Czy Wy też czujecie się wyalienowani z tłumu?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Czy Wy też czujecie się wyalienowani z tłumu?

Postautor: Siewiczpl » 11 lut 2022, 23:19

Xsenia pisze:
Nikita pisze:Xsenia w jakim sensie sie zmienia na zle? Masz na mysli pandemie czy ogolnie?

Wiosna arabska, napady Izraelczyków na Palestyńczyków, zakusy Putina na Ukrainę, Brexit, uchodźcy z Afryki, oszustwa na wnuczka, na policjanta, pokazy "garnków" tylko dla starszych naiwnych osób, oszustwa na Inpost, na rachunki prądu czy gazu, oszustwa podszywające się za Allegro, OLX czy inne platformy, propaganda, rządza władzy PIS i niszczenie kraju, zmiany w prawie podejmowane w nocy z dnia na dzień, przez co wychodzą buble, Pegasus, niszczenie ludzi przez władzę (patrz chłopak który wjechał w panią Szydło), podwyżki wszystkiego, inflacja.... mam dalej wymieniać? Pandemia z tego wszystkiego to mały pikuś. W następnych latach więcej ludzi umrze przez głupie decyzje rządzących, podwyżki i inflację niż przez pandemię.
Od jakiegoś czasu czytam, słucham i oglądam tylko złe rzeczy, które dzieją się na Ziemi i zastanawiam się co się do k.. n... dzieje z tym światem??? :evil: :evil: Za długo nie było wojny totalnej?? Naprawdę trzeba wytrzebić Ziemię z ludzkości?? Nie można żyć w pokoju?? Spokój i względny dobrobyt mierżą ludzi władzy? Na litość, jaki my świat zostawiamy dzieciom????

agnieszkag pisze:Nie wiem ile masz lat, ja 40 plus.

Nie wstydzę się własnego wieku :D 43 lata w kwietniu skończę 44. I nie wstydzę się zmarszczek, nadmiaru ciała, okularów, czy innych "przywar" ciała. A jak komuś się nie podobam to jego problem nie mój :D

agnieszkag pisze:Wszyscy byliśmy z blokowisk.
Szukaliśmy prawdy w życiu, czegoś wyjątkowego.
Strzyglismy się na Irokeza, robiliśmy korale z makaronu.
Przerabialiśmy ciuchy że szmatexu na wyjątkowe.
Godzinami dyskutowaliśmy o Stachurze i Jimie Morrisonie.
Liczyła się wyjątkowość.

HA ZNAM TO :D

Ja też was pozdrawiam i ściskam mocno.
Ostatnio coraz częściej myślę o rezygnacji z telewizora. Może choć trochę odcięłabym sie od złych wiadomości.....


Z tv jest tak że ludzie boją się że coś ich ominie, błednie zakłądaja żejest to ich okno na swiat. Ja mam tv ale tylko do konsoli i do kanałów sportowych i czasem jakieś przyrodnicze. Zadnych lewackich, pisowskich i innych newsow. To wszystko żyje na negatywnych emocjach by mielić cały czas ten stan świadomości by oglądalność była.
A dla ciekawostki dodam żę pomyślcie dlaczego tyle jest programów z serii, dlaczego ja?,trudne sprawy itp. Właśnie by brylować na negatywizmie.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Czy Wy też czujecie się wyalienowani z tłumu?

Postautor: agnieszkag » 12 lut 2022, 07:28

Xseniu

To prawda, że z tv płyną przeważnie same toksyczne i potworne newsy.Wojny, przemoc , a do tego jeszcze przez ostatnie 2 lata covid 19 i sytuacja pandemiczna non stop.
Polecam pomysł z wyrzuceniem telewizora xd

Ja nie mam telewizora od 14 lat i nie chcę mieć.
Możesz słuchać muzyki czegoś o świecie dowiesz się z Internetu, oczywiście jak Ci przyjdzie ochota.
Twoja głowa nie będzie bombardowana.

X
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Czy Wy też czujecie się wyalienowani z tłumu?

Postautor: Nikita » 12 lut 2022, 10:35

TV juz od lat nie ogladam. Mamy telewizor w domu bo maz oglada ale ja nie ogladam. Czasem jakis fajny program na ARTE, to jest taki niemiecko francuski program , zawiera duzo filmow kulturalnych i przyrodniczych. TV to za duzo informacji na raz i duzo smieciowych informacji. Dlatego nie ogladam i dobrze mi z tym.
A co do stanu swiata , to moim zdaniem swiat zawsze byl niedobry. Wojny, epidemie, korupcja, pycha, zlodziejstwo i niesprawiedliwosc to sa nasze ludzkie nieszczescia. I to nam towarzyszy od zarania dziejow. Gorzej powiem...im glebiej w przeszlosc tym ludzie musieli ciezej pracowac i byli okrutniejsi. Obecnie problemem jest duze zanieczyszczenie naszej Ziemi , no i ten wszechobecny pospiech i stres. Takze materializm. Ale z drugiej strony coraz wiecej ludzi budzi sie do ekologii, do zwracania uwagi na zdrowie i co sie je..coraz wiecej ludzi szuka Boga i sensu zycia. I ten swiat mimo, ze jest jaki jest powoli zmierza ku lepszemu. Bo ewolucja postepuje naprzod.
Oczywwiscie, ze obecnie nie jest dobrze...kazdy z nas to odczuwa...szczegolnie wrazliwi ludzie. Ciagle jeszcze jest to swiat odkupienia win i oczyszczenia.
Mnie zycie nie glaszcze i czasmai tez mam dosc. Ale coz zrobic...trzeba to zycie przezyc i staram sie aby sie czegos nauczyc od zycia. Aby bylo lepiej...niestety nie zawsze jest lepiej...No ale narazie sie jeszcze nie poddaje.. ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości