Co się opłaca

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Co się opłaca

Postautor: Xsenia » 07 lut 2022, 22:22

Według mnie dobro zawsze się opłaca. A czy odda ci na tym czy tamtym świecie, to co za różnica?? :D
?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co się opłaca

Postautor: Nikita » 08 lut 2022, 15:07

Fruwla dla mnie ludzie zli to tacy co sa toksyczni dla otoczenia, tacy, ktorzy powoduja, ze ktos obok jest nieszczesliwy. Sa tacy...mam takich w pracy i naokolo. Ludzie czesto sa zli bo sa niedojrzali albo glupi ale sa tez tacy, ktorzy poprostu lubia sie popastwic nad innymi. Nie wiem z czego to wynika...W kazdym razie ja nie chce czynic zla. To jest zawsze wewnetrzna walka co wybrac, ktora droga pojsc, jak postapic. I chyba w naszym swiecie latwiej jest byc zlym niz dobrym. A wiekszosc z nas uczy sie rozrozniac dobro od zla wlasnie poprzez cierpienie.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co się opłaca

Postautor: Siewiczpl » 08 lut 2022, 21:50

Widziałem wszystkie sprawy które się mają, i wszystko to jest marność i gonitwa za wiatrem.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Co się opłaca

Postautor: fruwla » 09 lut 2022, 15:38

Nikita pisze:Fruwla dla mnie ludzie zli to tacy co sa toksyczni dla otoczenia, tacy, ktorzy powoduja, ze ktos obok jest nieszczesliwy. Sa tacy...mam takich w pracy i naokolo. Ludzie czesto sa zli bo sa niedojrzali albo glupi ale sa tez tacy, ktorzy poprostu lubia sie popastwic nad innymi. Nie wiem z czego to wynika...


Wynika to w glownej mierze z zaburzen osobowosci :| ktore wlasnie tak sie objawiaja tzn. m.i. poprzez pastwienie sie nad innymi .
Niski prog sterowania emocjami - agresywna impulsywnosc, postawa roszczeniowa, brak szacunku do czegokolwiek, brak empatii ,wybujaly egocentryzm, pielegnowane uczucie zemsty, zawisc ,patologiczne klamstwo ....
To mniej wiecej podstawowe komponenty toksycznych zachowan.
Problem w tym, ze te osoby mysla o sobie innymi kategoriami, niz mysla o nich inni. :!:
Jak by nie bylo, sa przeciez sprytniejsi, bardziej wyrachowani, bardziej bezwzgleni , nie jakies tam ciamajdy, wrazliwcy ....itd
Ja mam na to wszystko, moja wlasna teorie.
Ale o tym kiedys.
Pozdrawiam Cie Nikita dobry duszku :D
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Co się opłaca

Postautor: agnieszkag » 09 lut 2022, 15:44

Fruwlo moja

Bardzo jestem ciekawa jaka masz teorie.
Napisz,nie daj sie prosic.
Przytulam
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Co się opłaca

Postautor: fruwla » 10 lut 2022, 11:56

Naukowo stwierdzone jest dziedziczenie genetyczne, wplyw wychowania i srodowiska, wzorce kulturowe, w skrajnych przypadkach np.psychopatia- anomalia w mozgu.
Jako, ze jestesmy na forum spirytystycznym, wiemy wiecej.
Moja teoria, nie jest przeze mnie wymyslona ani to nic nowego, jest jedynie poszerzona o rzeczy o ktorych zdecydowalam jednak tu nie pisac, poniewaz uderzyloby to w osoby poranione.
Takich poranionych osob, zaglada tu na forum cale mnostwo, a moja teoria niestety nie bylaby dla nikogo balsamem....
Tez przytulam swietlista duszko :)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Co się opłaca

Postautor: Xsenia » 11 lut 2022, 00:33

Dlatego aby radzić sobie z toksycznymi osobami polecam przeczytać książkę Susan Forward "Toksyczni rodzice". Gdyby nie ta książka już dziś najprawdopodobniej nie byłoby mnie na świecie. Ona wręcz uratowała mi życie, bo nauczyłam się z niej jak reagować na toksycznych teściów. Teściowie zniszczyli prawie całą MNIE, całe moja JA. A dzięki tej książce nauczyłam się mówić NIE na krzywdzenie mnie. Nauczyłam się walczyć o siebie i swoją rodzinę. Nauczyłam się stawiać granice. I zbudowałam się na nowo. A łatwo nie było, bo pozostały tylko zgliszcza.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co się opłaca

Postautor: Nikita » 11 lut 2022, 17:01

MIeszkacie blisko siebie Xsenia z tesciami?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co się opłaca

Postautor: Xsenia » 11 lut 2022, 22:34

Mieszkaliśmy jakieś 25minut piechotą, niecałe 10 minut autem. Ale w 2009 moja teściowa zmarła, a teść w tym samym roku obraził sie śmiertelnie i zerwał z nami kontakty. I tylko to uratowało moje małżeństwo.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co się opłaca

Postautor: Nikita » 12 lut 2022, 10:40

To i lepiej dla Was.. Czasem lepiej jest zerwac kontakty z toksycznymi ludzmi.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości