Drzemka

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Drzemka

Postautor: jario » 08 lis 2020, 10:47

Septembergirl05 pisze:Witam . Jestem autorka tematu. Po kilku miesiącach znów stało się to samo . W moim przypadku podejrzewam kogoś , kto złe mi życzy . Zmora , paraliż , jakkolwiek to nazwać dotknęła mnie w ciągu tygodnia dwa razy ! Za pierwszym razem moja drzemka trwała 1,5 godz i kiedy już chciałam się wybudzić , spojrzałam na zegar ( motyw zegara jest u mnie zawsze ) , była godzina 16:55. Miałam wrażenie , ze ktoś podnosi kołdrę , chce ja odkryć , potem ktoś , coś trzymało mnie za nadgarstki . Siła tego czegoś nie była tak duża , jak miało to miejsce poprzednio i o godz 17 już się wybudzilam . Za drugim razem ktoś lub coś uderzyło mnie w głowę , nie mocno , raczej takie kłapnięcie w głowę . Próbowało mnie tez znów przycisnąć do łóżka , ale udało mi się wybudzić . Czy jest jakikolwiek sposób na to , żeby jakoś się obronić przed tym czymś ? Bądź przed zlorzeczeniem innych osób ? Za każdym razem boje się , ze nie uda mi się wyrwać . Byłabym wdzięczna za pomoc . Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie .



Witaj , w mojej ocenie jest pewne male prawdopodobienstwo ze to moze byc jakas inna energia.Jednak analizujac to co opisujesz wnioskowalbym jednak z duzo wiekszym prawdopodobienstwem ze moga byc to hipnagogi czyli omamy hipnogogiczne ktore tworzy twoj mozg.Wystepuja one w polsnie ,miedzy jawa a snem,podczas zasypiania lub wybudzania i sa czesto powiazane z paralizem sennym.To taki pewien stan kiedy twoje cialo spi a swiadomosc jest wybudzona.To zjawisko jest bardzo znane wsrod znawcow OOBE i dosc powszechne.Mozna powiedziec w pewnym sensie ze to taki standardowy test twojego mozgu na sprawdzenie czy twoja swiadomosc moze opuscic cialo.Jezeli bedziesz przekonana i wierzyla ze nic ci nie grozi ,wyeliminujesz strach i w pewnym sensie to zlekcewazysz to najczesciej te wytworzone sytuacje natychmiast ustana.Mozesz powiedziec temu komus ze sie go nie boisz i ze wiesz ze nic ci nie moze i nie ma prawa zrobic ale musisz na prawde w to wierzyc i miec przekonanie.Mozesz oczywiscie w tym przypadku zastosowac kamienie,modlitwe(ojcze nasz dziala najczesciej jak przycisk alarmowy jezeli chodzi o byty jezeli nie znasz innych sposobow)amulety itp ale jezeli chodzi o hipnagogi ,chodzi tu o twoje przekonanie i wiare ze to tylko twoja kreacja umyslu.W przypadku tym moze zadzialac wszystko co sprawi ze uwierzysz ze to dziala.
Natomiast jezeli chodzi o byty to trochy inny temat ale i w tym przypadku przytocze ci pewna sentencje jednego madrego czlowieka ktory powtarza:"miejcie wiecej zaufania do swiatla niz strachu przed ciemnoscia"i mysle ze warto sie tym kierowac.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Drzemka

Postautor: ronald73 » 08 lis 2020, 11:35

tadyszka pisze: proszę wybacz mi. Mamy wiele nierozwiązanych problemów z wcześniejszych wcieleń. Sa dusze które jeszcze nie inkarnowaly nienawidzą nas i chcą nas zniszczyć przez to ze my ich kiedyś skrzywdziliśmy.


Skąd masz pewność? Czy znasz wszystkie Twoje poprzednie wcielenie na tyle dokładnie że pamiętasz co zrobiłaś i co inni zrobili?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Drzemka

Postautor: tadyszka » 10 lis 2020, 08:07

nie muszę tego wiedzieć dokładnie.
Jednak rozwój wymaga popełniania błędów. Właśnie Blad jest naszym arcymistrzem w rozwoju... I wiem logicznie ze te błędy popełniam, w tym życiu , w wcześniejszych również. Akceptując taka kolej rzeczy rozwijamy sie bez podkładania sobie kłód pod nogi
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Drzemka

Postautor: Septembergirl05 » 15 lut 2022, 01:20

odnowa2 pisze:
Septembergirl05 pisze:Witam . Jestem autorka tematu. Po kilku miesiącach znów stało się to samo . W moim przypadku podejrzewam kogoś , kto złe mi życzy . Zmora , paraliż , jakkolwiek to nazwać dotknęła mnie w ciągu tygodnia dwa razy ! Za pierwszym razem moja drzemka trwała 1,5 godz i kiedy już chciałam się wybudzić , spojrzałam na zegar ( motyw zegara jest u mnie zawsze ) , była godzina 16:55. Miałam wrażenie , ze ktoś podnosi kołdrę , chce ja odkryć , potem ktoś , coś trzymało mnie za nadgarstki . Siła tego czegoś nie była tak duża , jak miało to miejsce poprzednio i o godz 17 już się wybudzilam . Za drugim razem ktoś lub coś uderzyło mnie w głowę , nie mocno , raczej takie kłapnięcie w głowę . Próbowało mnie tez znów przycisnąć do łóżka , ale udało mi się wybudzić . Czy jest jakikolwiek sposób na to , żeby jakoś się obronić przed tym czymś ? Bądź przed zlorzeczeniem innych osób ? Za każdym razem boje się , ze nie uda mi się wyrwać . Byłabym wdzięczna za pomoc . Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie .

Tam gdzie spirytyzm nie może, ezoterykę pośle :D
Zaopatrz się w następujące kamienie (mogą być małe):
Turmalin Czarny
Obsydian Czarny
Kwarc dymny
Ametyst
Kryształ górski
Herkimer
Umieść je w pokoju, ewentualnie noś jakiś kamyk przy sobie.


Witam , jestem autorka postu o drzemce . Zakupiłam ametyst i nie wiem czy jest to zasługa tego kamienia , czy zmora , duch , byt po prostu odpuścił , ale odeszło to ode mnie . Od tamtego czasu nie zdarzyło się nic takiego .
Bardzo dziekuje za poradę !
Septembergirl05
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:58

Re: Drzemka

Postautor: Nikita » 15 lut 2022, 18:29

Pewne rytualy i talizmany poprostu dzialaja...madrosc ludowa zawsze z tego korzystala... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Drzemka

Postautor: fruwla » 16 lut 2022, 15:16

Nikita pisze:Pewne rytualy i talizmany poprostu dzialaja...madrosc ludowa zawsze z tego korzystala... ;)

Bardzo cenie ludowa madrosc, rytualy , obrzedy itd, ale takie rzeczy moga byc niebezpieczne, przede wszystkim dlatego - ze nie zawsze dzialaja. :)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Drzemka

Postautor: Nikita » 21 lut 2022, 16:10

A jednak pewne rzeczy dzialaly i dzialaja... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Drzemka

Postautor: Xsenia » 22 lut 2022, 13:20

Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło. :)
A jeśli coś z "zabobonów, wierzeń, przesadów" działa, to czemu tego nie stosować? :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Drzemka

Postautor: Septembergirl05 » 28 lut 2022, 19:41

Nigdy nie wierzyłam w moc kamieni czy jakieś talizmany , ale od tamtego czasu zaczęłam . Zmora odpuściła , a był czas , ze byłam naprawde przerażona . Podejrzewam , ze to coś przyczepiło się i próbowało zostać ze mną przez moja wrażliwość . Modlitwa , ametyst zdziałały cuda . Polecam ! I dziekije za pomoc wszystkim z tego forum .
Septembergirl05
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:58

Re: Drzemka

Postautor: Xsenia » 28 lut 2022, 23:14

Mój mąż też jest człowiekiem racjonalnym, twardo stąpającym na ziemi. Ale gdy zaczyna sie w mojej rodzinie źle dziać natychmiast mówi "postaw ochronę" :lol:
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości