praca licencjacka

Najlepsze miejsce do tego, by zacząć przygodę z naszym forum. Przywitaj się, napisz, kim jesteś, jak do nas trafiłeś...

Re: praca licencjacka

Postautor: atalia » 26 paź 2011, 17:30

Toteż chodziło mi Konradzie o to,by na naszą filozofię spoglądać rzetelnie,bez uprzedzen czy szukania ciekawostek folklorystyczno-ezoterycznych.Wtedy będzie to jak najbardziej w porządku.W końcu nie każdy musi być spirytysta(choć szkoda),lecz dobrze byłoby gdyby na spirytyzm spoglądano jak na każde inne wyznanie-wszak wiadomo,że niektórzy postrzegają nas jako grupę nawiedzonych okultystów,a przecież sami wiemy najlepiej, iż tak nie jest i trudno znaleźć ludzi trzeźwiejszych i bardziej racjonalnie spoglądających na rzeczywistość.
Mam głęboką nadzieję,że nasza szanowna Koleżanka-dyplomantka jest osobą zdroworozsądkową i potrafi oddzielić ziarno od plew.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: praca licencjacka

Postautor: 000Lukas000 » 26 paź 2011, 18:12

Nooooo, Atalio rozchmurz się, przylep uśmiech na twarz. :D
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: praca licencjacka

Postautor: atalia » 26 paź 2011, 18:21

Lukasie,cały czas jest przylepiony. :D :D :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: praca licencjacka

Postautor: larvatusprodeo » 26 paź 2011, 21:08

Patrząc na Boga z perspektywy Nowego czy Starego testamentu...jedno jest pewne zbawienie jest w BOGU a z perspektywy spirytyzmu zbawienie jest zależne od czynów człowieka..a to istotna różnica dobrze rozumiem?
larvatusprodeo
 
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:02

Re: praca licencjacka

Postautor: Voldo » 26 paź 2011, 21:22

Ogólnie rzecz biorąc katolicyzm mówi, że trzeba wierzyć w KK i Jezusa, jako wcielonego Boga, żeby być zbawionym.
Spirytyzm mówi, że "bez miłosierdzia nie ma zbawienia", czyli że trzeba na to zbawienie zapracować, a nie tylko wierzyć i chodzić do kościoła co niedziele. No i oczywiście wlicza się w to to, że każdy będzie zbawiony, a nie że zbawieni będą tylko katolicy.
Więc jak by nie patrzeć - różnica jest dość duża.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: praca licencjacka

Postautor: Melys » 27 paź 2011, 12:02

Jestem pod wrażeniem tematu. A jednak tak jak zapowiadano.... rozchodzi się wiedza po świecie.
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: praca licencjacka

Postautor: larvatusprodeo » 27 paź 2011, 20:45

Atalio..
Nie wiem skąd to twoje nastawienie.. dla mnie sama waga pracy licencjackiej która jest jakby nie było pracą naukową eliminuje już na wstępie podejście o jakim wspominasz, nie robię tego dla zabicia nudy czy dla szukania rozrywki. Staram się przygotować do tematu na tyle by nie pisać i mówić o was jak i o innych spirytystach...jak o ludziach którzy wprawiają w ruch "stoliczki"...Traktuje i was i "wyznawców" naprawdę z ogromnym szacunkiem... A ostatnim czego bym chciała to urazić twoje poglądy przekonania i filozofię.
Pozdrawiam LP.
larvatusprodeo
 
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:02

Re: praca licencjacka

Postautor: cthulhu87 » 27 paź 2011, 20:51

larvatusprodeo, nie wiem czy mogę Ci pomóc, ale powtórzę tylko to, co napisałem wcześniej - dobrze by było, jakbyś napisała o czym konkretnie chcesz pisać, jaki problem badawczy sobie postawiłaś, czego właściwie szukasz.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: praca licencjacka

Postautor: atalia » 27 paź 2011, 20:59

Bardzo mnie to cieszy i nie mam juz wobec Twojej pracy zadnych obiekcji a jeśli Cię uraziłam,serdecznie przepraszam. :)
Chciałabym,zebyś zrozumiała skąd się wzięły moje zastrzeżenia-po prostu zbyt wiele nieporozumień i niesprawiedliwych,negatywnych opinii narosło wokól spirytyzmu.Tym bardziej cieszy fakt,że jestes osobą rzetelną,która nie szuka w naszej filozofii taniej egzotyki i nie traktuje jej jako dziwoląga.
Serdecznie pozdrawiam -jeśli trzeba bedzie chętnie posłuzę pomocą. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: praca licencjacka

Postautor: larvatusprodeo » 27 paź 2011, 22:04

cthulhu87, problem badawczy rzeczywiscie jest poki co problemem samym w sobie trudno jest mi ciagle zdefiniowac ostateczny temat pracy, jest to na bieżaco konsultowane z moim promotorem byc moze w niedziele bede znala konkrety. Od teraz bede aktualizowala tu wszystko co zebralam i ustalilam:) wtedy napisze konkrety:)
larvatusprodeo
 
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Witamy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość