Nieco pytań które mi się nasunęły

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: Pablo diaz » 11 paź 2019, 19:58

Tu po drugiej stronie istnieją wyspecjalizowane działy techniczne ,które pomagają duchom
wywołać w pewnych centrach magnetycznych i witalnych perispiritu tymczasową wrażliwość
psychiczną,po to,aby mogły odbierać zjawiska z odcieleśnionego świata,kiedy zostaną
wcielone.To jest mandat mediumistyczny ,lub przejściowy ,,dar,, .który dany jest w formie
pożyczki udzielonej przez Boski Bank.Ale jest to obusieczny miecz,który
wymaga surowej postawy moralnej ponieważ mediumizm stwarza możliwość kontaktu z dobroczynnymi duchami jak również z łatwością medium umieszcza się w pasie wibracyjnym istot cienia z astralu niskiego.
Chociaż mediumizm wydaje się być przywilejem to tak nie jest,jest to kredyt udzielony winnemu duchowi dlatego też wiąże się z większą odpowiedzialnością i z mozolną duchową pracą.
Więc nie jest to łaska ,a pożyczka ,która pozwala zrekompensować błędy popełnione w
przeszłości i stracony czas.Gwiezdni mentorzy litując się nad duchami niosącymi
wielkie obciążenie przepełnione błędami karmicznymi ,dają im możliwość jak najszybszego
dostosowania się do Boskich Praw,aby osiągneli porządany przez Boga cel.


Duch Ramatis
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: soldado » 11 paź 2019, 21:50

Pablo diaz pisze:Tu po drugiej stronie istnieją wyspecjalizowane działy techniczne ,które pomagają duchom
wywołać w pewnych centrach magnetycznych i witalnych perispiritu tymczasową wrażliwość
psychiczną,po to,aby mogły odbierać zjawiska z odcieleśnionego świata,kiedy zostaną
wcielone.To jest mandat mediumistyczny ,lub przejściowy ,,dar,, .który dany jest w formie
pożyczki udzielonej przez Boski Bank.Ale jest to obusieczny miecz,który
wymaga surowej postawy moralnej ponieważ mediumizm stwarza możliwość kontaktu z dobroczynnymi duchami jak również z łatwością medium umieszcza się w pasie wibracyjnym istot cienia z astralu niskiego.
Chociaż mediumizm wydaje się być przywilejem to tak nie jest,jest to kredyt udzielony winnemu duchowi dlatego też wiąże się z większą odpowiedzialnością i z mozolną duchową pracą.
Więc nie jest to łaska ,a pożyczka ,która pozwala zrekompensować błędy popełnione w
przeszłości i stracony czas.Gwiezdni mentorzy litując się nad duchami niosącymi
wielkie obciążenie przepełnione błędami karmicznymi ,dają im możliwość jak najszybszego
dostosowania się do Boskich Praw,aby osiągneli porządany przez Boga cel.


Duch Ramatis


Bardzo mądre słowa zgodne z moimi przemyśleniami.
Ostatnio sobie tak myślę, co stanie się w przypadku, gdy wcześniejsze życie było przegrane, a to teraz z darem medium też nie jest fajne....
Chyba już tylko zostaje piekło :)
Chociaż według spirytyzmu czegoś takiego nie ma jak piekło ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: ronald73 » 12 paź 2019, 08:17

Pablo diaz pisze:Post autor: Pablo diaz » 11 paź 2019, 20:16

ronald73 pisze:

Pablo diaz pisze:
Jan od Boga jest medium tego nie można zaprzeczyć ,jednak trzeba wiedzieć ,że mediumizm zawsze istniał w każdym wieku i w każdej kulturze od kąd na Ziemi zamieszkał człowiek.



Jeśli nie można mówić że to jest spirytyzm, to jak to nazwać?



Jeśli pytasz o mediumizm ,to jak wspomniałem osoby -medium posiadają (ły) ten ,,dar,, w różnych religiach,doktrynach.Mediumizm nie jest związany ze spirytyzmem .

Hitler był czytelnikiem ezoterycznych publikacji, należał do tajnych stowarzyszeń okultystycznych Oprócz tego miał zdolności mediumistyczne, których źle użył ...
Jak również Franciszek z Asyżu pełen dobroci ,oddany Jezusowi ,nie poddający się wpływowi przeszkodom ziemskim ,był medium i całkowicie oddał się Bogu.
Jeśli interesuje Cię mediumizm zapoaznaj się z lekturą ,polecam ,,Księge mediów,,

A czym dla Ciebie jest spirytyzm?



To jest dla mnie wszystko co jest po drugiej stronie mojej trumny, astralne zasady które trzymają wszechświat w garści a jaki wpływ te zasady mają (mieli, i mogą mieć) do naszego życia na ziemi.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: Pablo diaz » 12 paź 2019, 19:23

soldado pisze:
Pablo diaz pisze:Tu po drugiej stronie istnieją wyspecjalizowane działy techniczne ,które pomagają duchom
wywołać w pewnych centrach magnetycznych i witalnych perispiritu tymczasową wrażliwość
psychiczną,po to,aby mogły odbierać zjawiska z odcieleśnionego świata,kiedy zostaną
wcielone.To jest mandat mediumistyczny ,lub przejściowy ,,dar,, .który dany jest w formie
pożyczki udzielonej przez Boski Bank.Ale jest to obusieczny miecz,który
wymaga surowej postawy moralnej ponieważ mediumizm stwarza możliwość kontaktu z dobroczynnymi duchami jak również z łatwością medium umieszcza się w pasie wibracyjnym istot cienia z astralu niskiego.
Chociaż mediumizm wydaje się być przywilejem to tak nie jest,jest to kredyt udzielony winnemu duchowi dlatego też wiąże się z większą odpowiedzialnością i z mozolną duchową pracą.
Więc nie jest to łaska ,a pożyczka ,która pozwala zrekompensować błędy popełnione w
przeszłości i stracony czas.Gwiezdni mentorzy litując się nad duchami niosącymi
wielkie obciążenie przepełnione błędami karmicznymi ,dają im możliwość jak najszybszego
dostosowania się do Boskich Praw,aby osiągneli porządany przez Boga cel.


Duch Ramatis


Bardzo mądre słowa zgodne z moimi przemyśleniami.
Ostatnio sobie tak myślę, co stanie się w przypadku, gdy wcześniejsze życie było przegrane, a to teraz z darem medium też nie jest fajne....
Chyba już tylko zostaje piekło :)
Chociaż według spirytyzmu czegoś takiego nie ma jak piekło ;)



To nie jest tak,że poprzednie życie było przegrane ,raczej kolejny raz zawiodło się Jezusa ,nie wypełniło się założeń duchowych i dołożyło się o kolejne trochę...
Dlatego taki Duch dla spłaty długów i zrównoważenia psychyki dostaje ,,pożyczkę,, w formie mediumizmu.
Mediumizm pozwala na szczegółowe poznanie siebie,medium ma otwarte psyche na wszelkie bodżce z niewidzialengo świata,co ułatwia mu zauważenie w jakich sytuacjach życiowych przy jakiej formie tworów myślowych dochodzi do zblkiżenia z istotami o niskiej wibracji. Tak zwane czuwanie o którym mówił Jezus.

Czy to prawda , gdy twierdzi się, że duchy wyższe napotykają poważne trudności w nawiązaniu kontaktu z mediami?

Opierając się na subtelnych wibracjach wyższych duchów, zdystansowanych do pozipmu duchowego waszej ludzkości, są oni zmuszeni do wielkich wysiłków, aby wcieleni mogli je dostrzec. Poprzez sublimowane media anielskie istoty manifestują się swobodnie, znajdując subtelne i balsamiczne fluidy , które pokrywają ich ciała duchowe w kontakcie z materią. Zasadniczo wydobywają dużą ilość fluidów od mediów ,a wykorzystują tylko niewielką część, czyli tą mniej zwierzęcą ,bardziej podatną na anielską „eteryfikację”

Duch Ramatis

Mądre i anielskie duchy….,, Kiedy korzystają z mediów do komunikowania się z wcielonymi, zanurzają się wewnątrz pierwotnej energii życiowej zwierzęcej, co wpływa na ich zmęczenie ,które spowodowane jest uciążliwym magnetyzmem środowiska, który działa w ich periespiritach ,uciskając ich delikatne kompozycje fluidyczne
”Według Ramatis duchy te„ podejmują herkulesowe wysiłki ”, aby obniżyć swój wyższy duchowy wibracyjny ton i dzięki temu być w stanie dostroić się do niższych fluidów , po to by stać się zauważalnym w świecie materialnym”.

Nie możemy opisać słowami ludzkiego języka ten niewygodny, niepokojący i uciskający stan fluidu, który atakuje te istoty, gdy przystosowują się do fluidów świata fizycznego ...

Duch Ramatis

Dlatego wiele mediów ,przemieszczając się w paśmie niskich wibracj ,myśli o niewłaściwej tonacji duchowej jest pod ciągłym wpływem duchów niskich,co powoduje zaburznia psychiczne o różnym charakterze .
A zatem i brak możliwości do wymiany fluidycznej z duchami wyższymi .
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: Pablo diaz » 20 paź 2019, 20:04

[quote[


Ostatnio sobie tak myślę, co stanie się w przypadku, gdy wcześniejsze życie było przegrane, a to teraz z darem medium też nie jest fajne....
Chyba już tylko zostaje piekło :)
Chociaż według spirytyzmu czegoś takiego nie ma jak piekło ;)[/quote]


Czy wiecie ,czemu pewien nieokreślony smutek ogarnia czasem wasze serca i sprawia ,że widzicie w życiu tyle goryczy ?To wasz duch ,pragnący szczęścia i wolności,ale uwięziony w ciele ,wysila się daremnie ,by się zeń wydostać.Jednak widząc ,że trudzi się na próżno ,popada w zniechęcenie,a jako ,że ciało jest mu podległe,ogarnia was tęsknota ,przygnębienie i rodzaj apatii.To dla tego czujecie się nieszczęśliwi.Wierzcie mi-opierajcie się energicznie tym wrażeniom ,które osłabiają waszą siłę woli.Pragnienia kierujące was ku lepszemu życiu ,są wrodzone i znajdują się w duszy wszystkich ludzi ,ale nie szukajcie pomyślnego losu tu na Ziemi .
Duch Franciszek z Genewy
,,Ewangelia według spirytyzmu ,,V .25
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: danut » 20 paź 2019, 23:03

soldado pisze:...
Ostatnio sobie tak myślę, co stanie się w przypadku, gdy wcześniejsze życie było przegrane, a to teraz z darem medium też nie jest fajne....
Chyba już tylko zostaje piekło :)
Chociaż według spirytyzmu czegoś takiego nie ma jak piekło ;)


Niestety, chyba tak :D Bo tak sobie myślę, skoro medium ma być już teraz na Ziemi, tylko "opakowaniem dla jakichś duchów" no to już po nim. Czy słusznym by było pozwalać się im( tym niby duchom) tak przejmować i wypierać z tej rzeczywistości, by działały w niej zamiast nas i czyniły z nas bezużytecznych?

Pablo diaz pisze:[quote[



Pragnienia kierujące was ku lepszemu życiu ,są wrodzone i znajdują się w duszy wszystkich ludzi ,ale nie szukajcie pomyślnego losu tu na Ziemi .[/i]
Duch Franciszek z Genewy
,,Ewangelia według spirytyzmu ,,V .25
Duch z Genewy, aha :D "Nie szukajcie pomyślnego losu tutaj"- no to gdzie niby mamy takiego szukać, kto i gdzie nam go zaserwuje za darmo? Kowalem losu jesteśmy sami dla siebie, czyż nie potrzeba takiego sobie po prostu wypracować, a jako w Niebie tak i na Ziemi i komu wybaczycie będzie mu wybaczone, a komu zatrzymacie będzie mu zatrzymane i w Niebie? Nie jesteśmy wcale więźniami w żadnym ciele, bo bez ciała nie ma życia ani działania, ani zmysłów, myślenia, ani odczuć i uczuć. I po co temu Franciszkowi medium by przez nie przemawiał skoro sam miałby mieć to wszystko i jeszcze miałby być szczęśliwym i mieć pomyślny tam gdzieś indziej los? Bo też "kto szuka ten znajdzie", ale do biernych nieudaczników , czekających na mannę z Nieba to chyba samo nic nie przyjdzie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: Hansel » 16 sty 2020, 14:13

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości