Aktywny "duszek"

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Aktywny "duszek"

Postautor: BlackAngel1010 » 03 lut 2020, 16:25

Witam. Niektórzy troszkę znają temat mojej osoby ...Ale ... Chciałam zapytać o coś .
Wprowadzę pierw i dojdę do sedna.
A więc od dziecka mam styczność z tematem przewodnim, ale moja wiedza jest nadal nikła .
Od dłuższego czasu , a wlasciwie prawie od zawsze ktoś mi towarzyszy .
Przemykające cienie , śpiewy , dzwięki , muzyka ... Tupanie , chodzenie po schodach , walenie szafkami .... Towarzyszą mi najbardziej wieczorami.
Co ciekawe , gdy odwiedza mnie znajomy - aktywność ta jest czasami zerowa (co nie znaczy,że ja jedna byłam świadkiem tych zdarzeń) , córka nawet raz kogoś widziała.
Ale do czego dążę .
Istota,która ze mną mieszka - kilka razy mi pomogła , ostrzegła, obudziła w momencie zagrożenia. Zwłaszcza wtedy była nadaktywna .
Od jakiegoś czasu znów się nasiliło walenie szafkami, a wczoraj nawet zfruneły mi z hukiem ubrania z półki (nie było możliwe aby same spadły - zwlaszcza spodnie złożone w kostkę i położone na płask) .
Mieszkam w lesie , niedaleko jest cmentarz wojenny ... ale nie sądzę aby ten dom okupowali żołnierze :P .
Do tej pory "lokator" nie sprawiał mi problemów, choć przyznam,że czułam się czasem niezręcznie ...i nadal nie czuję się komfortowa zasypiając, gdy wiem,ze mnie obserwuje z 2go pokoju.
Zastanawiam się też - po co ta manifestacja ...i jak jeszcze może to robić .
Balonik też już był - a właściwie dość długo balonik spacerował sobie po całym pokoju którejś nocy . Niewiem ile to trwało, bo w końcu zasnęłam .
Moje pytanie do Was : Co się dzieje ??? Czy duch staje się nadaktywny , bo może mi grozić jakieś niebezpieczeństwo ???
A może zawitał jakiś "nowy" ???
Jakie macie dla mnie sugestie ?
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
BlackAngel1010
 
Posty: 22
Rejestracja: 14 lut 2019, 11:55

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: Xsenia » 03 lut 2020, 20:04

Dobrze cię pamiętam Angel :)
I pewnie nie zdziwisz się moją radą. Nie bój się. Oswój. Zapytaj ducha czy nie potrzebuje pomocy. I jeśli ci odpowie, np. po przez sen, to mu pomóż. Ale z tego co piszesz, to ten duch ci pomaga, więc nie masz się czego obawiać. Zaakceptuj i ciesz się, że masz kogoś kto widzi zagrożenie wcześniej niż ty.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: tadyszka » 01 kwie 2020, 06:39

Dokladnie, strach jest najgorsza wibracja. Mysle ze modlitwy o ta dusze nie zaszkodza i zadawania sobie pytan przed snem badz medytacja do przewodnika w czym mozesz mu pomoc, albo o informacje.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: Zbyszek » 01 kwie 2020, 20:38

W 99 procentach to co odczuwamy, słyszymy nie ma nic wspólnego ze światem duchowym. To tylko nas umysł płata nam figle wyobrażając sobie rożne rzeczy, porównując zjawiska naturalne z nadnaturalnymi. Nieraz jednak dochodzi do kontaktu z rożnych powodów. Częściej gdy się ma zdolności mediumiczne. Wtedy przyciągamy do siebie duchy, bo jesteśmy dla nich jak światło w tunelu. Ignorancja tych zjawisk często nie daje żadnego rezultatu. Dlatego należy nauczyć się zabezpieczać przed tym lub zacząć pomagać tym duchom, co jest trudniejsze. Zabezpieczyć się można zwykłą modlitwa, prosząc swojego opiekuna o ochronę. Pomoc polega na rozmowie z nimi lub modlitwie za nich. Rozmowa musi być pełna wsparcia, zapewniając ich, ze nie są sami ze to nie jest ich miejsce, ze zawsze jest z nimi ich opiekun i zawsze mogą liczyć na niego. Dodając do tego „wspólną” modlitwę. Często duch nie jest w stanie wyrazić swoich emocji/pomodlić się/ bo jest zagubiony.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: danut » 02 kwie 2020, 15:26

Zbyszek pisze:W 99 procentach to co odczuwamy, słyszymy nie ma nic wspólnego ze światem duchowym. To tylko nas umysł płata nam figle wyobrażając sobie rożne rzeczy, porównując zjawiska naturalne z nadnaturalnymi. Nieraz jednak dochodzi do kontaktu z rożnych powodów.

Zgadza się.

Zbyszek pisze: Częściej gdy się ma zdolności mediumiczne. Wtedy przyciągamy do siebie duchy, bo jesteśmy dla nich jak światło w tunelu. Ignorancja tych zjawisk często nie daje żadnego rezultatu.


Czcze gdybanie

Zbyszek pisze: należy nauczyć się zabezpieczać przed tym lub zacząć pomagać tym duchom, co jest trudniejsze. Zabezpieczyć się można zwykłą modlitwa, prosząc swojego opiekuna o ochronę. Pomoc polega na rozmowie z nimi lub modlitwie za nich. Rozmowa musi być pełna wsparcia, zapewniając ich, ze nie są sami ze to nie jest ich miejsce, ze zawsze jest z nimi ich opiekun i zawsze mogą liczyć na niego. Dodając do tego „wspólną” modlitwę. Często duch nie jest w stanie wyrazić swoich emocji/pomodlić się/ bo jest zagubiony.


A te wiadomości zdobyto na podstawie tych 99 procent nie mających nic wspólnego ze światem duchowym, zatem ile one są warte?! I czy nie o wiele więcej wiedzy w tym temacie zdobyto na podstawie badań psychologicznych i psychiatrycznych jednostek, czy nawet grup społecznych obrazujących to w jaki sposób reaguje ludzka psychika zależna od indywidualnego pojmowania przez nią rzeczy, od indywidualnych wartości duchowych, tego kim kto w istocie jest i czym on się w życiu kieruje? I czy to jest słuszna droga by ujednolicać to pojmowanie i podpisywać swoje w sposób preferowany przez jakiegokolwiek przywódcę, który stał się dla nas takim sztucznym idolem bez poważnego rozpatrzenia jego osobowości?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: Zbyszek » 02 kwie 2020, 19:40

W większości nasza wiedza oparta jest na teorii. Teoria często nie ma poparcia naukowego. Dlatego w nauce w przeciągu wieków, były obalane różne teorie, które okazały się fałszywe. Moje rady nie są tylko teoria, są poparte praktyka. Można w nie wierzyć lub nie. Na tym polega nasza wolność.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: danut » 02 kwie 2020, 21:08

Zbyszku, co Ty piszesz? Teoria to jest wniosek spójny w oparciu o fakty wyjaśniające okoliczności powstania i przyczynę danego zjawiska. I nie ma tu mowy o opieraniu się w niej na wierze, czyjejś fantazji, lub wyobrażeniu. No ja nie wierzę w "opowieści z krypty i wirujące stoliki" i sam piszesz, że mam takie prawo. A nie wierzę, bo szereg z tych zjawisk ma inne od spirytystycznego wyjaśnienia, które są bardziej trafne, którym poświęcono dużo więcej uwagi, wykonano więcej z nimi badań i robili to ludzie godni większego zaufania. Patrz, taki np. Zygmunt Freud zajmował się symboliką. Korzystający z jego psychoanalizy docierali i odkrywali wiele nowych chorób, psychoz, nerwic i docierali do przyczyn powstawania danej przypadłości psychiki. Widzieli związki np. w nieświadomym wyrzucaniu w słowach( słynne przeinaczenia) a skrętnie ukrywanymi przez nas myślami i pragnieniami. Nawet w starożytności ceniono ludzi potrafiących tłumaczyć sny, w Biblii o tym pisze :) Symbolika snów i wizji, jest dziś w znacznym stopniu rozpoznana i na jej podstawie nie tworzy się już żadnych nowych religii, przynajmniej nie powinno się już jej tak tworzyć, bo to co widzisz świadczy o osobowości jednostki o indywidaliźmie jej widzeń a nie o wybraniu takiej osoby i to przez osobowego Boga. Nic nie jest takie na jakie wygląda, po prostu nie jest tym co widzisz, więc nie możesz narzucać takiego samego widzenia, którym Ty dysponujesz, innym. Można spotkać symbole wspólne dla całej ludzkości, lecz nie w ten sposób.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: Zbyszek » 03 kwie 2020, 18:17

danut pisze:Zbyszku, co Ty piszesz? Teoria to jest wniosek spójny w oparciu o fakty wyjaśniające okoliczności powstania i przyczynę danego zjawiska.

Jak pisze to opieram się na własnych spostrzeżeniach. Albert Einstein napisał wiele teorii, co do tej pory naukowo nie zostały potwierdzone. Ostatnio nawet pisali ze jedna z jego teorii może być nie prawdziwa, ale potrzeba na to czasu by to potwierdzić. Dlatego teoria dla mnie jest tylko teoria, czymś co jest najbardziej prawdopodobne ale nie zawsze musi być prawdziwe.
danut pisze: Patrz, taki np. Zygmunt Freud zajmował się symboliką. Korzystający z jego psychoanalizy docierali i odkrywali wiele nowych chorób, psychoz, nerwic i docierali do przyczyn powstawania danej przypadłości psychiki.

Na temat Zygmunta Freuda, możesz dowiedzieć się dużo z książek Spirytystycznych Ducha Juana de Angeles napisanej przez Divaldo Franco. Książki te zajmują się strona psychiatryczno-psychologiczna człowieka. Jeżeli interesuje cie psychologia to bardzo by ci się spodobały. Ja mam ich prawie cala serie.


Na temat snów należy wiedzieć ze dzielą się one na sny przyziemne/cielesne/ i duchowe. Pokrywają się one, dlatego w większości nie możemy ich rozróżnić. Sny cielesne są snami związanymi z naszymi przeżyciami ziemskimi, przeżycia dnia codziennego. Sen duchowy następuje przy uwolnieniu się duszy od ciała i jej pobyt w świecie duchowym.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: danut » 03 kwie 2020, 18:28

Zbyszku "Jak pisze to opieram się na własnych spostrzeżeniach" - i to mnie zaintrygowało :D Zauważyłam np. Twój wpis o modlitwie w innym temacie, to dlatego podtrzymuję naszą rozmowę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Aktywny "duszek"

Postautor: Zbyszek » 03 kwie 2020, 18:39

Na temat modlitwy miałem już kilka rozmów i większość ludzi lekceważy ten temat. Ale uwierz mi ze miałem kilka przykładów w moim życiu co mnie samego zaskoczyło.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości