Nasza Misja

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Nasza Misja

Postautor: Hansel » 11 kwie 2015, 12:13

Tak sobie myślę żaden człowiek nie rodzi sie na tym świecie przez przypadek tylko dla tego żeby jego Duch się czegoś w nim nauczył. Kluczowe jest więc w tym wszystkim zrozumienie jaka jest nasza misja. Ja właśnie chyba zrozumiałem że moją jest nauczyć sie w większym stopniu akceptować to że ktoś może mieć inne poglądy niż ja...

A jak myślicie z jaką wy zostaliście tutaj posłani ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nasza Misja

Postautor: Arronax » 12 kwie 2015, 13:09

Może nauczyć a może po prostu sobie przypomnieć i poprzez doświadczenie ukazać jaki jest ;) ?
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Nasza Misja

Postautor: Nikita » 12 kwie 2015, 14:12

Dla mnie zawsze najwazniejsze w zyciu byl rozwoj na plaszczyznie duchowej i moralnej i intelektualnej....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Nasza Misja

Postautor: Xsenia » 13 kwie 2015, 06:44

A mnie się wydaje, że naszą misją zawsze jest to co jest dla nas najtrudniejsze i sprawia nam największy kłopot. Po to by pokonać własne słabości (np. z poprzednich żyć). I po to by nauczyć się czegoś z czym nie radziliśmy sobie poprzednio.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasza Misja

Postautor: gaba75 » 13 kwie 2015, 07:24

Ja bardziej utożsamiam swoje poglądy z tym co pisze Nikita.

Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. A czego on będzie dotyczył prawdziwy spirytysta pozna po znakach. Moja misja jest "szalona",jak ja :lol: .Przynajmniej tak uważam. Przede wszystkim muszę działać. Pomagam, gdzie tylko mogę i jak mogę staram się robić to najlepiej dla rozwoju obu stron. Teraz mój kierunek działań zmierza ku rozszerzeniu mojej działalności. Czy mi się uda? nie wiem? To pytanie do samego Pana Boga. Jeśli będzie sobie życzył, to wszystko się uda i będą szczęśliwi ludzie wokół mnie, ich Duchy, oraz ja z moimi Duchami.

Misja moja jest trochę jak działania kamikadze. Ale no cóż. Praca to praca, należy wykonać ją jak najlepiej się potrafi.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Nasza Misja

Postautor: Mirek » 13 kwie 2015, 08:40

W naszej zachodniej kulturze rozwój duchowy bez rozwoju osobistego jest bardzo niebezpieczny. Trzeba o tym zawsze pamiętać.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza Misja

Postautor: Hansel » 13 kwie 2015, 08:43

Mirek pisze:W naszej zachodniej kulturze rozwój duchowy bez rozwoju osobistego jest bardzo niebezpieczny. Trzeba o tym zawsze pamiętać.
Mógł byś bardziej rozwinąć ten temat ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nasza Misja

Postautor: Mirek » 13 kwie 2015, 10:27

Czyli wklejasz jakiś linki, a sam nie do końca je oglądasz i czytasz?
Zamieściłeś niedawno "Diagnostykę Karmy", a tam jest odpowiedź na Twoje pytanie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza Misja

Postautor: Hansel » 13 kwie 2015, 10:51

Ja to pytanie zadałem dlatego że chciałem poznać twoją opinię.

Ja teraz właśnie to zrozumiałem im więcej poznamy różnych opini innych ludzi tym bliższy prawdy będzie obraz świata który mamy w naszych umysłach. Ponieważ wszyscy ludzie odbierają otaczającą ją żeczywistość mniej lub bardziej subiektywnie !
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nasza Misja

Postautor: Mirek » 13 kwie 2015, 11:13

Przecież wyraziłem swoja opinię w tym co napisałem. Coś ściemniasz mi tu Hansel ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości