JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 19 sie 2021, 18:05

soldado pisze:
bernadeta1963 pisze:Dyziu :)
Moi bliscy więdzą o tym ,że jestem medium .Nie będę opowiadać każdemu . Duchy nieraz doprowadzają do spotkania ,abym mogla przekazac wiadomośc .
Temu mężczyżnie bardzo na tym zależało . Może przekaz musi poczekać na osobę .która dopiero się zaloguje na forum .


Bardzo często mam tak jak Ty...
Ale wtedy staram się przypomnieć z kim rozmawiałem, albo pisałem przed otrzymaniem przekazu.
Słowem staram się sobie przypomnieć czyją energią przesiąkłem na tyle by taki przekaz odebrać. ;)
Wtedy przeważnie się nie mylę co do nadawcy.
Duchy bardzo często wykorzystują połączenia mentalne, które jest między Tobą, a daną osobą, które jest między tą osobą a Duchem.
Jeżeli miałaś z kimś połączenie mentalne - mogłaś tylko pisać z kimś, a Duch miał również z tą osobą takie połączenie, to wtedy Ci ten przekaz przekazał.


To jest bardzo dobra uwaga. Każdy z nas jest medium, bo jest podłączony do sieci, tylko rzecz w tym, czy ten ktoś w ogóle rozumie co i skąd odbiera i czy potrafi to rozpoznać oraz czy nie miesza się w to jego własna wyobraźnia i czy ona nie zakłamuje mu tego odbioru. Druga sprawa bardzo ważna w tym rozpoznawaniu jest taka, czy potrafi ten ktoś odsiać informacje telepatyczne od jakiejś osoby od słanego do niej przekazu. Czy posiada umiejętność podłączenia się pod konkretną linię przesyłu, czy nie. A jest w tym duża trudność i nie powinno tu być takich okrzyków hurra jestem medium, będę przyjmować klientów i podawać im to co tylko odbiorę i mieszać im tym wszystkim w głowie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 21 sie 2021, 00:13

danut pisze:
soldado pisze:
bernadeta1963 pisze:Dyziu :)
Moi bliscy więdzą o tym ,że jestem medium .Nie będę opowiadać każdemu . Duchy nieraz doprowadzają do spotkania ,abym mogla przekazac wiadomośc .
Temu mężczyżnie bardzo na tym zależało . Może przekaz musi poczekać na osobę .która dopiero się zaloguje na forum .


Bardzo często mam tak jak Ty...
Ale wtedy staram się przypomnieć z kim rozmawiałem, albo pisałem przed otrzymaniem przekazu.
Słowem staram się sobie przypomnieć czyją energią przesiąkłem na tyle by taki przekaz odebrać. ;)
Wtedy przeważnie się nie mylę co do nadawcy.
Duchy bardzo często wykorzystują połączenia mentalne, które jest między Tobą, a daną osobą, które jest między tą osobą a Duchem.
Jeżeli miałaś z kimś połączenie mentalne - mogłaś tylko pisać z kimś, a Duch miał również z tą osobą takie połączenie, to wtedy Ci ten przekaz przekazał.


To jest bardzo dobra uwaga. Każdy z nas jest medium, bo jest podłączony do sieci, tylko rzecz w tym, czy ten ktoś w ogóle rozumie co i skąd odbiera i czy potrafi to rozpoznać oraz czy nie miesza się w to jego własna wyobraźnia i czy ona nie zakłamuje mu tego odbioru. Druga sprawa bardzo ważna w tym rozpoznawaniu jest taka, czy potrafi ten ktoś odsiać informacje telepatyczne od jakiejś osoby od słanego do niej przekazu. Czy posiada umiejętność podłączenia się pod konkretną linię przesyłu, czy nie. A jest w tym duża trudność i nie powinno tu być takich okrzyków hurra jestem medium, będę przyjmować klientów i podawać im to co tylko odbiorę i mieszać im tym wszystkim w głowie.


Uważam, że nie każdy z nas jest medium, ale że każdy z nas ma te zdolności w sobie.
Pytanie teraz jest takie, czy każdy z nas w ogóle chce coś z tym zrobić, by je w sobie rozwinąć.
Myślę, że 99,9 % osób, z różnych względów tego nie chce.
Ten niewielki odsetek osób, który zostaje, musi z jakichś powodów, często osobistych dla siebie chcieć.
Gdy jest szczera decyzja, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.
Napisze to z pełną odpowiedzialnością.
Zaczyna się pomoc Istot Wyższych takim osobom, które podjęły się tego zadania.
Wyższe Istoty to mistrzowie w pomaganiu skrytym, jednak pozostawiają po tym co robią ,,ślady''.
Osoba, która staje się medium uzyskuje coraz większą świadomość siebie, otaczającego ją świata, w tym jak on funkcjonuje i z czasem tego, że nigdy nie była sama.
Każde medium bez wyjątku jest zawsze prowadzone przez Istoty Wyższe.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 22 sie 2021, 19:56

Soldado ja rozumiem co chcesz przez to powiedzieć tylko nie traktuje sprawy tak bym robiła z siebie narzędzie jakichś istot. Wiesz na czym polega ta cała wyższość? Zapewne nie na tym jak my niby ci wyżsi od zwierząt je traktujemy. A więc nie na zapinaniu koni do pługa, nie na wyzysku bo jam jest pan. Takim panom nie dałabym się za nic prowadzić, bo to ich przekreśla w moich oczach. Wyższość polega na wzajemnym szacunku także dla braci niższych i na nie pozbawianiu ich własnej woli, ot co. Tę wolę, to swoje ja muszę posiadać i przede wszystkim nim kierować się w życiu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 22 sie 2021, 23:04

danut pisze:Soldado ja rozumiem co chcesz przez to powiedzieć tylko nie traktuje sprawy tak bym robiła z siebie narzędzie jakichś istot. Wiesz na czym polega ta cała wyższość? Zapewne nie na tym jak my niby ci wyżsi od zwierząt je traktujemy. A więc nie na zapinaniu koni do pługa, nie na wyzysku bo jam jest pan. Takim panom nie dałabym się za nic prowadzić, bo to ich przekreśla w moich oczach. Wyższość polega na wzajemnym szacunku także dla braci niższych i na nie pozbawianiu ich własnej woli, ot co. Tę wolę, to swoje ja muszę posiadać i przede wszystkim nim kierować się w życiu.


Każda Istota Wyższa szanuje wolną wolę innej istoty.
Wyższość w tym wypadku polega na subtelnych podpowiedziach, nie polega na fizycznej zmianie kogokolwiek.
Te podpowiedzi cechuje wysoko inteligencja i są na tyle czyste duchowo, że odbiera je nasza intuicja, jako najlepsze rozwiązanie, najlepszą myśl, najlepszą podpowiedź.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 22 sie 2021, 23:07

Właśnie, dlatego religie są w błędzie i nawet Chrześcijanie nie rozumieją np. nauk Jezusa przeinaczając wszystko i robiąc z niego króla, a ludzie skłaniają się do wielbienia złego.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 22 sie 2021, 23:19

danut pisze:Właśnie, dlatego religie są w błędzie i nawet Chrześcijanie nie rozumieją np. nauk Jezusa przeinaczając wszystko i robiąc z niego króla, a ludzie skłaniają się do wielbienia złego.


Religie były tymczasowym rozwiązaniem...
Teraz powoli nadchodzi czas, aby wznieść się ponad nie.
Wtedy jest taka szansa, że ustaną np. wojny, które często są wojnami religijnymi.
Gdy ktoś, kto jest Palestyńczykiem i chce np. zabić żyda, za to, że jest żydem zrozumie, że w poprzednim wcieleniu mógł by być żydem, albo poprzez regresing hipnotyczny ,,zobaczy'', że był żydem, zmieni się o 180 st.
Zrozumie, jak prawie wszyscy z nas są w ogromnym błędzie, nienawidząc ludzi z innych narodowości, ludzi z innych miast, dzielnic itd.
Nadszedł obecnie czas na zrobienie kroku do przodu, tak naprawdę dla siebie.
Jest wiele rzeczywistości alternatywnych i w tym wszystkim chodzi o to, żebyśmy się spotkali jak w największym gronie w tej, która jest dla nas najlepsza.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 22 sie 2021, 23:20

Popieram. Chodzi o wymodelowanie dla siebie i tych na których nam zależy tej najlepszej, to jest trudna i wyboista droga, ale jest to możliwe.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 22 sie 2021, 23:26

danut pisze:Popieram. Chodzi o wymodelowanie dla siebie i tych na których nam zależy tej najlepszej, to jest trudna i wyboista droga, ale jest to możliwe.


Kto by z nas nie chciał, obudzić się w rzeczywistości, w której np. wojny będą tylko wspomnieniem? :)
Nic samo nie zaistnieje, poprzez zmianę naszego wnętrza, a tym samym poprzez nasz świadomy z tym związany wybór, możemy w takiej rzeczywistości się znaleźć.
I to co jest z tego najlepsze.... w niezauważalny dla nas sposób.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: danut » 23 sie 2021, 20:13

soldado pisze:
danut pisze:Popieram. Chodzi o wymodelowanie dla siebie i tych na których nam zależy tej najlepszej, to jest trudna i wyboista droga, ale jest to możliwe.


Kto by z nas nie chciał, obudzić się w rzeczywistości, w której np. wojny będą tylko wspomnieniem? :)
Nic samo nie zaistnieje, poprzez zmianę naszego wnętrza, a tym samym poprzez nasz świadomy z tym związany wybór, możemy w takiej rzeczywistości się znaleźć.
I to co jest z tego najlepsze.... w niezauważalny dla nas sposób.


Właśnie - niezauważalny sposób. Trudno jest nam zrozumieć dlaczego nic nie pamiętamy z innych swoich żywotów, a jak już to tylko migają nam z nich jakieś fragmenty w snach, wspomnieniach deja - vu, itp. doświadczeniach. Czy nie dostrzegacie, że jest to idealne dla nas rozwiązanie po to, by jak najlepiej poświęcić się zadaniom tworzenia takiej ostatecznej i idealnej rzeczywistości? Wojna, holokaust, najtragiczniejsze wydarzenia w naszej historii mogły sprawić wstrząs świadomości milionów ludzi aż taki, że w tej nowej rzeczywistości nikt o tym nawet nie pomyśli, nikt czegoś takiego nie wywoła. Myślę zatem, że nie będzie tam nawet wspomnieniem, zostanie z niej wymazany. Ci, którzy mają prawdziwy kontakt z zaświatami dowiadują się o tym, wyłapują wiadomości niepopularne dla naszej rzeczywistości i przez to, że dotykają sedna są prawdziwe.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: JESTEM MEDIUM - dyskusja, uwagi

Postautor: soldado » 24 sie 2021, 23:00

danut pisze:
soldado pisze:
danut pisze:Popieram. Chodzi o wymodelowanie dla siebie i tych na których nam zależy tej najlepszej, to jest trudna i wyboista droga, ale jest to możliwe.


Kto by z nas nie chciał, obudzić się w rzeczywistości, w której np. wojny będą tylko wspomnieniem? :)
Nic samo nie zaistnieje, poprzez zmianę naszego wnętrza, a tym samym poprzez nasz świadomy z tym związany wybór, możemy w takiej rzeczywistości się znaleźć.
I to co jest z tego najlepsze.... w niezauważalny dla nas sposób.


Właśnie - niezauważalny sposób. Trudno jest nam zrozumieć dlaczego nic nie pamiętamy z innych swoich żywotów, a jak już to tylko migają nam z nich jakieś fragmenty w snach, wspomnieniach deja - vu, itp. doświadczeniach. Czy nie dostrzegacie, że jest to idealne dla nas rozwiązanie po to, by jak najlepiej poświęcić się zadaniom tworzenia takiej ostatecznej i idealnej rzeczywistości? Wojna, holokaust, najtragiczniejsze wydarzenia w naszej historii mogły sprawić wstrząs świadomości milionów ludzi aż taki, że w tej nowej rzeczywistości nikt o tym nawet nie pomyśli, nikt czegoś takiego nie wywoła. Myślę zatem, że nie będzie tam nawet wspomnieniem, zostanie z niej wymazany. Ci, którzy mają prawdziwy kontakt z zaświatami dowiadują się o tym, wyłapują wiadomości niepopularne dla naszej rzeczywistości i przez to, że dotykają sedna są prawdziwe.


Wolna wola...
Mamy ją i gdy w odpowiednim momencie poprosimy, żebyśmy pamiętali poprzednie wcielenie np. na łożu śmierci, to będziemy je pamiętać w życiu przyszłym - patrz przypadek Santi Dewi.
Istoty Wyższe, Istoty Doskonałe szanują wolną wolę każdej jednostki.
To uniwersalne prawo, którego poszanowania bardzo często nie rozumiemy, narzucając innym swoją wolę i nie licząc się właśnie z wolną wolą innego człowieka.
Kiedyś będziemy mogli mówić, że tworzymy cywilizację, gdy między innymi to zrozumiemy.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości