Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Postautor: wdowa » 25 lis 2011, 17:12

Jak już napisałam-był dobrym człowiekiem-tak zastanawiam się ogólnie,w końcu wszyscy kiedyś będziemy Tam,więc dobrze wiedzieć jak najwięcej:):)
wdowa
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2011, 19:52

Re: Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Postautor: Nikita » 01 sty 2012, 13:43

Atalio a co to jest Umbral? To jakis rodzaj czyscca?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Postautor: atalia » 01 sty 2012, 14:44

Umbral,o którym mówi Andre Luiz,to miejsce w którym przebywają dusze,które wyrzekły się dobra- w czasie swego pobytu na ziemi wyrządziły one wiecej złą niz dobra.Nie znaczy to jednak,jak mówi Andre,że są one skazane na wieczny pobyt w Umbralu-zależy to od tego,na ile zrezygnują ze swej zatwardziałości i wyrażą chęć przejścia na stronę dobra.
W filmie "Nosso Lar"widzimy chwilę,gdy załamany Andre wzywa na pomoc Boga- i pomoc otrzymuje.
Zgodnie z prawem wolnej woli nikt silą nie zmusza duchy niższego rzedu do rezygnacji ze zła-one same muszą tego chcieć.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Postautor: Nikita » 01 sty 2012, 18:29

Fajnie, ze w zaswiatach przychodzi Bog z pomoca...bo tutaj jak sie Go wola to najczesciej milczenie.... :(
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Postautor: Voldo » 01 sty 2012, 19:16

Nikita pisze:bo tutaj jak sie Go wola to najczesciej milczenie....

Nie wiesz tego tak naprawdę.
To, że płacimy za swoje błędy w poprzednich wcieleniach i wykonujemy próby nie oznacza tego, że Bóg nas opuścił.
Myślę, że Bóg nam ciągle pomaga. Tylko my wszyscy po prostu jesteśmy zbyt ograniczeni, żeby to dostrzec.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Postautor: atalia » 01 sty 2012, 20:12

Nie mozemy zapominać o tym,że życie ziemskie to nasze indywidualne wybory-ciężkie próby,które nas tu spotykają zostały wybrane przez nas samych w celu wzniesienia nas na wyzszy poziom rozwoju duchowego,w celu oczyszczenia i wyszlifowania naszych wewnętrznych diamentów.
Gdy w godzinie próby rozpaczliwie wzywamy Boga,ten zdaje spoglądać na nas z usmiechem,mówiąc"Pamiętaj,ze sam/a tego chciałeś/aś."
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Mam pytanie dotyczące duszy po smierci...

Postautor: Pablo diaz » 13 lut 2019, 17:40

Duch Ramatis o losie dusz po dezinkarnacji :

Czy mógłbyś wyjaśnić niektóre szczegóły oczyszczania ciała duchowego (perispiritu) w miejscach pozagrobowych ?

Kiedy duch nie jest w stanie oczyścić całej trującej zawartości zawartej w peryspirycie podczas jednej fizycznej egzystencji,po drugiej stronie obudzi się w przeciążony gęstym i wrogim pierwotnym magnetyzmem.W takim przypadku ze względu na ,,prawo specyficznych wag,,spadnie w bagniste sfery astralne,czyli w ukrytym zbiorniku instynktownych sił odpowiedzialnych za życie zwierząt.
Po przyciągnięciu do tych bagien (niższego astralu)w którym nadal dominują podstawowe twórcze energie zwierzęcego ciała,obowiązkowo będzie musiał poddać się leczeniu z absorpcyjnego szlamu.chociaż ten proces będzie bolesny,niewygodny i obrzydliwy.
Za pomocą tej żrącej terapii ,chłonnego astralinowego błota duch powoli uwolni się od wymówek,plam,trucizn i ,,strupów fluidycznych,,które urodziły się w powłoce perispiritualnej z powodu ,,grzesznych,, czynów w życiu.
Chociaż duch dużo będzie cierpiał w astralnych bagnach to uwolni go to z trujących ładunków nagromadzonych na Ziemi,jak również jego chora psychika po bolesnym bólu obudzi się i naprawi, by żyć przyszłe egzystencje bardziej edukacyjnie i w mniej zwierzęcy sposób.
Zarówno Ziemia jak i świat astralny,który ją otacza i przenika wszystkimi środkami są scenariuszem duchowego odkupienia chorych duchów,aby pozbyć się niezdrowego bagażu stworzonego przez ich grzeszną nieostrożność.

Czy mógłbyś wymienić stany ,,grzeszne,, odpowiedzialne za pobudzenie pierwotnych i szkodliwych energii,przez które następnie choruje człowiek jako wynik reakcji perispiritu odbijającego się w ciele?

Są to postawy i stany mentalne ,,antyewangeliczne,, zwane ,,grzechami,,zgodnie z tradycją katolicką lub protestancką.Jako główne zacytujemy:duma,chciwość,zazdrość,próżność,pycha, oszczerstwa,nienawiść,zemsta,pożądanie,gniew,nietolerancja i hipokryzja;lub gorycz,smutek, urażona miłość własna,fanatyzm religijny,bezczynność,arogancja,samolubstwo,przebiegłość,
duchowa niewiara,jak również konsekwencje niegodziwych namiętności i złych nałogów.

Czy ta psychiczna i toksyczna pozostałość w człowieku,która następnie przywiera do perispiritu jest ciężarem wynikającym z ,,grzechów,, popełnionych w obecnym istnieniu,czy jest to chorobliwe dziedzictwo z poprzedniego wcielenia?

Szkodliwy ładunek fluidyczny przylegający do perispiritu,zarówno jest konsekwencją obecnego istnienia,jak również wynika ze szkodliwego dziedzictwa,którego duch nie mógł całkowicie wyeliminować egzystując w poprzednich wcieleniach,jak również pozbyć się kiedy okresowo przebywał w niskim astralu.
Gdyby wasi lekarze byli jasnowidzami,potrafiliby penetrować psychiczną intymność człowieka i upewnić się,że obecność tych fluidów,które wzbudzane przez ostre lub nieuzasadnione emocje mogą spowodować fatalne konsekwencje.

Duch Ramatis z książki ,,Mediunidade de Cura,,(Mediumizm uzdrawiania)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości