Manipulacja pogodą

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Manipulacja pogodą

Postautor: tomekqaz » 14 kwie 2020, 20:39

Witam mam czysto teoretyczne pytanie odnośnie wpływania człowieka na pogodę.

Mianowicie czy jest możliwe z punktu widzenia spirytystycznego aby człowiek mógł w pewien choćby minimalny sposób w dobrej intencji wpływać za pomocą swych myśli i siły woli/ducha na pogodę?

Być może brzmi to śmiesznie ale kolejna katastrofa suszy wisi na włosku i wiele ludzkich bytów jest zagrożonych a jestem gotowy złapać się wszystkiego żeby pomóc sobie i innym.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
tomekqaz
 
Posty: 39
Rejestracja: 25 maja 2014, 18:41

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: allithea » 15 kwie 2020, 08:40

Z punktu widzenia spirytyzmu (przede wszystkim klasycznego nurtu) takie zjawiska nie są wykluczone. Z pewnością są bardzo rzadkie i raczej spontaniczne i nieuświadomione, ale są. Może mieć to dwojakie źródło - wynikać z cech indywidualnych danej osoby żywej lub być wspierane przez duchy przy wykorzystaniu medium (tak mi się wydaje).

Susza jest faktem, przerażającym faktem i myślę, że jej skutków jednorazowe sprowadzenie deszczu nie zmieni. Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować zwrócić się o pomoc. Ja osobiście jestem bardzo sceptycznie nastawiona w działalność wszelkiego rodzaju zaklinaczy pogody itd. bo mam odczucie, że choć mogą być niekiedy skuteczni, to jednak nie wiedzą jak działają. Spróbowałabym najpierw modlitwą-medytacją, a jeśli tutaj byłby brak skutków - dopiero szukałabym jakiegoś pośrednika.

Ale najbardziej właściwym działaniem będzie poszukanie choćby doraźnego, ale jednak, faktycznego rozwiązania dla suszy - o ile to możliwe, budowa jakiegoś systemu irygacyjnego w przyszłości. Wieki destrukcji Naszego Domu nie mogły pozostać bez śladu.
Awatar użytkownika
allithea
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 sty 2020, 13:55

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: tomekqaz » 15 kwie 2020, 11:24

Irygacja chwilowo nie wchodzi w grę ze względów ekonomicznych są to koszty idące w setkach tysięcy złotych i mnie jak i większości ludności z moich okolic na to zwyczajnie nie stać.
Interesuje mnie wszelka literatura na temat wpływania człowieka na pogodę za pomocą sił mentalnych oraz czy były w historii osoby które potrafiły dokonywać takich rzeczy.
Ja osobiście słyszałem takie historie jednak działo sie to w czasach już dość odległych i relacje są niezbyt spójne i zagmatwane.


Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
tomekqaz
 
Posty: 39
Rejestracja: 25 maja 2014, 18:41

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: allithea » 15 kwie 2020, 11:53

tomekqaz pisze:Irygacja chwilowo nie wchodzi w grę ze względów ekonomicznych są to koszty idące w setkach tysięcy złotych i mnie jak i większości ludności z moich okolic na to zwyczajnie nie stać.
Interesuje mnie wszelka literatura na temat wpływania człowieka na pogodę za pomocą sił mentalnych oraz czy były w historii osoby które potrafiły dokonywać takich rzeczy.
Ja osobiście słyszałem takie historie jednak działo sie to w czasach już dość odległych i relacje są niezbyt spójne i zagmatwane.


Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka


Moim zdaniem oraz w oparciu między innymi o treść "Księgi Mediów" A. Kardeca, wpływanie na pogodę może mieć miejsce przy udziale medium obdarzonego odpowiednimi właściwościami, które w adekwatnych warunkach będzie potrafiło wywołać zmianę lub skontaktować się z kimś, kto będzie potrafił to uczynić. Takie osoby niegdyś (ale i dziś w niektórych kręgach kulturowych) były nazywane szamanami, czarodziejami itp. Ich wrażliwość i cechy indywidualne ich organizmów, których jeszcze nie potrafimy zbadać, pozwalały i pozwalają dziś na przyczynianie się do zjawisk, które wydają się niemożliwe i sprzeczne z prawami natury, a tak naprawdę stanowią jej emanację, której po prostu jeszcze nie zrozumieliśmy w pełni.

Wskazówką w zrozumieniu działania współczesnych czarodziejów, czyli tak naprawdę mediów o specjalnych właściwościach, tj. metodach komunikacji i oddziaływania na rzeczywistość, będzie na pewno rozdział XIV pt. "Media" w "Księdze Mediów" A. Kardeca. Ja mam akurat wydanie z 2003. W ogóle cała książka wyjaśnia w jaki sposób możliwe jest oddziaływanie na materię (zarówno ożywioną jak i nieożywioną), którego efekt wydaje się z pozoru sprzeczny z prawami natury - w ujęciu spirytystycznym. To, czy ktoś uznaje to za prawdę lub na ile przyznaje im rację jest już jednak osobną sprawą.

Sceptycznie jednak podchodzę do pomysłu, aby ktoś mógł w sobie takie umiejętności obudzić czy wykształcić, a już z pewnością wydaje mi się to mało możliwe w krótkim czasie. Raczej musiałby się zająć tym ktoś, kto ma w podobnych sprawach doświadczenie, ale ja - szczerze przyznam - o takich konkretnych osobach nie słyszałam. Ale też prawdą jest, że nigdy ich nie szukałam.
Awatar użytkownika
allithea
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 sty 2020, 13:55

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: ronald73 » 15 kwie 2020, 12:35

Rolnik modli się o deszczu na jego łąkach bo wysycha. Rolnik sąsiad modli się, bo potrzebuje ładna pogoda na zbiór zboża lub jego agroturystyka. Kto ma kogo posłuchać?
Dobry zbiór czy słaby zbiór itp, w końcu wszystko chodzi o pieniądze. Bóg stworzył pieniądze?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: tomekqaz » 15 kwie 2020, 13:12

Nie są moim celem pieniądze w życiu oraz nie potrzebuje wywodów filozoficznych na ten temat , poszukuje pomocy i wiedzy.

Jesteśmy jak chorzy na raka dla których nie ma już nadziei w medycynie tradycyjnej i szukają nadziei w tej niekonwencjonalnej.


Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
tomekqaz
 
Posty: 39
Rejestracja: 25 maja 2014, 18:41

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: allithea » 16 kwie 2020, 08:48

ronald73 pisze:Rolnik modli się o deszczu na jego łąkach bo wysycha. Rolnik sąsiad modli się, bo potrzebuje ładna pogoda na zbiór zboża lub jego agroturystyka. Kto ma kogo posłuchać?
Dobry zbiór czy słaby zbiór itp, w końcu wszystko chodzi o pieniądze. Bóg stworzył pieniądze?


Myślę, - słuchając i czytając wiadomości - że susza będzie problemem nie tylko dla rolnika mającego łąki, ale też i tego, który prowadzi agroturystykę. Susza to nieurodzaj i wzrost cen. Wzrost cen to ubożenie społeczeństwa. Jeśli ludzie będą musieli wydawać więcej na żywność to nie będzie ich stać na wyjazd na gospodarstwo agroturystyczne. Susza to problem nas wszystkich.
Awatar użytkownika
allithea
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 sty 2020, 13:55

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: Xsenia » 21 maja 2020, 14:07

Potrafię rozgonić deszczowe chmury w ciągu pół godziny. Skuteczność w 95%. Sprowadzam też deszcz. Gdy moi rodzice mieszkali na wsi w miejscu dość suchym z rzadkimi opadami deszczu, za każdym razem gdy do nich przyjeżdżałam lało jak z cebra. Doszło do tego, że dostawałam specjalne zaproszenie od rodziców, gdy susza u nich przeciągała się.
Wiem, że człowiek potrafi wpływać na pogodę. A już na pewno świadomość zbiorowa to potrafi. Nawet teraz po suszy pojawiły się deszcze. I już jest ok. Bo w telewizji zwrócono na to uwagę, pokazano miejsca gdzie suszę wyraźnie widać i zaprogramowano świadomość zbiorową na deszcz.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: tomekqaz » 21 maja 2020, 17:16

Xsenia pisze:Potrafię rozgonić deszczowe chmury w ciągu pół godziny. Skuteczność w 95%. Sprowadzam też deszcz. Gdy moi rodzice mieszkali na wsi w miejscu dość suchym z rzadkimi opadami deszczu, za każdym razem gdy do nich przyjeżdżałam lało jak z cebra. Doszło do tego, że dostawałam specjalne zaproszenie od rodziców, gdy susza u nich przeciągała się.
Wiem, że człowiek potrafi wpływać na pogodę. A już na pewno świadomość zbiorowa to potrafi. Nawet teraz po suszy pojawiły się deszcze. I już jest ok. Bo w telewizji zwrócono na to uwagę, pokazano miejsca gdzie suszę wyraźnie widać i zaprogramowano świadomość zbiorową na deszcz.
Czyli jesteś jedną z tych osób której poszukuję , chciałabyś może udzielić mi lekcji z tej sztuki?
Wydaje mi się że również posiadam w sobie takie właściwości niestety nie umiem w sobie tego obudzić.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
tomekqaz
 
Posty: 39
Rejestracja: 25 maja 2014, 18:41

Re: Manipulacja pogodą

Postautor: Xsenia » 21 maja 2020, 21:54

Ha jak tylko napiszę jak to robię, to natychmiast mnie wyśmiejesz. I każdy rozsądnie myślący postąpił by tak samo. :roll: Ja sama uważam się za rozsądnie myślącą i nigdzie indziej bym się do tej umiejętności nie przyznała. Ale skutki zawsze widzę na niebie.....A najbliżsi nazywają mnie czarownicą i co jakiś czas proszą o korektę pogody. Ehhh życie...
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 31 gości