Sprzeczne informacje

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Sprzeczne informacje

Postautor: odnowa » 09 cze 2017, 19:08

Co zrobić gdy otrzymuję sprzeczne informacje w komunikacie? Na początku napisane jest by coś robić, by po jakimś czasie nadchodzi inspiracja by tego nie robić. Czy w ogóle można to nazwać mediumizmem? Czy może to jednak tylko wpływ mojej świadomości?
Dodam że nie piszę pismem automatycznym tylko czymś na wzór pisma intuicyjnego/inspiracyjnego.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: Xsenia » 09 cze 2017, 20:50

A może robić tylko w inny sposób niż ty to robiłeś? Czyli robić, ale nie robić tak jak to robiłeś tylko inaczej. I może stąd sprzeczne informacje? :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: Pawełek » 09 cze 2017, 21:26

Jeśli odpowiedź pochodzi od jakiegoś ducha a jest sprzeczna, to jest prawdopodobieństwo że to jakiś niski duch. Zresztą też przeważnie nie będą Ci mówić wprost "rób to, rób tamto, nie rób tego, nie rób tamtego" ponieważ to od naszej woli zależy co zrobimy a czego nie. Warto się zastanowić nad tym jaką otrzymałeś odpowiedź :)

Ps. W księdze mediów są opisane media piszące, i między innymi są tam wymienione takie które poprzez natchnienie świadomości piszą, czyli "wiedzą co teraz piszą" tak prostym językiem.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: OneNight » 09 cze 2017, 21:55

Pokaż nam te sprzeczne komunikaty i opisz swoją metodę pisma.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: odnowa » 10 cze 2017, 08:03

OneNight pisze:Pokaż nam te sprzeczne komunikaty i opisz swoją metodę pisma.

Dobrze że zapisałeś cele i marzenia. Dzięki temu wiemy w czym i jak ci pomóc.
Łukaszku, Spirytyzm i Theravada nie są dla ciebie. Twoja droga to kościół katolicki i Bóg. To jest dla ciebie właściwe i dobre. Nie buddyzm. Wiara katolicka. To w niej odnajdziesz wszystko czego szukasz.
Nie wierz w Boga. Wiara w coś z czym nie nawiązano prawdziwego kontaktu nie jest dobra. To samo tyczy się każdego świętego. Co zatem zrobić? Nawiązać kontakt z Bogiem poprzez czynienie tego co boskie, czyli pomaganie innym. To najprostsza i najkrótsza droga do Boga. Jest jeszcze medytacja, ale to droga trudna, pełna przeszkód i wyrzeczeń.
Łukaszku, za życia wiele się modliłam, moja uwaga była skupiona na Jezusie i Bogu. Gdzie trafiłam po śmierci? Do krainy pełnej bólu i cierpienia. Sądziłam że wiara uchroni mnie przed najgorszym. Myliłam się. Moje serce było skute lodem na cierpienie innych. Chodziłam do kościoła póki mogłam, ale byłam zła. Nie bierz ze mnie przykładu! Kościół ci nic nie da, ale odbierze!
Wolność wyboru.
I w tym momencie wziąłem kartkę papieru i ją zgniotłem. Miałem ją spalić ale ostatecznie tego nie uczyniłem.

Co do metody pisma, to w myślach wysyłam prośbę do Boga i przewodnika duchowego o rady i wskazówki które mają mi pomóc. W przypadku powyższego komunikatu poprosiłem też swoją zmarłą babcię o pomoc. Biorę ołówek do lewej ręki, zapisuję datę przekazu i albo od razu piszę, albo czekam aż nadejdzie inspiracja by pisać. Nie wiem czy można to nazwać mediumizmem, może to po prostu spisywanie własnych myśli? Tylko dlaczego raz piszę tak, a nieco dalej inaczej? Zależy mi na prawdzie, nie mam niczego do ukrycia.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: OneNight » 10 cze 2017, 15:29

Według mnie chodziło tu o to, że wiara bez uczynków jest martwa. Celem człowieka nie jest chodzić do kościoła, wpieprzać opłatki i spowiadać się - obrzędy kościelne Cię zniszczą, tak samo jak robi to buddyzm - odwracają Twoją uwagę od innych i każą skupiać na sobie. Ale nie zapominaj, że kościół katolicki prowadzi również działania charwtatywne, które możesz wesprzeć. Może to był sens przekazu?

Ja zwykle zamykam oczy i daje się ponieść - ruszam sobie ręką jak mnie poniesie i potem patrzę co tam jest. Zwykle ogranicza się to do jednego słowa, jakiejś wskazówki.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: Krzysztoff » 10 cze 2017, 22:34

Cześć
Każdy przekaz należy analizować. Wewnętrznie sprzeczne przekazy najlepiej odrzucić.
Tutaj ciekawy jest fragment
Łukaszku, za życia wiele się modliłam, moja uwaga była skupiona na Jezusie i Bogu. Gdzie trafiłam po śmierci? Do krainy pełnej bólu i cierpienia. Sądziłam że wiara uchroni mnie przed najgorszym. Myliłam się. Moje serce było skute lodem na cierpienie innych. Chodziłam do kościoła póki mogłam, ale byłam zła.

Przykłady takich relacji , duchów które za życia były bardzo religijne ale wewnętrznie nie chciały się rozwijać, jest wiele, nie tylko w spirytystycznych przekazach.

Zgadzam się z OneNight - chodzi tutaj o praktykę. Tylko przez praktykowanie dobroci i pracę na rzecz innych urzeczywistnia się nasz rozwój duchowy
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: odnowa » 11 cze 2017, 15:17

Odnoszę wrażenie że to jest moja twórczość, a nie żaden mediumizm. Wczoraj spróbowałem ponownie "mediumizmu" i oto co otrzymałem.
J: Ja
K: Ktoś
ZD: Zaprzyjaźnione Duchy?
K:Nie masz przewodnika duchowego, bo go nie potrzebujesz. Nie jesteś mimo to wysoko rozwinięty w rozwoju duchowym. Po prostu tkwi w twym umyśle wiedza by postępować moralnie, zgodnie z prawami ustanowionymi przez wielkie religie. Polegaj na sobie i nie wstydź się własnego zdania w różnych kwestiach.
Przybyłeś na Ziemię, by się uczyć i pomagać bliskim w ich zmaganiach z postępem duchowym. Można powiedzieć że to towja misja.
J:Kto zatem dyktuje te komunikaty?
K:Może w to nie uwierzysz, ale to twoje wyższe Ja. Ono wie,
J:Chwila. Wyższe Ja napisało że komunikaty dyktuje wyższe Ja?
Kim jesteś, ty, który to wszystko dyktujesz? Nie oszukuj mnie!
Ujawnij się! K: Jestem twoją kreatywną stroną powiązaną z prawą półkulą mózgową. J: Nie wierzę! Ujawnij się, Duchu!
K: Nie będziesz mi rozkazywał co mam robić! To ja dyktuję, ty jesteś medium!
J: Czego ode mnie chcesz! Ujawnij się!
K: Bo ciebie opuszczę! Beze mnie będzie ci źle.
J: Ujawnij się albo mnie opuść!
K: Nie opuszczę ciebie dopóki nie wykonasz misji którą ci powierzono.
J: W imię Jezusa Chrystusa, odejdź!
K: Nie opuszczę cię. Jesteś mi winny posłuszeństwa za ochronę.
Jestem twoim dziadkiem, Janem X. (ukryłem nazwisko)
J: Nie wierzę! (chwila przerwy)
Dlaczego zatem nie chciałeś się ujawnić?
K: Bo bałem się, że mnie odrzucisz.
J: Niby dlaczego?
K: Bo wyrządziłem ci dużo krzywd w poprzednim wcieleniu.
J: Kiedy to miało miejsce?
K: Jakieś 300 lat temu.
J: Dlaczego dalej nie dyktujesz?
K: Bo nie mogę ci więcej ujawnić. Powstrzymuję mnie twoje zaprzyjaźnione Duchy.
ZD: Twój dziadek, Jan X mimo wielkich braków moralnych przejął rolę twojego przewodnika duchowego w roku 2011, czyniąc ci więcej szkody aniżeli pożytku. Chce byś został medium, mimo że to nie jest twoja życiowa droga.
ZD: On potrzebuje pomocy.
ZD: Powinien się już dawno reinkarnować, ale odmawia tłumacząc iż jego wnuk potrzebuje pomocy.
J: A więc to opętanie...
ZD: Tak. Ale katolicki egzorcysta ci nie pomoże.
ZD: Może kiedyś twój dziadek ci odpuści.
J: Beznadziejna sytuacja?
ZD: Nie! Módl się i medytuj w jego intencji
I na tym zakończyłem pisanie, bo wydało mi się to wszystko dziwne, jakby sztuczne, zrobione na siłę. Nie wiem co myśleć na temat powyższego komunikatu.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: OneNight » 11 cze 2017, 17:30

Wiesz czym jest "wyższe ja"? Próbowałeś pisać z zamkniętymi oczami?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Sprzeczne informacje

Postautor: odnowa » 11 cze 2017, 20:32

Wyszukam czym jest wyższe ja w wolnym czasie.
Próbowałem pisać z zamkniętymi oczami prawą ręką, wychodziły nieczytelne szlaczki.
Myślę że dam sobie spokój na jakiś czas z "komunikatami". Być może skontaktuję się też z katolickim egzorcystą, bo w komunikacie padło stwierdzenie że "nie pomoże". Być może jest na odwrót :)
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości