Kim jest Jezus ?

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Kim jest Jezus ?

Postautor: Robert Duch » 26 lip 2014, 08:36

Cześć, kiedyś byłem chrześcijaninem, od ponad roku szukam po tej stronie co chrześcijaństwo by nazwało igraniem z demonami. Na szczęście miałem odwagę by przejść na tą stronę i odkryłem miłość Boga bez demonów. Czytałem K D, K M a teraz czytam Ewangelę w/g spirytyzmu. Szukam odpowiedzi na pytanie kim jest Jezus ? Ew. W/g spiryt. Powołuje się na wiele fragmentów z Nowego Testamentu. Czy Duchy mówią o tym kim jest Jezus i co mówią ? Czy umarł na krzyżu i jaki to miało charakter ? Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Robert.
Awatar użytkownika
Robert Duch
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2014, 12:37
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: cthulhu87 » 26 lip 2014, 08:59

Robert Duch pisze:Ew. W/g spiryt. Powołuje się na wiele fragmentów z Nowego Testamentu. Czy Duchy mówią o tym kim jest Jezus i co mówią ? Czy umarł na krzyżu i jaki to miało charakter ?


Witam. Według doktryny spirytystycznej Allana Kardeca Jezus nie jest bogiem, ale duchem na wyższym etapie rozwoju, który opiekuje się ludźmi i stanowi dla nich wzór moralny. Nie spotkałem się z informacją, aby spirytyści negowali śmierć Jezusa na krzyżu, ale wątpliwe jest, żeby nadawali jej odkupieńczy sens tak jak określa się to w chrześcijaństwie. Większy akcent kładzie się na moralną naukę płynącą z ewangelii.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: forrest » 26 lip 2014, 11:05

Proponuję, jeżeli już koniecznie chcesz zajmowac się Jezusem - choć nie mam pojęcia, po co się nim zajmować - to zacznij może od tych spostrzeżeń:



Przypowieści z NT nie są potrzebne (nie są niezastąpione) - mogłyby przepaść bez śladu i ludzie niczego by na tym nie stracili.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: Mirek » 26 lip 2014, 12:06

Pięknie mówi ten pan. Wiele emocji w tym co mówi i żadnego dowodu na poparcie swojej teorii.
Dlaczego tak bardzo mu zależy na przekonaniu słuchaczy do swojej torii? Im późniejsza kopia Biblii, tym więcej nieścisłości z wcześniejszymi tłumaczeniami. Ten pan mówi coś wręcz przeciwnego. Czy rzeczywiście studiował tam gdzie studiował? Czy ukończył te studia?
Mam poważne wątpliwości do wiarygodności słów tego człowieka. Najczęściej powtarzanym słowem, to :"kopia".
Forrest, jeżeli takich ludzi słuchasz i takiej muzyki jak zapodałeś, to masz poważny problem.

"Jest wielką tajemnicą, że chociaż serce ludzkie tęskni za Prawdą, w której jedynie znajduje wyzwolenie i rozkosz, pierwszą reakcją istot ludzkich na Prawdę jest wrogość i strach. Tak, więc Nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, stworzyli narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie. Wiedzieli, że zwykle sprzeciwiamy
się jakiejś prawdzie, ale nie możemy oprzeć się opowieści. Yyasa, autor Mahabharaty, powiada, że jeżeli posłuchasz uważnie jakiegoś opowiadania, nigdy już nie będziesz taki sam.
To, dlatego, że opowieść ta wkradnie się do twego serca i obali bariery dzielące cię od boskości."

Anthony de Mello
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: Krzysztoff » 27 lip 2014, 08:59

forrest pisze:Proponuję, jeżeli już koniecznie chcesz zajmowac się Jezusem - choć nie mam pojęcia, po co się nim zajmować - to zacznij może od tych spostrzeżeń:

Strasznie krzyczący człowiek, jakoś mnie nie przekonał , zwłaszcza odpowiedzą na ostatnie pytania , czy znalazł różnice które mają wpływ na przekaz Jezusa - fragmenty zacytowane że tak powiem "nie mają znaczenia".


forrest pisze:Przypowieści z NT nie są potrzebne (nie są niezastąpione) - mogłyby przepaść bez śladu i ludzie niczego by na tym nie stracili.

a to ciekawe twierdzenie z którym się zasadniczo nie zgadzam , Nawet pan "krzyczący" badacz z YT stwierdził że Jezus jest najważniejszą postacią historyczną dla Europy

czyli np czym można by te nauki zastąpić ?

Spirytystyczne przekazy (Kardeca) mówią że nauka (moralna) Jezusa jest najdoskonalsze ze wszystkich które się pojawiły na Ziemi , więc jak najbardziej warto tą naukę studiować
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: Nikita » 27 lip 2014, 14:58

Jezus zawsze byl mi bliski...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: Mirek » 27 lip 2014, 15:54

Nikita pisze:Jezus zawsze był mi bliski...

A odkąd umarł na krzyżu przestał być bliski? ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: Nikita » 28 lip 2014, 14:34

Nie przestal....czasami wydaje mi sie, ze zylam w czasach Jezusa....bo wiesz ja generalnie zawsze interesowalam sie wschodem i tamtymi religiami ale Jezus byl jednak bardzo mi bliski...mojemu sercu...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: Mirek » 28 lip 2014, 15:23

Jeżeli postępuje się zgodnie z nauką Chrystusa, to On jest nam caly czas bliski :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim jest Jezus ?

Postautor: juniperus » 28 lip 2014, 16:08

Myślę, że dla każdego Jezus będzie miał inne znaczenie i będzie kimś innym. Osobiście traktuję Go jak swojego baaaaaaardzo mądrego brata, od którego można brać dobry przykład, czerpać wiedzę i poznawać zasady. :) Śmierć Jego na krzyżu z kolei miała dla mnie nieco inne znaczenie, niż głoszone przez KK. Według mnie nie ukrzyżowano go za nasze grzechy, ponieważ za nie odpokutujemy sprawiedliwie sami, ale po to, by pokazać nam, że po śmierci żyje się dalej, że nasze duchy są nieśmiertelne, a Królestwo Boże, o którym mowa to świat duchowy - wieczny i podlegający Bożemu prawu. Śmierć na krzyżu musiała być tak okrutna i spontaniczna, by chwila ta była przez ludzi lepiej zapamiętana. Wydarzenia o silnej grze na emocjach zapadają w pamięci lepiej i zyskują na znaczeniu. O Chrystusie musiało być głośno, by Jego nauki zostały w ludzkiej pamięci, a on sam, by był zauważalny w tłumie.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Następna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości