UMBRAL - szukam informacji.

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: fruwla » 12 maja 2021, 16:14

:shock: jesli ktos- cos wie, na temat umbralu, bede wdzieczna za kazda wskazowke :D
pozdrawiam
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: danut » 12 maja 2021, 16:32

Nie ma w artykule o Polsce, a taka sieć podziemnych tuneli występuje w dobrze mi znanych Beskidach. Umbral=podziemne królestwo. Sprawa jest nierozwiązana, ale w prastarym miejscu wydobywają się ze skalistej ziemi dziwne smierdzące gazy a miejsce od dawna nazwano Piekłem. Trzeba by było poszukać prac dok. Pająka, by cudzego nie chwalić , a swoje poznać. https://www.tygodnikprzeglad.pl/bramy-d ... go-swiata/
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: fruwla » 12 maja 2021, 16:54

danut pisze:Nie ma w artykule o Polsce, a taka sieć podziemnych tuneli występuje w dobrze mi znanych Beskidach. Umbral=podziemne królestwo. Sprawa jest nierozwiązana, ale w prastarym miejscu wydobywają się ze skalistej ziemi dziwne smierdzące gazy a miejsce od dawna nazwano Piekłem. Trzeba by było poszukać prac dok. Pająka, by cudzego nie chwalić , a swoje poznać. https://www.tygodnikprzeglad.pl/bramy-d ... go-swiata/

Danut, jestes niesamowita, niezawodna i szybsza od blyskawicy :D
Stokrotne dzieki :D
Zaraz biore sie do czytania pracy dok. Pajaka, a wieczorem cos od siebie napisze.
Pozdrawiam Cie serdecznie !
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: fruwla » 12 maja 2021, 19:45

danut pisze: Umbral=podziemne królestwo. Sprawa jest nierozwiązana

Wedlug artykulu, przpuszczen i naukowych interpretacji, wszystko wskazuje na to, ze podziemne tunele byly miejscami kultowymi i sakralnymi.
Byc moze byly komnatami dusz.
Wierzono, ze dusze spedzaly tam osobliwy czas-nieczas od smierci do zmartwychwstania i sadu ostatecznego.
Dlatego ludzie wykuwali tunele , aby dusze zmarlych w oczekiwaniu na sad ostateczny, nie musialy blakac sie po smierci i niepokoic zywych.
W XII wieku wyksztalcila sie teoria czys'c'ca - ktorego ogien oczyszczal pokutujacych grzesznikow mniejszych.
++++
Szukam informacji o umbralu, poniewaz moja przyjaciolka twierdzi ze przebywala tam krotki czas, we snie, w pierwsza noc po naglej operacji.
Dokladnie mi to miejsce opisala. A wiedziala gdzie sie znajduje, bo slyszala i zapamietala slowo "umbral", ktorego wczesniej nie znala.
Mowila mi tez, ze byla bardzo zaskoczona, ze znalazla sie w tym brzydkim miejscu , ona, taki dobry, bogobojny czlowiek !!!
W tym snie, byla swiadoma, ze bladzi miedzy czysccem a pieklem.
Czyjes przebiegle rece, (bo wykorzystywaly fakt, ze byla ona oslabiona) chwytaly jej nogi i ubranie, po to by wciagnac ja do glebokiej , niezmierzonej czelusci, ktora zobaczyla spogladajac pod nogi.
Na szczescie im sie to nie udalo .
Jej sen byl bardzo osobliwy i pouczajacy. :shock:
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: danut » 12 maja 2021, 20:13

Dowiedziałam się, że niestety wyczyszczono internet z koncepcjami dr Jana Pająka( ciekawe w czym komu przeszkadzały?), jednak są one dla mnie interesujące, chociaż moja filozofia życia jest jeszcze inna. Pracował w moim terenie, ale tych prac już nie umiem znaleźć.
http://percepcja44.cba.pl/totalizm.html
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: tadyszka » 12 maja 2021, 21:26

no wlasnie bogobojnosc oznacza wiare w sad ostateczny. umysl wytworzyl wlasne pieklo, jezeli tego oczekujemy. Dusza pozostaje przy wlasnej wersji piekla dopoki nie uswiadomi sobie ze to jest iluzja.

Na tym mysle polega umbral, na zamknieciu sie ( nie fizycznym , odbywa sie to pomiedzy wymiarami) duszy. Jak dusza przepracuje swoje wnioski nad wcieleniem i uswiadomi sobie ze sama stworzyla cala ta czasoprzetrzen i ze to jest ich wlasny wytwor piekla , wizja ta traci sens, i dusza podoza tam gdzie ma sie udac .
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: danut » 12 maja 2021, 22:51

Nie ma to nic wspólnego z wyobraźnią i tworzeniem sobie piekła, nie ma też nic wspólnego z piekłem religii chrześcijańskiej, ani myślami pojawiającymi się w głowie. Nie z tym w co uwierzył, tylko jakim rzeczywiście człowiekiem jest. Hades, Tartar, Umbral - krainy umarłych, krainy podziemne, które mają tę samą podstawę wierzeń co i w Piekło. Tę samą podstawę co i przejście na drugą stronę przez paszczę dwugłowego węża u Majów. Nic się nie zmienia od prawieków. Są więc doświadczenia, które muszą bezustannie nadawać ludziom wiary w takie miejsca. Energia moralna i energia uczuć daje z odpowiednimi sobie polami nasiąkniętymi odpowiednią sobie energią połączenie i nie oszuka się tego Systemu. Oczywiście sam obraz tworzy nam się na sposób selekcjonowania i rozpoznawania przez swoje pojmowanie informacji( taki osobisty komputer). Robimy to cały czas i w taki sam sposób ukazuje nam się ta nasza rzeczywistość, którą odbieramy na sposób idealnie fizyczny, a która też taką nie jest, nie jest żadną budowlą, teatrem a my żadnymi kukiełkami na jego scenie. Dok. Pająk wpadał na różne pomysły technologiczne w odniesieniu do sprawy, chciał tym sposobem dotrzeć do głębszej rzeczywistości nas samych( telepatia, telekineza, pole magnetyczne( tu odpowiednie skały :) , grawitacja, bo jej całość to nie jest tylko to ciało i ten mózg. Tunele podziemne skupiane są wokół klasztorów, związane są z wierzeniami celtyckimi i innymi bardzo starymi, gdzie w jaskiniach odbywały się jakieś rytuały, dziwne jest wybieranie potem tych samym miejsc i zmienianie im nazw, pogramianie pogaństwa i diabła i uświęcanie niby takiego miejsca budową klasztoru w nich, "bo niby diabeł chciał rzucić głazem w klasztor". Czy wydobywające się z takiego akurat środowiska "piekielnych podziemnych gazów" powodowało halucynacje, czy też istotnie znano jakiś sposób komunikowania się ze światem równoległym- oto jest pytanie! A bramami do tych światów mogą być "kosmiczne czarne dziury".( odchłań?) Tylko ten świat równoległy nie jest jednakowym miejscem dla wszystkich jest odpowiednim obrazem dla odpowiedniej sobie duszy i on istnieje. Oczywiście nie znajduje się on pod ziemią, ale istotnie może tam znaleziony został jakiś węzeł komunikacyjny z nimi. Skąd wiemy jak daleko posunie się nauka w bliskiej przyszłości, czy nie rozwiąże ona problemu materii, przestrzeni i czasu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: Nikita » 17 sty 2022, 17:55

Moja znajoma opowiadala, ze po smierci jej ojca ona bardzo mocno rozpaczala. Pewnej nocy miala sen..jej ojciec stal w jakiejs kolejce w miejscu ciemnym, nieprzyjemnym i prosil ja aby przestala tak rozpaczac aby pozwolila mu odejsc dalszee w lepsze miejsce bo jej rozpaczlliwa histeria po smierci ojca trzymala go w tej ciemnej dolinie. I to mogl byc Umbral.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: UMBRAL - szukam informacji.

Postautor: danut » 27 sty 2022, 15:43

Witaj fruwlo! Istotnie trzeba pociągnąć ten temat zwłaszcza, że dużo osób z tego forum uważa, że ma kontakty, nie tak jak ja piszę i pojmuję, że ze Swoją Nadświadomością, z jej Źródłem, zmarłymi którzy wciąż żyją przenikając kosmos, czas i przestrzeń tak samo jak my, którzy tu nadal funkcjonujemy, bo rozpoznałam jak tworzy się rzeczywistość, ale z Istotami używającymi nas jak kukiełek do swojej gry, w której profity mają dostawać tylko te z nich, które ich poleceń słuchają i wykonują zlecone im przez Nich misje w tym świecie mające na celu rozsławiać ich i rozsiewać pogłoski o Ich istnieniu, byśmy poczuli ich władzę nad sobą i przed nią strach :). Dostrzegam jakie to misje i czemu służą. ;) Zaczęłam od kolebki i od starożytnych wierzeń, jak dobrze poczytasz te wszystkie wskazówki to odkryjesz w nich i te o Umbralu. Te wszystkie wcześniejsze ostatnie moje posty w innych tematach są podłożem do tego rozważania, odczytasz to wyłapiesz to, że teraz napiszę do nich ciąg dalszy. Zatem Kraina Podziemi. A kto to wie, czy nie istnieje? Te UFO mogą wcale nie przylatywać z Nieba a wyfruwać ze swojej dziury. Ten Wąż widnieje już na artefaktach starożytnych i wygląda na istotę świadomą, ma ludzką twarz. Był przy jakiejś istocie ludzkiej, która tu skądś się pojawiła próbując przejąć władzę nad istotami na tej Ziemi. Co się wydarzyło, że musieli razem gdzieś się skryć - wojny, atak na tubylców przeprowadzony przez tych bogów, ślady uderzania w nich nietypową na tamte czasy bronią? Dlaczego to tak od wieków trwa i nic się nie rozjaśnia ludziom w tym temacie? Czy Oni mają tu nadal swoje "roboty szpiegowskie", sondy naturalne w postaci potomków od stworzonych pierwszych postaci Adama i Ewy, przez które inni naturalni na tej Ziemi są wciąż zniewalani? Bo jak można tego zniewalania nie dostrzec? A kto się może najlepiej schronić pod ziemią, jak nie wąż :D i ukryć tam komputer dotąd działający i fałszujący prawdziwą rzeczywistość?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości