te istoty (dla poczucia bezpieczeństwa zawsze spałem w pokoju z kotem i psem, jednak na nic się zdawała mi się ich obecność, ponieważ w momencie występowania owych anomalii od razu uciekały z pomieszczenia w którym byłem). Jestem wychowany w wierzącej rodzinie, więc próbowałem odmawiać modlitwy w trakcie tych doświadczeń. Jednak samo odklepywanie zdrowasiek nic w takich sytuacjach nie dawało. Dopiero gdy wyzbyłem się lęku i zamieniłem go na miłosierdzie / próbę zrozumienia tej drugiej istoty to zaczęły one przynosić efekty (i wcale nie musiała być to jakaś tam 'oficjalna' modlitwa, wystarczyło dowolne wyrażenie tych dobrych emocji). Zdarzają mi się również pozytywne 'spotkania'. Są one z osobami, które znałem wcześniej za życia. Przekazywane mi są zazwyczaj komunikaty do pozostałych bliskich.

Kilka lat temu pewien przyjaciel, z którym podzieliłem się swoimi doświadczeniami, polecił mi znaną w tutejszym kręgu książkę 'Księga Duchów', za co jestem mu za to bardzo wdzięczny. Ale najbardziej chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej powstania i przekładu na nasz ojczysty język :) Odpowiedziała mi ona na większość dręczących mnie dylematów, oczywiście też zrodziła nowe pytania.. Jakiś czas po przetrawieniu lektury przypadkowo w internecie odkryłem to forum i zacząłem z zaciekawieniem 'podsłuchiwać' waszych rozmowów :) Długo się zastanawiałem czy warto umieszczać tu moją historię, zwłaszcza iż niewielu osobom ją w życiu opowiedziałem..

Przypadki które tu opisałem są opowiedziane w dużym skrócie, pominąłem szczegóły które nie koniecznie warto teraz przytaczać. Mimo iż wiele lat swojego życia nie radziłem sobie z moimi przypadłościami i kosztowało mnie to wiele cierpienia, jestem wdzięczny Bogu za to co mnie spotkało (chociaż nie znam odpowiedzi 'dlaczego?'). Lubię pomagać innym i chciałbym móc wykorzystać w dobry sposób to co w sobie mam. Dlatego też zwracam się do Was moi drodzy jak widzicie opisaną przeze mnie historię? Czy to jakieś fatum / zła karma z poprzednich wcieleń? Czy nieokiełznany dar? Jeśli uważacie że to dar to jak móc go bardziej wykorzystać? :) Jeśli macie jakieś do mnie pytania, to chętnie odpowiem.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
byte
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Xsenia » 02 lis 2015, 12:06

Witaj serdecznie :)
Jeśli znajdziesz chwilkę czasu przeczytaj "Ksiegę mediów" Alana Kardeca i ten wątek:
viewtopic.php?f=7&t=2100

I na pewno się nie obrazimy, jeśli opiszesz kilka swoich spotkań z druga stroną. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Witam wszystkich!

Postautor: byte » 02 lis 2015, 19:08

Dzięki :) niebawem rozpocznę lekturę i nieco szczegółowiej opiszę przebieg owych 'spotkań' :)
Awatar użytkownika
byte
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Xsenia » 02 lis 2015, 20:03

ok :) Poczekamy :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Pablo diaz » 02 lis 2015, 20:31

Witaj Byte, tu poczytasz o mediumizmie http://pablodiaz.bloa.pl/oznaki-mediumizmu/
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Krzysztoff » 03 lis 2015, 12:33

Cześć , fajnie że napisałeś
jak znajdziesz czas to dopisz proszę swoje przeżycia (z jak największą szczegółowością) do wątku który wskazała Xenia, to jest duża wartość dla osób które doświadczają takich samych przeżyć , szukają o tym informacji i szukają osób które "też tak mają"

z przydatnych linków o mediumizmie : http://www.portal.spirytyzm.pl/medium/

mediumizm to dar który ma służyć pomaganiu innym (wcielonym i odcieleśnionym) więc jeżeli będziesz miał taką wolę to na pewno robota się znajdzie :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Darel » 03 lis 2015, 15:03

Witaj na forum!
Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję nauczyć się nawzajem wielu ciekawych rzeczy :)
:chico:
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: Witam wszystkich!

Postautor: byte » 03 lis 2015, 15:28

Dzięki wszystkim za miłe przywitanie oraz pomocne i ciekawe linki!
Jak dokończę pisanie opisu, to wrzucę go w miejsce wskazane przez Xsenię :)
Awatar użytkownika
byte
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Nikita » 03 lis 2015, 18:48

Czesc Byte...bardzo dojrzala opowiesc...fajnie, ze jestes...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Witam wszystkich!

Postautor: fruwla » 04 lis 2015, 00:08

Hej :) byte !
Piszesz ze strach zamieniles w milosierdzie, interesujace.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Następna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości