Co się opłaca

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Co się opłaca

Postautor: agnieszkag » 07 lut 2022, 12:51

Danuto

Teraz rozumiem.
Zgadzam sie z Toba.
Nie powinno sie nigdy rozpatrywac dobra w kategoriach czy nam sie oplaca, tylko dzialac odruchowo.
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Co się opłaca

Postautor: Krzysiek13 » 07 lut 2022, 15:59

Nikita pisze:Czy oplaca sie byc dobrym czy zlym? Co sie bardziej oplaca?
Moim zdaniem w krotkiej perspektywie oplaca sei byc zlym...a w dluzszej perspektywie oplaca sie byc dobrym...A inne pytanie: Czy warto byc zlym? I moja odpowiedz: nie warto. A co Wy o tym myslicie?


NIKITO - BĄDŹ SOBĄ ! JESTEŚ WIELKA ! BĄDŹ SOBĄ !
Krzysiek13
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2020, 14:58

Re: Co się opłaca

Postautor: Nikita » 07 lut 2022, 16:26

Agnieszko tak na pozor sie wydaje, ze zlym sie w zyciu powodzi a dobrzy cierpia...ale to nie zawsze jest prawda. Spotykam w zyciu ludzi zlych, ktorzy cierpia ale miotaja sie i wpadaja w coraz wieksze bagno . A zarazem znam ludzi dobrych, ktorzy sa szczesliwi.
My jestesmy na takim etapie oczyszczania. Nie znaczy ze jestesmy zli. Nie...jestesmy i troche zli i dobrzy...w kazdym razie na naszym etapie jeszcze ciagle popelniamy bledy ale nasza dusza oczyszcza sie z poprzednich wcielen i dlatego tak duzo na nas spada.
W kazdym razie nawet jak sie oplaca na jakis czas byc zlym to na pewno nie warto byc zlym. A wiecej ..im bardziej dusza rozwinieta to ona juz nie potrafi czynic zla. Bo juz nie chce. Wybiera swiadomie dobro.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co się opłaca

Postautor: Nikita » 07 lut 2022, 16:28

Krzysiek... :D Ja jestem jeszcze na bardzo niedoskonalym etapie zycia... :) Pozdrawiam Cie :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co się opłaca

Postautor: Krzysiek13 » 07 lut 2022, 16:30

Nikita pisze:Krzysiek... :D Ja jestem jeszcze na bardzo niedoskonalym etapie zycia... :) Pozdrawiam Cie :D
To ja klękam Przed Tobą i wybacz Mi !
Krzysiek13
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2020, 14:58

Re: Co się opłaca

Postautor: Nikita » 07 lut 2022, 16:33

Hej Krzysiek nie klekaj...jestesmy wszyscy tacy sami...wszyscy jedziemy na tym samym wozku... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co się opłaca

Postautor: Krzysiek13 » 07 lut 2022, 16:46

Nikita pisze:Hej Krzysiek nie klekaj...jestesmy wszyscy tacy sami...wszyscy jedziemy na tym samym wozku... :D

NIE ! Wy Jesteście Światłem ! Ty Jesteś Światłem ! a realia są odmienne i rozkazy które już wydano ! Walcz !
Krzysiek13
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2020, 14:58

Re: Co się opłaca

Postautor: agnieszkag » 07 lut 2022, 19:46

Nikito kochana.
Jak zwykle ujęłas sprawę najpiękniej jak można.
Każdy z nas ma coś za uszami.
Każdy popełnił wiele głupich rzeczy, złych rzeczy.
Nikt nie jest święty.
Ja codzień przepraszam Boga bo zrobiłam wiele złych rzeczy w przeszłości.
Proszę o wybaczenie.
Ale po przemyśleniach życia, godzinach w medytacji , chce już tylko czynić dobro.
Opłaca się czy nie opłaca, nie wiem.
Tego dowiecie się Państwo w następnym odcinku .
Xd
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Co się opłaca

Postautor: danut » 07 lut 2022, 20:21

Krzysiek13 pisze:.....
a realia są odmienne i rozkazy które już wydano ! Walcz !


Przyszło Ci pewno stanąć wobec trudnych realiów życia, ale nie dobrze jest im poddawać się i pozwalać na swój upadek. Zawsze można powstać, przyjąć je na klatę i odpowiednio się z nimi zmierzyć, nie wydano żadnych rozkazów, bo masz wolną wolę. Wciąż zaprzeczam stanowiskom trzymania się dogmatów i podporządkowywaniu się im, kiedy tak naprawdę nie są one wcale zgodne z naszą wiarą, ani z tym co naprawdę czujesz. W tworzeniu rzeczywistości tu i teraz bierzesz swój czynny udział, dajesz jej swój głos, a ona odpowiada odpowiednio do kierunku, w który Ty zmierzasz.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Co się opłaca

Postautor: fruwla » 07 lut 2022, 22:12

Nikita pisze:..im bardziej dusza rozwinieta to ona juz nie potrafi czynic zla. Bo juz nie chce. Wybiera swiadomie dobro.


Nikita , :) super to ujelas.
Chyba rzeczywiscie tak jest....
Piszesz, ze : " spotykam w zyciu ludzi zlych " - czy moglabys opowiedziec, na czym polega to ich zlo ?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości