Swiadomy sen sen we snie

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Elka » 16 cze 2021, 07:23

Ostatniej nocy "znalazlam" sie w bardzo pieknym miejscu ..... byly to wzgorza....pagorki...doliny...w kazdej "dolinie" bylo cos na namiastke malego jeziorka... "niebo " zlewalo sie ze szczytami" gor".... pomiedzy "gorkami" na "niebie " byly "slonca" naliczylam 3... cos jak "nasze" ale mniejsze... bylo bardzo zielono i niebiesko tak jak i " na niebie" tak i na "ziemi"....wszystko tworzylo piekna spojnosc...
"pomyslalam" sobie aby "pochodzic" pomiedzy tymi wzgorzami... nie mialam "ciala" ale to nie ja sie przemieszczalam tylko krajobraz "wokol" mnie... to bylo niesamowite za pomoca "mysli" ta przestrzen i widoki zmienialy sie "pode mna"...
zobaczylam "postac" nie umiem okreslic ...."stala" w dolinie kolo"jeziorka" ... podeszlam do niej i zmienila tak jakby swoj "wyglad" na piekny jasny niebieski kolor o nieregularnym ksztalcie.....
W pewnym momencie tak jakbym "wrocila" do tego samego miejsca z ktorego rozpoczelam " te wedrowke" i znow widzialam wszystkie krajobrazy z "daleka" wtedy pojawil sie moj zmarly tata.. pokazal mie sie na chwilke- chyba chcial mnie upewnic,ze to on bo po chwili go nie widzialam ale wciaz byl ze mna... za pomoca"mysli" powiedzialam mu ze tam jest tak pieknie , zebysmy poszli "pospacerowac " pomiedzy wzgorzami... na co on mi odpowiedzial "mysla" ze tam nie wolno isc... powiedzialam mu ze wlasnie tam bylam,ze spotkalam kogos " niebieskiego" wtedy poczulam od niego straszny smutek i przygnebienie... powiedzial mi " Mi tam nie wolno chodzic".... i odszedl....

To miejsce mialo przepiekna barwe kolorow trudno okreslic czy "niebo-chmury" laczyly sie z "jeziorkiem" woda,ktora tak jakby plynela...ale sie nie poruszala.... czy "woda" byla niebem... wszystko to tworzylo przepiekna spojnosc...
Te malenkie slonca dawaly ogrom swiatla ,ktore odbijalo sie od wody i zmienialo kolor" wzgorz" i "dolin"...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Ryszard » 16 maja 2022, 15:34

Mówię, że idę się spalić, zmierzam do jakiejś jakby ogromnej windy, ktoś ... chyba głos mojej Ś.P. Mamy mówi, idę z tobą, kręcę głową, nie chcę by ze mną szła. Wchodzę do tej "windy" drzwi się zamykają, jest ze mną bardzo wysoki mężczyzna a nie moja Mama, mówię ... mam nadzieję, że ból będzie krótki, pojawia się kula ognia i się budzę.
Dodam, że nie było we mnie nawet odrobiny strachu.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Xsenia » 19 maja 2022, 12:15

Oglądałeś "Equilibrium"?
Tam jest dokładnie taka scena i to dwa razy.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Ryszard » 19 maja 2022, 20:06

Niestety nie oglądałem, polecasz ?

Już wyszukałem, idę oglądać jestem ciekaw czy będę coś odczuwał.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Ryszard » 19 maja 2022, 22:05

Może być , przesadzone te jego umiejętności ale sens jest OK. :!:

U mnie to nie była kara a postanowienie, zaciekawiła mnie postać która weszła za mną do komory, faktycznie jakby takiej samej ja w tym filmie, którego nigdy nie widziałem. (teraz widziałem)
Czyżby jakiś opiekun który chciał albo musiał umrzeć razem ze mną hmmm :?: :?: :?:
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Xsenia » 24 maja 2022, 20:04

Ryszard polecam, bardzo.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Xsenia » 24 maja 2022, 20:15

6 maja odszedł mój ojciec. Ostatnio śnił mi się w starym mieszkaniu, które tak jakby zwiedzał, jakby był tam po raz pierwszy. I towarzyszył mu wysoki, postawny mężczyzna. Nie widziałam dobrze twarzy tego mężczyzny, ale posturą przypominał nieżyjącego wujka lub dziadka (ojca taty), który też był wysoki i postawny. Towarzysz nic się nie odzywał, ale wszędzie chodził za tatą.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Ryszard » 25 maja 2022, 08:57

No widzisz, mnie towarzyszył bardzo wysoki i szczupły mężczyzną. Kim jest ?
Gdy śni mi się moja Mama to zawsze w starym mieszkaniu, nie mieszkamy tam od 50 lat.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Xsenia » 25 maja 2022, 11:05

Przypuszczam, że towarzysz to może być tzw. anioł stróż, czy inaczej duch opiekuńczy. Natomiast nie przywiązywałabym wagi do miejsca. Nasz mózg umiejscawia ludzi w miejscach, które znamy bardzo dobrze, choć nie mieszkamy w nich od wielu, wielu lat. Ja w tym starym mieszkaniu nie mieszkam już od 22 lat. Ale moje pierwsze wspomnienia z tatą powstały właśnie w tym mieszkaniu. I być może dlatego mój mózg umiejscawia tatę tam.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Swiadomy sen sen we snie

Postautor: Nikita » 28 maja 2022, 13:24

To ciekawe bo mi tez sie czesto snia stare mieszkania, z ktorych juz sie dawno wyprowadzilam. Najczesciej sny z umarlymi snia mi sie w tych starych mieszkaniach.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości